Soprano Günay Acar "Ancient Arias with Turkish Instruments" (Türk Enstrümanları ile Antik Aryalar) Albüm Lansman Konseri
Kadıköy Süreyya Operası, İstanbul
23 Şub 2024
20:00
bilet
Etkinliğe Dair
Farklı tarzlarda da şarkılar seslendiren, müzik dünyasının perde arkasındaki güçlü isimlerinden Soprano Günay Acar, opera alanında bir ilke imza attığı Ancient Arias with Turkish Instruments” (Türk Enstrümanları ile Antik Aryalar) albümde barok döneme ait aryaları barok döneme denk gelen klasik dönem, neoklasik dönem ve romantik dönemi kapsayan çeşitli Türk sazları eşliğinde seslendirdi.

Batının sözü ile doğunun sesinin mükemmel bir sentezi, tınısı olarak “Türk Enstrümanları  ile Antik Aryalar” albümü yayımlandığı günden itibaren global ve yerel tüm dijital platformlarda Türk halkının olağanüstü ilgi ve beğenisine mazhar olmuş, müzik sevgisine yeni bir nefes getirdi..

Birbirinden başarılı ve kıymetli sanatçılarının eşlik ettiği albümün düzenlemesi de besteci Oğuzhan Balcı’ya ait.

Antik aryaların Türk sazlarıyla yolculuğa çıktığı albümün ilk video klibi ise “Amarilli” adlı parçaya çekildi. Yayınlandığı ilk günden itibaren güçlü sesi ve duru vokaliyle müthiş yorumlar aldığı klipte Soprano Günay Acar dinleyenlerine işitsel olduğu kadar görsel olarak da bir şölen sundu. 

Günay Acar Konservatuvar’dan onur öğrencisi olarak mezun olduktan sonra, yurtdışı ve yurtiçi birçok opera dinletileri yaptı. Kurucusu olduğu “Günay Acar Ensemble” olarak aktif olarak konserler vermektedir. Asitanelioğlu’nun Tangoları ” adı altındaki albüm projesi içindeki “Aşk Sohbetleri” isimli parçayı da seslendirdi.

2020 Mart ayı ilk single çalışması olan “BEKLEYİŞ” tüm dijital platformlarda yerin alırken 2021 yılında Cem Adrian ile düet projesi de “Pervane” şarkısına ikili yeniden hayat verdi.

Lara Fabian Volkswagen Arena İstanbul Konseri Lara Fabian Volkswagen Arena İstanbul Konseri