İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu, adres, telefon, ulaşım, randevu alma, vize başvurusu

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu, adres, telefon, ulaşım, randevu alma, vize başvurusu

BERKE EREN
BERKE EREN
11 Kasım 2017 Cumartesi 10:22
1423 Okunma
İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu

İNGİLTERE İSTANBUL KONSOLOSLUĞU

Adres:Meşrutiyet Caddesi No 34 ,Tepebaşı Beyoğlu ,34435 İstanbul

Türkiye

Telefon:+90 212 334 64 00

Faks:+90 212 334 64 01

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:

https://www.gov.uk/world/turkey

E-posta:https://www.britembcon@fco.gov.uk

Açılış saatleri

Pazartesiden cumaya, saat 8.30'dan akşam 4.45'e (yerel saat)

Konsolosluk Bölümü

Pazartesiden cumaya 09: 00-12: 30 saatleri arasında

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi 09.00-13.00 / 14.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İngiliz Konsolosluğu konumuna en yakın duraklar:

Ömer Hayyam - Beyoğlu 174 metre uzaklıkta, 3 dk yürüme mesafesi

Galatasaray 252 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesi

Tepebaşi - Beyoğlu 309 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesi

Taksim 329 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesi

Odakule 451 metre uzaklıkta, 6 dk yürüme mesafesi

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Görev Bölgesi

Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar, vize işlemlerini ve konsolosluk işlemlerini İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapabilirler. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'nun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Görevleri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Birleşik Krallık Devleti arasındaki diplomatik ve ticari faaliyetleri geliştirmek amacıyla görev üstlenmektedir. Ayrıca, İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni sahibi yabancı uyrukluların vize işlemleri hizmetini ifa etmekle yetkilidir.

Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşların pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda da İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür.

İngiltere Başkonsolosluğu 2017 Resmi Tatil Günleri

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilciliklerinin, Birleşik Krallık Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir.İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere Vize Hizmet Merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Birleşik Krallığına seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere vizesi almakla yükümlüdür. İngiltere’ye seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmakla mükelleftirler. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili kişiler ise, İngiltere’ye gerçekleştirecekleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerini vizesiz gerçekleştirmektedir. Başka bir ülkeye geçiş yapmak üzere İngiltere üzerinden aktarma yapacak olan kişiler İngiltere Konsolosluğuna Transit vize başvurusunda bulunmalıdır. Eğer söz konusu transit geçiş 24 saat içerisinde yapılacak ise ve gidilecek ülkeye ilişkin vize, evrak eksikliği söz konusu değilse kişi transit vize başvurusundan muaf tutulur. İngiltere Konsolosluğu, T.C. İkamet İzni (Oturum İzni) sahibi yabancıların vize başvurularını, T.C. vatandaşlarına uygulanan İngiltere kısa süreli (90 gün süreli) vize prosedürü ile aynı şekilde işleme almaktadır.

İngiltere Vizesi Nedir?

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını birebir kabul etmediğinden, vize başvurusunda bulunacak kişiler İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar(tpcontact) ya da Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine başvurularını gerçekleştirmelidir.

İngiltere vize başvurularının değerlendirilmesi ve karara bağlanması bütünüyle Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi yetkililerinin iradesindedir. İngiltere Konsolosluğuna vize müracaatları, İngiltere seyahatinden 3 ay öncesine kadar yapılabilir.

İngiltere Vizesinden Kimler Muaftır?

İngiltere’ye seyahat edecek Diplomatik Pasaport (siyah) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü aşmayan (kısa süreli)seyahatleri için İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatı yapmak zorunda değildirler. İngiltere üzerinden başka ülke veya ülkelere aktarmalı seyahat etmesi icab eden şahıslar İngiltere Konsolosluğuna direkt olarak Transit vize müracaatı yapmalıdırlar.Bu şahıslar eğer İngiltere üzerinden aktarmalı olarak gideceği ülkenin vize prosedürünü eksiksiz yerine getirmiş ve gideceği ülkeye (onward flight) 24 saat içinde geçiş yapacaklarsa, İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatı yapmak zorunda değildirler.

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları da İngiltere Konsolosluğu tarafından kısa süreli (90 güne kadar) vize için öngörülen prosedürü yerine getirmekle yükümlüdür.

