Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Başarılar: M. Akif Ersoy Şiir Okuma Yarışması 2009 Tevfik Yıldız İlçe Birincisi, İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması 2010 Melis Çüryan İlçe Birincisi, World Skills Beceri Yarışması 2011 Tevfik Yıldız "Yarı Final Türkiye Birincisi, World Skills Beceri Yarışması Finali 2011 Tevfik Yıldız Servis Dalı Türkiye 2.Liği, Uluslar Arası Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2011 Soner Şimşek-Burak Can Güngör - Bihter Çakır Türkiye Birinciliği, 11.Uluslararası İst. Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2013 Hande Erdemirli-Mehmet Gültekin- Perihan Ceren Kaya Gümüş Madalya, Serenay Uçar Makarna Gümüş Madalya, 12.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2014 Berkcan Uzer- İpek Soylu- Yusuf Cenk Tarhan Altın (Türkiye Birinciliği) Modern Türk Mutfağı Ekip, Çağatay Akgül Gümüş Makarna, Kaan Uluşar Bronz Balık, Serhat Doğramacı Bronz Balık, Büşra Bedir Bronz Makarna, 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2015 Deniz Doruk Yüksel- Tuana Gençata- Ömer Faruk Mısırlı Altın (Türkiye Birinciliği) Modern Türk Mutfağı Ekip, Sercan İçer -Yusuf Cenk Tarhan -Buse Aktaş Bronz Madalya Modern Türk Mutfağı Ekip, Dilara Alasulu Gümüş Madalya, Güreş Turnuvası 2015 Mustafa Utku Türkyılmaz İl Üçüncülüğü, 14.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2016 Modern Türk Mutfağı Dalında Yarışan; Baran Çimen, Berkin Odabaş, Serkan Şen, Yaren Erdoğan ’Dan Oluşan Ekip Gümüş Madalya, Ve Yine Makarna Kategorisinde Nazlım Çakar Gümüş Madalya, Tatlı Kategorisinde Yarışan Simay Konur Bronze Madalya, Balık Kategorisinde Görkem Kaplan Bronze Madalya Kazandılar. 15.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2017 Modern Türk Mutfağı Dalında; Berfin Ruşen, Hüseyin Başpınar, Mehmet Koray Bayram, Selenay Kırsever ’Den Oluşan Ekip Altın Madalya; Ana Yemek Kategorisinde Tuncer Çeliker, Ahmet Seyithan Uğur Gümüş Madalya; Makarna Kategorisinde Ekin Yazar Gümüş Madalya; Tatlı Kategorisinde Yarışan Gülşah Çarkçı, Barış Manuoğlu, Gümüş Madalya; Tatlı Kategorisinde Yarışan Şeyma Özbek, Berfin Ruşen, Bronz Madalya; Balık Kategorisinde Yarışan Mehmet Uludoğan, Gümüş Madalya; Yine Balık Kategorisinde Yarışan Diğer Öğrencilerimiz Sebahattin Köksöken Ve Göktuğ Karaoğlu Bronz Madalya Kazandılar. 16.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2018 Pizza Kategorisinde Duygu Arduç Altın Madalya, Tatlı Tabağı Kategorisinde Nuray Akgül Ayeş Altın Madalya, Balık Kategorisinde, Esra Özdemir Altın Madalya, Ana Yemek Kategorisinde; Mehmet Koray Bayram Altın Madalya, Hasan Büyükcan Altın Madalya, Tatlı Tabağı Kategorisinde Selenay Kırsever, Güntaç Kaya, Hanife Karaüzüm Gümüş Madalya, Ana Yemek Kategorisinde; Alper Atay Gümüş Madalya, Makarna Kategorisinde Hilal Ağca Gümüş Madalya, Balık Kategorisinde Hilal Ağca Gümüş Madalya, Modern Türk Mutfağı Dalında Mehmet Koray Bayram, İsmail Hakkı Okumuş, Mert Açıkalın, Sevilay Çakmak, Yine Aynı Kategoride Umut Bayram Soylu, Ali İhsan Gürel, Osman Yıldıray Yıldız, Emine Bakır Bronz Madalya Kazandılar. Sektör Yetenek Avında - Gastronometro 2018 2018 Yılında Türkiye Otelciler Birliği Ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde Gastronometro’da Bu Yıl İkincisi Düzenlenecek Olan ‘’Sektör Yetenek Avında’’ İsimli Mutfak Yarışmasında Okulumuz Öğrenciler İstanbul 3. Olmuşlardır. Selimpaşa İmkb Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Baran Çimen, Mehmet Koray Bayram, Nuray Akgül Ayeş, Umut Bayram Soylu, İsmail Hakkı Okumuş İlimizde Üçüncü Olmuştur. Sektör Yetenek Avında - Gastronometro 2019 2018 Yılında Türkiye Otelciler Birliği Ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde Gastronometro’da Bu Yıl İkincisi Düzenlenecek Olan ‘’Sektör Yetenek Avında’’ İsimli Mutfak Yarışmasında Okulumuz Öğrenciler İstanbul 2. Olmuşlardır. Selimpaşa İmkb Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Mehmet Koray Bayram, Ayşenur Bıyıklı, Eren Günaydı, Batuhan Karasu İsmail Hakkı Okumuş İlimizde İkinci Olmuştur.

