Tarih: 31 Ocak 2020 Cuma

Saat: 19:30

Yer :Volkswagen Arena,İstanbul

Bilet için tıklayınız 

Bilet Fiyatları

Tribün - 150.00 TL

1. Avantajlı Dönem Tribün - 140.00 TL / Ayakta - 100.00 TL

1. Avantajlı Dönem Ayakta - 85.00 TL 

MedFest, ilki 2018 yılında Hollanda'da düzenlenen ve Akdeniz bölgesi ülkelerinin sanatçılarını bir araya getiren bir Akdeniz müzik ve kültür festivalidir. İçerdiği sanatçıların ve müzikalitenin çeşitliliğindeki büyüleyici etki, Avrupa’daki başarısını Türkiye’de de yakalayacağının sinyalleri şimdiden veriyor. MedFest Türkiye’nin ilk yılındaki efsane sahne performanslarını kaçırmayın...

19:30 Kapı Açılışı
20:30 Emel Mathlouthi
21:30 Melek Mosso
22:30 Orange Blossom
23:30 Buray & Coşkun Karademir Ethnic Project 

BURAY & COŞKUN KARADEMİR(Ethnic Project)
Gençlerin severek dinledikleri pop star Buray, Anadolu müziğini, hazırladığı farklı projelerle dünya sahnelerine taşıyan bağlama ve kopuz üstadı Coşkun Karademir ile Ethnic Project’de bir araya geliyor. Sanatçılar, Anonim türkülerin yanı sıra, hepimizin tanıdığı ustaların bestelerini de alarak çift perküsyon, yaylı ve telli sazların atışmalarının elektronik bir alt yapı ile desteklendiği yüksek tempolu, seyirciyi yerinde oturtmayan yepyeni bir aranjmanla özel bir sound ortaya koyacaklar. 

ORANGE BLOSSOM
Çukur dizisinde çalınan Ya SiDi parçasıyla ülkemizde geniş hayran kitlesine ulaşan grup; Fransa, Mısır ve Meksika kökenli müzisyenlerden oluşmaktadır. Her üyesi farklı kültürlerden gelen grubun vokalistliğini kendine has yorumuyla Mısırlı Hend Elwary yapmaktadır. 1993 yılında Nantes’te kurulan grup, 1997 yılında çıkarttığı ilk stüdyo albümü Orange Blossom ile tüm dünyada müzikseverlerin ilgisini çekmeyi başardı. Ikinci albümleri Everything Must Change’in turnesi için Avrupa’nın tüm metropollerinde verdikleri konserler ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan grup, 2014 yılında üçüncü albümü Under da Shade of Violets’ı yayımlamış ve albüm müzik çevreleri tarafından ‘’PINK FLOYD, OUM KALTHOUM ve JOY DIVISION birleşiminden doğmuş olabilecek olağanüstü, etkileyici, büyüleyici bir albüm’’ şeklinde yorumlar almıştır. Albüm çalışmalarında Yelemba davulcularından, Abidjan dansçılarına ve Mısırlı müzisyenlere kadar zengin bir ekibi bir araya getiren Orange Blossom, sahne performansıyla da dinleyicilerine benzersiz bir müzik deneyimi yaşatıyor.

MELEK MOSSO
Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanarak Akustikhane’de kayıt şansını yakalayan Melek Mosso mükemmel bir çıkış yakaladı ve son zamanların Akustikhane performanslarında en çok izlenenlerden biri oldu. 2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi. Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çekiyor.

EMEL MATHLOUTHI
Müziğe öğrencilik yıllarında başlayan EmelMathlouthi, ilk olarak Prix RMC Moyen-Orient Musique yarışmasında adını duyurdu. Şarkılarında başta özgürlük olmak üzere, hayata ve politik dengesizliklere dokunduran sanatçı, Tunus’ta yaşadığı siyasalsorunlar ve Tunus hükümetinin şarkılarını radyo ve televizyonlarda yayınlanmasını yasaklaması sebebiyle Fransa’ya taşınmak zorunda kaldı. “Ya Tounes Ya Meskina (Poor Tunisia)” gibi muhalif şarkılarıyla özellikle Tunus ve Mısır’da son yıllarda yenilenen yapının en önemli figürlerinden biri haline geldi.Bob Dylan, Joan Baez, John Lennon ve Fairouz’dan oldukça etkilenen, duru ve vurucu vokaliyle dinleyenler üzerinde tesiri uzun süren bir etki bırakan Mathlouthi, geçtiğimiz yıl yayımladığı “Kelmti Horra (My World is Free)” büyük beğeni topladı.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZEF01/ISTANBUL/tr#