İletişim Bilgileri:
Telefon: (0212) 238 32 93
Adres: Gümüşsuyu, Tak-ı Zafer Cd. 3 A, 34437 Beyoğlu (Taksim Metro İstasyonu girişi)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin kamusal sergi alanı olan Taksim Sanat, bağımsız sanatçılara destek ile boşluğu dolduran, kamu alanında sanat galerisi olma özelliği ile sanata ve sanatçıya destek olmaktadır. Kar amacı gütmeyerek hayata geçirdiği sanat projeleri ile sektörde farklı bir konumlandırma yapmaktadır.

2022 yılı boyunca, içerik ve sergi konularını gençlerin de dikkatini ve ilgisini çekecek şekilde belirleyen, Taksim Metro girişinde bulunan Taksim Sanat özgün ve bağımsız sanatçıların sektörde tanınmalarını sağlayarak sanatsal çalışmalarına devam etmelerini desteklemektedir.

Bunun yanında Taksim Sanat ev sahipliğinde usta isimlerle de çalışmalar gerçekleştirip hem her yaş grubundan sanatsevere ulaşmayı hem de güncel ve çağdaş sanatın dinamizmlerini yakalamayı önceliyoruz.

Ayrıca konumu ve lokasyonu sayesinde çok farklı ve çeşitli izleyici profiline kapılarını açan ve kimi izleyiciler için belki de ilk kez günümüz sanatıyla/sanatçılarıyla karşılaşma alanı yaratan öncü alanlardan biri olması, Taksim Sanat’ı pek çok kurumdan farklı kılan bir alan haline getiriyor.

2018 yılında yeniden sanat hayatına merhaba diyen Taksim Sanat,

Hadise - Bursa 09 EKİM ÇARŞAMBA Hadise - Bursa 09 EKİM ÇARŞAMBA

Önümüzdeki yıllar içerisinde ;

Performans sanatları, dijital sanat, disiplinler arası modern ve çağdaş sanat sergileri,
Konuşma serileri,
Açık çağrılar ile, 
sanat kolektifleri, kurumlar ve bağımsız topluluklar ile işbirlikleri kurularak genç ve bağımsız sanatçılar özelinde içeriklere odaklanılacaktır.

Editör: TE Bilisim