Tarih

Salı, 06 Haziran 2023 20:00

 Kategori

1. Kategori - ₺450,00

2. Kategori - ₺350,00

3. Kategori - ₺250,00

4. Kategori - ₺200,00

Eczacıbaşı Genç Bilet - ₺10,00

bilet

 Mekan

Atatürk Kültür Merkezi - Tiyatro Salonu

Ülkemizde yeni müzisyenlerin yetişmesine yönelik çabaların en değerli tezahürlerinden Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Müzik Yıldızları Oda Orkestrası, genç yeteneklerimizi alkışlarıyla ileriye taşımak isteyen müzikseverlerin huzuruna çıkıyor.

konuk sanatçı GÜLSİN ONAY piyano

konuk sanatçı HANDE KÜDEN keman

ÖZGÜR ÜNALDI piyano

GÖKHAN AYBULUS piyano

İRİS ŞENTÜRKER piyano

EZGİ GÖKTÜRK piyano

ELVİN HOXHA-GANIYEV baş kemancı

NİL KOCAMANGİL viyolonsel

MELİH KARA viyolonsel

DR. NEJAT F. ECZACIBAŞI VAKFI MÜZİK YILDIZLARI ODA ORKESTRASI

Edward Elgar

Yaylı Çalgılar Orkestrası için Serenad, Mi minör, op. 20

Antonio Vivaldi

İki Viyolonsel için Konçerto, Sol minör, RV 531

Johann Sebastian Bach

İkili Konçerto, Re minör, BWV 1043

Karsu Harbiye Konseri 24 Temmuz'da Harbiye'de! Karsu Harbiye Konseri 24 Temmuz'da Harbiye'de!

Johann Sebastian Bach

İki Piyano için Konçerto, Do minör, BWV 1060

Johann Sebastian Bach / Antonio Vivaldi

Dört Piyano için Konçerto

Süre: 100’ (ara dahil)

Eczacıbaşı Topluluğu kurucusu Dr. Nejat F. Eczacıbaşı’nın aramızdan ayrılışının 30. yılında, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Müzik Yıldızları Oda Orkestrası, kurucusunun izinden giderek bir ilke imza atıyor. 1987’den bu yana yaklaşık 200 genç müzisyenin eğitimine destek vererek bize yeni yıldızlar kazandıran vakfın yetenekli bursiyerleri, 51. İstanbul Müzik Festivali’ndeki muhteşem bir anma akşamında bir araya geliyor.

Her daim genç yeteneklerin hayallerine destek olmaktan gurur duyan Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı, yıllar boyunca verdiği müzik bursu ile kendi alanında olağanüstü yeteneklere sahip müzisyenlerin eğitim hayatına katkıda bulunarak yurtdışındaki öğrenimlerine devam etmelerini sağladı. Konserde, geçmişte bu program sayesinde desteklenerek artık kendi kuşağının en parlak yıldızları hâline gelen solistlerle günümüzde bu destekten faydalanan müzisyenler buluşacak. Türkiye’de klasik müziğin yaşayan en değerli sanatçılarından biri olmasının yanı sıra yeni nesil müzisyenlere verdiği destekle tanınan, özellikle eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerle gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan piyano virtüözümüz Gülsin Onay ve ilk kez ülkemizden Berlin Filarmoni Orkestrası’na asil üye olarak kabul edilen keman sanatçımız Hande Küden konserde yer alacak.

Türkiye klasik müziğinin heyecan verici yeni neslinin alkışlanacağı bu anma akşamına, geleceğe dair umutla dolmak isteyen dinleyicilerimizi mutlaka bekliyoruz.

#odaorkestrası #anma

Editör: TE Bilisim