ÂLÂ KADINLAR PLAJI

Âlâ Kadınlar Plajı

YAŞAM 03.08.2020, 23:51 04.08.2020, 13:36 BERKE EREN
788
ÂLÂ KADINLAR PLAJI

KADINLARA ÖZEL MASMAVİ KOY

Şile Belediyesi, Şile’nin en güzel koylarından bir tanesini kadınlara tahsis etti. İstanbul’un ilk ve tek mavi bayraklı plajlarının yer aldığı Şile sahilleri, artık kadınların kendilerini özel hissedecekleri bir tesise ev sahipliği yapacak.

Şile Belediyesi, kadına şiddet haberlerinin tırmandığı bu dönemde kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak 38 bin m2 toplam alan üzerine kurulan Âlâ Kadınlar Plajı’nı hizmete açıyor. Tesis, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak aynı anda 350 kişiye birden hizmet verme kapasitesine sahip. Turkuaz suların altın sarısı kumlarla buluştuğu bir koyda denize girme imkânı sunan tesiste, durgun suları tercih edenler için yarı olimpik yüzme havuzu da bulunuyor. Yeme içme alanları, botanik bahçesi ve yürüyüş parkurları ile hizmete girecek tesisin, bungalov evlerinden oluşacak konaklama kısmının sonbaharda hizmete girmesi planlanıyor.

Plaj, kadın cankurtaranlara emanet

Her yaş grubundan kadına ev sahipliği yapmaya hazırlanan tesis, bölge halkının kadınları için istihdam alanı oldu. Cankurtaranların da içinde bulunduğu tüm personel kadınlardan oluşuyor.

Kadınlara Bayram Hediyesi

Bayram öncesinde açılışı yapılacak Âlâ Kadınlar Plajı, bayram boyunca ücretsiz olacak, bayramdan sonra 50 TL giriş ücreti ile hizmet vermeye başlayacak.

Açılışta sizleri de misafir etmek isteriz.

Yer: Âlâ Kadınlar Plajı Balibey Mah Ağlayankaya Caddesi Şile İstanbul

Yorumlar (1)
Aylin 1 yıl önce
Plaja gittim randevu ile alınıyor diye almadılar. İnternette randevu ile alındığına dair bir bilgi ve telefonda yok