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlanabilecek e-başvuru sürecinin başladığını duyurdu. 24 Nisan tarihinden sonra söz konusu iller ve çevresinden başvuru yapacakların gerekli evraklarını başvuru merkezlerinde taratarak, güvenli bir şekilde UKVI’a e-mail olarak göndermesi başvurularını tamamlamasına yetiyor. PBS Tier 1, 2, 3, 4 ve 5, EEA ve ziyaretçi vizesi kategorisinde bulunmayan diğer vize işlemleri için evrakların taratılarak, güvenli şekilde UKVI’ya iletecek yeni uygulama; Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep illerinde ikamet edenlere büyük avantaj sağlıyor, orijinal evrakları sunma zorunluluğuyla birlikte orijinal evraklar başvuru sahibinde kalmış oluyor. Fakat İngiltere Konsolosluğu vizesi başvuru sahiplerini gönderilecek evrakların net, anlaşılır, istenilen boyutta ve düz bir şekilde scan edilmiş olması konusunda uyarıyor. İngiltere Konsolosluğunun talep ettiği evrak özellikleri aşağıda sıraladık. Vize başvurularında kategori ayrımı gözetilmeksizin uygulanacak olan yeni sistemle hem öncelikli vize servisi kullanan başvuru sahipleri hem de standart başvuru sahipleri yeni uygulamadan faydalanarak başvuru süresini kısaltıyor.

İngiltere Konsolosluğu deklare ettiği bildiride İngiltere e-vize başvurularında aşağıdaki talimatlara uyulmasını talep ediyor:

Vize başvuru evrakları A-4 boyutunda olmalıdır. A4 boyutundan daha küçük ya da daha büyük olan evrakların A-4 boyutunda kopyasının alınmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Evraklarda ataç, zımba gibi tarama cihazlarına zarar verecek materyallerin bulunmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

İyi durumda olmayan, yırtılmış, buruşmuş fotokopi evrakları kabul edilmeyecektir. Bu nedenle orijinal evrakların fotokopilerinin başvurudan hemen önce çekilmesi gerekmektedir.

Evrakların lamine edilmemiş olması, bütün olarak teslim edilmesi gerekiyor.

(*) Evraklarını yukarıdaki talimatları dikkate alarak hazırlayan başvuru sahiplerinin hızlı tarama olanağı olacağından İngiltere vize başvuru merkezinde bekleme süresinin de kısalacağı dikkate alınmalıdır.

(*) İngiltere vizesi başvuru sahibi evraklarının orijinalleri yetkili vize merkezi görevlileri tarafından kontrol edileceğinden başvuru süresince orijinal evraklar da yolcunun yanında bulunmalıdır. İngiltere vize başvuru merkezinde fotokopi olan evraklar kontrol edildikten sonra orijinal evraklar kişiye iade edilecektir.

İngiltere Vize Başvurusu için tıklayınız

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için Online Vize Başvuru Formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır.

İstanbul Büyük Britanya İstanbul Vize Başvurusu için Randevu Alımı Nasıl Olur?

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında; portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.

England İstanbul Konsolosluğu Vize Talep Dilekçe Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

İngiltere seyahatinin gerekçelerini anlatan; İngiltere Konsolosluğu'na hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını anlatan bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda sunulan örnekler, ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Ancak her vize talep dilekçesi, kişiye özel ve seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır.

Birleşik Krallık İstanbul Turistk Vize Dilekçe Örneği Şahıs Adına Nasıl Yapılır?

…/…/…

To: United Kingdom Consulate General

..........., Turkey

From: İsim Soyisim

Adres

Re: Request for a Visitor Tourist Visa to the United Kingdom

I humbly request the approval of my tourist visa to allow me to visit the United Kingdom.

Upon successful approval of my visa, I will travel in your country between the dates of …/…/... & …/…/... .

I will be responsible for all accommodations and expenses during my vacation in the United Kingdom.

I am a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties. At the end of my vacation, I will return back home to Turkey within the allowed timeframe for the following reasons:

1. Geri dönüş nedeni

2. Geri dönüş nedeni

3. Geri dönüş nedeni

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Yours Truly,

İsim ve soyisim

İmza

İngiltere Turistk Vize Dilekçe Örneği - İstanbul Başkonsolosluğu England Şirket Adına Nasıl Doldurulur?

