FINDIKLI İMAM HATİP ORTAOKULU

FINDIKLI İMAM HATİP ORTAOKULU

İmam Hatip Ortaokulu 07.10.2020, 17:49 BERKE EREN
41
FINDIKLI İMAM HATİP ORTAOKULU

Telefon:90(216)4695701

Belgegeçer:90(216)4695701

Eposta:Göndermek için tıklayınız

WEB:http://findikliiho.meb.k12.tr

Adres:Fındıklı Mah. Başıbüyük yolu Cad. No4 Maltepe/İstanbul
Başarılar:Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin geliştirilmesine çalışırız. Din Öğretiminde belletici ve baskı altına alıcı bir yaklaşımı değil, konuları çözümleyici ve yorumlayıcı bir yaklaşımı benimseriz. Din Öğretiminde dinin bütünleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız. Din öğretiminde şekilcilik ve sloganları değil, ahlakî öğretilerin felsefesini önemseriz. Din öğretiminde kavram kargaşası ve kavram belirsizliğini giderecek bilimsel çalışmalar üretiriz. Sağlıklı bir din anlayışının kaliteli bir eğitim-öğretim sürecinden geçtiğine inanırız. Din öğretiminde sorunlara aceleci çözümlerle yaklaşmamaya çalışırız. Din öğretiminde oku, düşün ve anla prensibini benimseriz. Niteliğin, nicelikten üstün olduğuna inanırız ve enerjimizi olumlu alanlarda ve insanlığa hizmet için harcarız. Din öğretiminde, yönetici-öğretmen-öğrenci-veli (aile) ilişkisinde güven ortamı sağlamak için tüm tedbirleri alırız.Yasal Dayanaklarımız Ülkemizde Din Eğitimi Ve Öğretimi Anayasa Ve Yasaların Teminatı Altında Yapılmakta Olup, Görev Alanlarımızın Yasal Dayanakları Şunlardır. > 3 Mart 1924 Tarih Ve 430 Sayılı Tevhid-İ Tedrisat Kanunu’Nun 4. Maddesinde: “Maarif Vekaleti, Yüksek Diniyat Mütehassısları Yetiştirmek Üzere Darü’L-Fünun’Da Bir İlâhiyat Fakültesi Te’Sis Ve İmamet, Hitabet Gibi Hidemat-I Diniyenin İfası Vazifesi İle Mükellef Memurların Yetişmesi İçin De Ayrı Mektepler Küşad Edecektir.” > Anayasa’Nın 24. Maddesinde: “... Din Ve Ahlâk Eğitim Ve Öğretimi Devletin Gözetim Ve Denetimi Altında Yapılır. Din Kültürü Ve Ahlâk Öğretimi İlk Ve Ortaöğretim Kurumlarında Okutulan Zorunlu Dersler Arasında Yer Alır. Bunun Dışındaki Din Eğitimi Ve Öğretimi Ancak Kişilerin Kendi İsteğine, Küçüklerin De Kanuni Temsilcisinin Talebine Bağlıdır...” > 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’Nun 12. Maddesinde: “Türk Millî Eğitiminde Lâiklik Esastır. Din Kültürü Ve Ahlâk Öğretimi İlkokul Ve Ortaokullar İle Lise Ve Dengi Okullarda Okutulan Zorunlu Dersler Arasında Yer Alır...” > 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’Nun 32. Maddesinde: “İmam-Hatip Liseleri İmamlık, Hatiplik Ve Kur’An Kursu Öğreticiliği Gibi Dinî Hizmetlerin Yerine Getirilmesi İle Görevli Elemanları Yetiştirmek Üzere Milli Eğitim Bakanlığı’Nca Açılan Ortaöğretim Sistemi İçinde, Hem Mesleğe, Hem Yüksek Öğrenime Hazırlayıcı Programlar Uygulayan Öğretim Kurumlarıdır...”

Öğretmen :35

Öğrenci :481

Derslik :9

Konferans Salonu :1

Kütüphane :1

Saatler:13.05-18.20

Isınma:Kalorifer

Bağlantı:Fatih Projesi Fiber İnternet

Ulaşım:İl Merkezine 25 Km, İlçe Merkezine 5 Km Uzaklıkta Olup, Okulumuzun Yakınından Aşağıdaki Otobüs Hatları Geçmektedir. 16f (Fındıklı Üsküdar) 19f (Kadıkoy-Yeditepe-Fındıklı), 19fb (Fındıklı Mahallesi Bostancı), 19fk (Fındıklı Mah. Ayrılık Çeşme / Marmaray- Metrobüs)

Yerleşim Yeri:Okulumuz; Maltepe İlçesi İle Ataşehir İlçelerinin Sınırlarında Kalan Fındıklı Mahallesinde Bulunmaktadır. İstanbul´Un Her Yerine Ulaşım Kolaylıkla Yapılmaktadır. Metro, Metrobüs, Tramvay, Vapur, İdo, Havaalanı Gibi Merkezlere Bağlantılı Toplu Taşıma Araçları Mevcuttur. E5 Ve Tem Bağlantı Yollarına Çok Yakındır. Avm, Pazar, Okul Ve Hastanelere Ulaşım Kolaydır.

İl/İlçe Merkezine Uzaklık:İl Merkezine 25 Km. İlçe Merkezine 5 Km Uzaklıkta Olup, Okulumuzun Yakınından Aşağıdaki Otobüs Hatları Geçmektedir. 16f (Fındıklı Üsküdar) 19f (Kadıkoy-Yeditepe-Fındıklı), 19fb (Fındıklı Mahallesi Bostancı), 19fk (Fındıklı Mah. Ayrılık Çeşme/ Marmaray- Metrobüs)

Yorumlar (0)