Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu, adres, telefon, iletişim, ulaşım, vize alma ve randevu alma

Konsolosluklar 10.11.2017, 22:35 10.11.2017, 22:45 BERKE EREN
900
Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu

FİNLANDİYA FAHRİ KONSOLOSLUĞU İSTANBUL

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Aydin sokak No. 6 C Blok, 3. kat, daire 8, 34340 1.Levent İstanbul Telefon: +90 212 296 9549

Faks: +90 212 296 1291

E-posta: finconist@finconist.com

Posta adresi: Honorary Consulate General of Finland Nisbetiye Mah.

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Salı, Çarşamba: 10:00 – 12:00

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Bölümü Telefon Saatleri

Salı, Çarşamba: 09:00 – 10:00

İstanbul Fahri Konsolosluğu Finlandiya Çalışma Saatleri

Müşteri hizmetlerı: Salı ve Çarşamba 10.00 - 12.00 Telefon saatlerı: Salı ve Çarşamba 9.00 - 10.00 (Pazartesi, Perşembe ve Cuma günlerinde; Finlandiya ve Türkiye'nin resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.)

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Kocaeli, Yalova, Balıkesir illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevleri

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılmamaktadır. İstanbul'da ikamet eden vatandaşlar vize işlerini Finlandiya diplomatik temsilciliğinin yetkilendirdiği global seyahat acentesine yapabilirler.

Finlandiya Konsolosluğu, Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Konsolosluğu ve Finlandiya Fahri Konsoloslukları Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu aynı zamanda Finlandiya dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Görev sahası: Türkiye’de faaliyet gösteren Finlandiya Büyükelçiliği ve Finlandiya Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Finlandiya Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Finlandiya Konsolosluğu vasıtası ile yapmalıdır.

Evlilik: Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşları evlilik ile ilgili destek almak için Finlandiya Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir. Finlandiya Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşlarının evlenme akdi ile ilgili evlenme ehliyet belgesi, evlilik sonrası soyadı işlemleri gibi sorunlarına çözüm üretmek adına destek sunmaktadır.

Doğum işlemleri: Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının çocuk sahibi olmaları durumunda doğum bildirimi, doğan çocuğa ilişkin kayıt işlemleri gibi konularda Finlandiya Konsolosluğu’ndan destek talep edebilirler.

Çocuklarla ilgili işlemler: Finlandiya Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan çocuk sahibi Finlandiya vatandaşlarının çocuklarının nüfusa kaydedilmesi, nüfus cüzdanı ve pasaport gibi kimlik kartlarının çıkartılması gibi konularda rehberlik desteği sunmaktadır.

Boşanma işlemleri: Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşları evliliklerini bitirmeye karar verdikleri durumlarda, boşanma işleminin gerçekleşmesi, boşanma ile ilgili hukuki sürecin işleyişi ve boşanma kararının Finlandiya ve Türkiye hukuku açısından kabul edilmesi gibi konularda Finlandiya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği talebinde bulunabilirler.

Resmi evrak işlemleri: Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya vatandaşlarının Pasaport, nüfus cüzdanı gibi belgelerinin çıkartılması ve yenilenmesi konusunda destek sunmaktadır. Nüfus cüzdanı ve pasaport çıkartma ve yenileme işlemleri ya da bu belgelerle ilgili kayıp, çalıntı gibi durumlar ile karşılaşan Finlandiya vatandaşları Finlandiya Konsolosluğu’ndan yardım alabilmektedir.

Hukuki İşlemler: Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşları hukuki yollarda çözmeleri icap eden problemleri ile ilgili izlenecek yol konusunda Finlandiya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği alabilirler.

Vergiler: Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşları ülkelerine ödemeleri gereken vergiler konusunda Finlandiya Konsolosluğu ile irtibat kurmalıdır. Finlandiya’ya karşı borçlu olunan vergilerin toplanmasında yetkili merci Finlandiya Konsolosluğu’dur.

Seçimler: Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşları Finlandiya’da yapılan seçimlerde oy kullanmak istedikleri durumlarda, seçime katılma işlemleri için Finlandiya Konsolosluğu’ndan bilgi ve destek alabilirler.

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri 2017

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Türkiye resmi tatil günlerinde ve Finlandiya resmi tatil günlerinde kapalıdır.

CumaYılbasi (TUR/FIN)

Çarşamba Epifani (hristiyan yortusu) (FIN)

Cuma Kutsal Cuma (FIN)

Pazartesi Paskalya (FIN)

Cumartesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (TUR)

Pazar Emek ve Dayanişma Günü (TUR/FIN)

Perşembe Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı (TUR)

Perşembe Yükseliş Günü (FIN)

CumaYaz Dönümü Günü (FIN)

Cuma -Ramazan Bayramı (TUR)

SalıZafer Bayramı (TUR)

Çars-Perş-CumaKurban Bayramı (TUR)

CumaCumhuriyet Bayramı (28.10. yarim gün) (TUR)

SalıFinlandiya'nın Bağımsızlık Günü

Cumartesi Noel Arifesi (FIN)

Pazar Noel (FIN)

Pazartesi Noel Ertesi (FIN)

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında bulunanlar Finlandiya vize başvurularını kabul eden yetkili acenteye eksiksiz başvuru formunu sunmalıdırlar.

Finlandiya Vize başvuru formu için tıklayınız.

http://www.eagvs.com/finlandiya/

Finlandiya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi için tıklayınız.

vize talep dilekçesi için tıklayınız.

Yorumlar (0)