…/…/…

To: United Kingdom Consulate General

.........., Turkey

From: Şirket/Yönetici Adı

Adres:

Re: Request for a Tourist Visa to the United Kingdom

We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, a tourist visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her vacation. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

Upon successful approval of his visa, Ad Soyad, will be responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to Turkey.

Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. Ad Soyad will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

1. Geri dönüş nedeni

2. Geri dönüş nedeni

3. Geri dönüş nedeni

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Yours Truly,

Şirket Adı

Şahıs Adı, Ünvan

Adres

Telefon

England Ticari Vize Şirket Adına Nasıl Yapılır?

…/…/…

To: United Kingdom Consulate General

.........., Turkey

From: Şirket/Yönetici Adı

Adres:

Re: Request for a Business Visa to the United Kingdom

We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, Business visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her business trip. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

Upon successful approval of Ad Soyad's visa, our company will be the sponsor and responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to our company in Turkey.

Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. He/she will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

1. Geri dönüş nedeni

2. Geri dönüş nedeni

3. Geri dönüş nedeni

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Yours Truly,

Şirket Adı

Şahıs Adı, Ünvan

Adres

Telefon

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ödemesi Nasıl Olur?

İngiltere Konsolosluğu talep ettiği vize ücreti ya da harcı, elektronik sistemden e-randevu alımının ardından portal başvuru sahibini güvenli ödeme linkine yönlendirmektedir. Ödemenin kartla tahsilinin sağlanması halinde konfirmasyon bilgisi mail ile adrese ulaşmaktadır.

England Konsolosluğu İstanbul Vize Reddinin Sebepleri Nedir?

İngiltere Konsolosluğuna beyan edilmiş olan banka hesap dökümü vizenin sonucunu etkileyen en önemli belgedir. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinin fotokopisi ek evrak olarak sunulmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, 3 aylık olması gereken banka hesap dökümünde hesap hareketliliğine dikkat etmektedir. Başvuru sahibi tarafından son anda girilen büyük bir meblağ var ise; vize reddi sebeplerinden biridir. Geçmiş hesap hareketlerinde bu miktarda büyük meblağ giriş çıkışları var ise; son anda girilen para miktarı rahatsız edici olmamaktadır. 6 haneli çok yüklü bir para girişi oldu ise; bu paranın kaynağının mutlaka kanıtlayıcı belgelerin sunulması önemlidir (Örneğin: ev satışı, araba satışı sonucu büyük miktar girişi oldu ise satış sözleşmesinin fotokopileri). Bankada vadesiz hesapta bulunan para miktarının, yapılacak seyahat süresine uygun olması gerekmektedir. Eğer İngiltere seyahatine eşlik eden 1. dereceden akrabalar varsa; sponsorluğunu siz yapıyorsanız bu kişilerin de masraflarını karşılayacak bir miktarın bakiye de görülmesi gerekir.

İngiltere'ye bir davet üzerine gidilecek olması halinde, davetiyeyi gönderen kişinin İngiltere Göçmenlik Ofisi tarafından aranacağı için iletişim bilgilerinin ve davet edilen kişilerin bilgilerinin davetiyede doğru yazıldığından emin olunmalıdır.

Vize başvuru sahibinin iş geçmişi olmaması ya da çalışıyor olduğu kurumda 1 yılı doldurmamış olması halinde vize reddi alınmaması için vize müracaatının 1 yılın dolması halinde yapılması dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur.

Online İngiltere Vize Başvuru Formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına ve aynı zamanda sunulan evraklarla birbirini desteklemesine dikkat edilmelidir. .

İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibinin geçmişte yaptığı yurtdışı seyahatler çok önem arz etmektedir. Eski pasaportların mutlaka yeni pasaport ile birlikte Konsolosluğa sunulması vize reddi ihtimalini azaltacaktır.

İngiltere Konsolosluğu, yapılan başvurularda sunulan evrakların eksiksiz ve seyahatinin sebeplerini kanıtlayıcı gerekçelerin doğru şekilde ortaya konulduğunu görmek istemektedir. Konsolosluk eksik evrakla yapılan başvurularda eksik evrağı talep etmeksizin vize reddi kararı verebilmektedir (eksik evrağın önemine göre)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.