Saatler: 09:00 - 16:20

Isınma: Doğalgaz

Bağlantı: Adsl

Yabancı Dil: İngilizce

Servis Bilgisi: Okulumuz Servis Taşımacılığı Ada Tur- Ruhi Kılınç (05336230356) Tarafından Sağlanmaktadır

Taban-Tavan Puan Bilgileri: Not Ortalamasına Göre Merkezi Yerleştirme Sistemine Göre Yerleşmeler Yapılmaktadır, Taban Ve Tavan Puan Yoktur.

Okulun Sınav Başarı Durumu: % 10

Sınavlara Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi: %1

Sportif Etkinlikler: Satranç Turnuvası, Voleybol Turnuvası, Futsal Turnuvası Ve Masa Tenisi Düzenlenmektedir.

Bilimsel Etkinlikler: Tubitak 4006 Projeleri İçin Başvuru Yapılmaktadır.

Proje Çalışmaları: Ab Projeleri, Mesleğime Adım Adım Projesi (Maap), Geleceğin Yaşanabiliri Doğasını Bugünden Hazırla Çevre Projesi, Müze Gezi Propjesi

Yurtdışı Proje Faaliyetleri: "Sağlıklı Unlu Mamüller Üretimi Ve Çeşitliliği" 2017 - Çek Cumhuriyeti, Prag "Adaya Yolculuk” 2018 Teneferi/ Kanarya Adaları, İspanya "Yeni Teknikler Farklı Ufuklar” 2019 Las Palmas/ Kanarya Adaları, İspanya

Kontenjan Bilgileri: 9. Sınıflar İçin 102

Telefon: - 02127237600

Belgegeçer: - (212) 723 7663

 Eposta: Göndermek için tıklayınız

Web: - Http://Selimpasa.Meb.K12.Tr

Öğretmen :30

Öğrenci :309

Derslik :13

Atölye-İşlik :3

Çok Amaçlı Salon :4

Mesleki Uygulama Laboratuvarı :3

Bt Sınıfı :1

Kütüphane :1

Yerleşim Yeri :- Selimpaşa Merkez Mahallesi, Silivri Parkköy Dolmuş Hattı Güzergahında Bulunmaktadır

Adres: - Selimpaşa Mah. Araptepe Mevkii 3361 Sk. No 12 Silivri/İstanbul

Ulaşım: Okulumuz Silivri İle Selimpaşa Arasında Araptepe Mevkiinde Bulunmaktadır. Yenibosnadan Kalkan Silivri Birlik Halk Otobüsleri İle E-5 Üzerinde Hamitbey Durağında İnip Yolun Karşı Tarafına Geçilerek Okulumuza Ulaşabilirsiniz.

İl/İlçe Merkezine Uzaklık: Silivri İlçe Merkezine 6 Km Uzaklıktadır. İstanbul İl Merkezine Yaklaşık 60 Km Uzaklıktadır.

Yorumlar (0)
-0°
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:18
Öğle 13:20
İkindi 15:49
Akşam 18:12
Yatsı 19:36
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12