TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi “Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Mimarlar Odası Karaköy binasında açılacak ve bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin sergi ile ilgili duyurusu şöyle ;

Deprem olgusu, 1999 yılında gerçekleşen Marmara depreminin yakıcı ve yıkıcı sıcaklığının geçmesinin ardından yavaş yavaş gündemimizden çıkmıştı. Gündelik hayatlarımızı hiç deprem olmayacakmışçasına sürdürüyor.

1999 depreminin ardından unuttuklarımızı hatırlamak ve hatırlatmak, yapılanların ve yapılmayanların muhasebesini tutarak görünür kılmanın ilk adımını atmak için “Depremini Bekleyen İstanbul” isimli sergi çalışmasını başlattı. Serginin kurgusunu oluşturmak için mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik bir fotoğraf atölyesi gerçekleştirdi ve öğrencilerin belli bir yöntem dahilinde İstanbul sokaklarında çektikleri fotoğraflar aracılığıyla bir anlatı geliştirdi.

“Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Mimarlar Odası Karaköy binasında açılacak ve bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. Depremini bekleyen tüm İstanbulluları sergi açılışımızda görmekten mutluluk duyacağız.

TMMOB Mimarlar Odası

İstanbul Büyükkent Şubesi

TARİH

23 Aralık 2019, Pazartesi - 19:00 - 26 Ocak 2020, Pazar - 19:00

YER-ADRES

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Kemankeş Cd. No:31, Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

KAYNAK:

http://www.mimarist.org/etkinlik/depremini-bekleyen-istanbul-sergisi/