İstanbul'a sağanak yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün İstanbul'da havanın öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor.

YAŞAM 22.10.2018, 07:25 BERKE EREN
219
İstanbul'a sağanak yağmur geliyor

Meteorolojiden sağanak yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün İstanbul'da havanın öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor. İşte Türkiye genelinde hava durumu...

HABERTURK.COM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın kuzeydoğusu, Akdeniz, Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Malatya dışında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Yalova çevreleri ve Kırklareli'nin kıyı, Balıkesir ve Bursa'nın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Bitlis çevreleri ile Artvin'in kıyı, Diyarbakır'ın kuzeydoğu ve Muş'un güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzey, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Rize ve Bitlis çevreleri ile Artvin'in kıyı, Diyarbakır'ın kuzeydoğu ve Muş'un güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı. 

ISTANBUL °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

Yorumlar (0)