Tarih
Çarşamba, 14 Haziran 2023 21:00
 Kategori
1. Kategori - ₺2.835,00
2. Kategori - ₺2.625,00
3. Kategori - ₺2.205,00
4. Kategori - ₺1.785,00
5. Kategori - ₺1.470,00
6. Kategori - ₺1.155,00
7. Kategori - ₺840,00
8. Kategori - ₺630,00
9. Kategori - ₺420,00
Bilet
 Mekan
Congresium Ankara

Dünya çapında satılan 4.000.000'den fazla plak, beş kıtada 500'den fazla konser.

Gözlerini kapat ve orijinal Fransa / Fransız caz popunun sesini hissettin.

Emre Fel 28 Mart Ücretsiz Konseri Emre Fel 28 Mart Ücretsiz Konseri

Canlı ses, duyusal vokallerle doğrudan kişisel ve samimi metinler.

Keyifli paylaşın, eski ve yeni şarkıları dinleyin, birlikte gülümseyerek bu çözümlenemeyen Fransız kadının büyüsüne yakalanacaksınız ZAZ.

Belki de ZAZ’ın kendisini sınayamayacağı bir müzik türü yok. Ancak buna şaşmamalı. Kendisi en sevdiği müzisyenler arasında besteci Antonio Vivaldi; şarkıcı Ella Fitzgerald ve Edith Piaf; ve İspanyol, Çingene ve Arap ezgilerini seslendiren müzisyenleri sayıyor.

ZAZ'ın puslu ve duygu yüklü sesi "Je veux", "Qué vendrà", "Si jamais j'oublie" ve "On ira" şarkılarının baş döndürücü başarısından sonra çoğalan dünya çapında binlerce hayranı büyüledi.

Kendisi, yıldız olmadan önce konservatuarda eğitim alırken keman, gitar ve piyano çalmayı öğrendi ve koro müziğine dahil oldu. Müzikte başlangıcınıysa folk, soul, caz ve blues müzik gruplarıyla yaptı.

ZAZ’ın yolu festivallerden geçerken bir çok ödülün ve platinum ve elmas plağın sahibi oldu. Dünya; parlak, cesur ve her türlü sanatsal deneye hazır bir müzisyen keşfetmişti.

Atlantik okyanusunun ötesindeki devasa konser salonlarında, içinden kabarecilerin geçtiği Paris’in efsanevi kafelerinde, Londra’nın ve Paris’in meşhur sahnelerinde performans gösteren müzisyen aynı zamanda bir çok prestijli müzik ödülünün de sahibi.

ZAZ toplamda 5 albüm yayınladı. 2021’de çıkan son albümüneyse arkadaşlarının ona taktığı “Isa” ismini verdi. Albüm bir öze ve içe dönüş idi. Herkes için zor bir dönem olan pandemi sürecinde sanatçının özdüşünümünün meyvesiydi. Bu albüm, mecburi bir aradan sonra 2021’de başlayıp aylarca sürecek olan bir turneye yol açtı. Parlak bir müzik paleti oluşturan sanatçı, Edith Piaf’ın meşhur şarkısı “La vie en rose’a” (yani “Pembe hayat”) canlı yeşil bir renk kattı. Aynı zamanda tutkulu bir çevreci olan müzisyen, kendi kurduğu vakfı ve söylediği şarkılar ile dünyadaki hayat için savaşıyor ve ona olan sevgisini gösteriyor.

ZAZ, turnesini “Organik Turne” olarak adlandırıyor. Hakikaten de tıpkı repertuvarındaki şarkılar gibi organik bir turne. Seyirciler, şarkıcının kendine has imgesini hissedecek, onun yaratıcılığının yeni derinliklerini keşfedecek ve bu gizeme biraz daha yaklaşacak.

Zaz'ın sesi, ilk sahneye başladığı Bordeaux bölgesinin şarabı kadar sıcak ve doygun… o, kaygısız çekicilikle dolu bir şarkıcı.

ZAZ. Sevgi, samimiyet, içtenlik.

Editör: TE Bilisim