Emine Erdoğan "30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü"nü kutladı Emine Erdoğan "30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü"nü kutladı

KARDEŞİNİN YÜZÜNÜ KULLANAN DOLANDIRICIYA
JANDARMA'DAN OPERASYON

 
​Tüzel şirketlere ait çekleri çalarak, üzerlerinde değişiklik yapıp tekrar piyasaya süren (A.C.) isimli şahıs, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği başarılı bir operasyonla suçüstü yakalandı. Operasyonda; çeşitli şirketlere ait çek koçanları, çok sayıda kaşe ve mühür ele geçirildi. (6) ayrı ilde (19) ayrı suçtan aranan (A.C.)'nin; yakalanmamak için kardeşine ait kimlik kartını kullandığı, karttaki fotoğrafa benzemek için yüz estetiği yaptırdığı ve başkası adına kiralanan evlerde ikamet ettiği ortaya çıktı. Yakalan (A.C.) isimli şahıs, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
​(6) Ayrı İlde (19) Suçtan Aranıyordu
​İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı  çalışmalar neticesinde; piyasada faaliyet gösteren tüzel şirketlerin kullanımında bulunan çeklerin çalındığı ve üzerlerinin doldurularak tekrar piyasaya sürüldüğü bilgisi elde edildi. Yapılan araştırma ve takip neticesinde; çeklerin, (6) ayrı ilde (19) ayrı şuçtan arama kaydı bulunan (A.C.) isimli şüpheli kadın tarafından çalınarak piyasaya sürüldüğü belirlendi.
 
​Kardeşinin Kimliği İle Rahatça Gezmiş
​(A.C.) isimli şahıs hakkında detaylı araştırma yapan Jandarma ekipleri; şahsın, arama noktaları ya da yol kontrolü için durdurulduğunda, kardeşine ait kimlik belgesini ibraz ettiği için yakalanmadığını, bu nedenle rahat hareket ettiğini, kimlik belgesindeki fotoğrafa benzeyebilmek için kilo verdiğini ve yüz estetiği yaptırdığını tespit etti.
 
​Yakalanmamak İçin Estetik Ameliyat Olmuş
​Yakalanmamak için estetik masasına yatan (A.C.)'nin, kendi adına kayıtlı hiçbir ev ya da aracının bulunmadığı, sürekli adres değiştirdiği bilgisine ulaşıldı. En son Beyoğlu ilçesinde bir evde ikamet ettiğinin belirlenmesi üzerine, şahsı yakalamak için operasyon düzenlendi. Operasyonda; çeşitli şirketlere ait çek koçanları, çok sayıda kaşe ve mühür ele geçirilirdi.
 
​Suçüstü yakalanan (A.C.), ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.