KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ ve AKŞAM SANAT OKULU

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ ve AKŞAM SANAT OKULU

Halk Eğitim Merkezleri 18.08.2020, 13:00 BERKE EREN
62
KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ ve AKŞAM SANAT OKULU

Telefon :(0216) 336 1200

Belgegeçer :(0216) 345 6717

WEB:http://kadikoyhem.meb.k12.tr

Adres :Caferağa mah. Gen. Asım Gündüz Cd Bahariye Cd. No39 34713 Kadıköy / İstanbul

Başarılar :Türk Halk Dansları ; Dünya İkincisi 2000
Kafkas Halk Dansları ; Türkiye İkincisi 2009
Silivri Yöresi Halk Oyunları ; Bölge Birincisi 1999
Fethiye Yöresi Halk Oyunları ; İstanbul İkincisi 2008
Türk Halk Müziği Koro ; Türkiye Birincisi 2007
Solo saz ; Türkiye Birincisi 2007
Solo ses ; Türkiye Birincisi 2007
En iyi koro şefi; 2007
El Nakışları ; Türkiye Birincisi 2009
El Nakışları ; Türkiye Üçüncüsü 2010
Girişimcilikte Önce Kadın Projesi ;Türkiye Mansiyon (Seramik)2016
Halk Oyunları ; Türkiye´yi yurt dışında temsil eden en iyi yetişkin ekip (CIOFF) 2017
Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri ; Türkiye Birincisi (Bahçe Akademisi Hayat Boyu Eğitim Projesi-Proje Ortağı) 2017
Spor; Basketbol U-10 Kategorisi Şampiyonu 2018
Müzik; Bulgaristan da düzenlenen Uluslararası" Internetional Youth Festival of Arts “The Muses” yarışmasında ikincilik ödülü 2018
Girişimçilikte Önce Kadın ; Türkiye - İnnovasyon ödülü (Giyim) 2019

 Öğretmen :55

 Öğrenci :64

 Derslik :12

 Atölye-İşlik :14

 Konferans Salonu :1

 Toplantı Salonu :1

 Spor Salonu :1

 BT Sınıfı :3

 Müzik Sınıfı :1

 Resim Sınıfı :1

 Kütüphane :1

 Otopark:1

Bağlantı :Yok

Isınma :Doğalgaz

Ulaşım :Söğütlü Çeşme Cd ve Gen. Asım Gündüz Cd (Bahariye Cd.) üzerinden yürüyerek (900 m - 13 dk.) ya da Kadıköy Rıhtımdan Tramvaya binerek Ziraat Bankasının olduğu durakta inip, merkezimize ulaşabilirsiniz.

İl /İlçe Merkezine Uzaklık :ilçe Merkezine 900 m

Sportif Etkinlikler :-2018 Basketbol Ligi U-10 Kategorisine katılım.
-2019 100. Yıl 19 Mayıs Atatürk Kupası
Tenis Turnuvalarında Alınan Dereceler
-------------------------------------
-2019 Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Tek Kadınlar 1.liği
-2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe sahil sonbahar Tenis turnuvası tek kadınlar 1.liği
-2020 Türkiye Tenis Federasyonu Şengör turnuva Yen´i başlayan kadınlar 1.liği
-------------------------------------
Emine Benlican
-2017 Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Mix 1.lik
- Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Mix 3.lük
- Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Tek kadınlar 3.lük
-2020 Türkiye Tenis Federasyonu GTA Yeni başlayan tek kadınlar 2.liği
-------------------------------------
-2019 İBB Maltepe Tenis Turnuvası çift kadınlar 1. liği
- İBB Maltepe Tenis Turnuvası tek kadınlar 2.liği
----------------------------------
- 2019 Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Mix 1.lik
-----------------------------------
- Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup Tek erkek 3.lüğü
- 2019 İBB Maltepe Sahil tenis Turnuvası tek erkek 3.lüğü
-------------------------------------
-2019 Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Cup tek kadınlar 2.liği

 

Proje Çalışmaları :1. 2015-2016 Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Girişimcilikte Önce Kadın” projesin de kurumumuz pilot kurum olarak yer almış ve bir kursiyerimiz(Seramik) ulusal proje yarışmasında mansiyon almaya hak kazanmıştır.
2. 2016 “Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin” Almanya, İspanya, Macaristan, İtalya ile AB K1 Erasmus+ Personel Hareketliliği, proje ortağı
3. 2016 “Yetişkinlerde İngilizce Öğretiminde Yeni Metot Ve Yaklaşımlar” İngiltere-Oxford Üniversitesi ile AB K1 Erasmus+ Personel Hareketliliği.
4. 2017 “Bahçe Akademisi Hayat Boyu Eğitim Projesi” Bakırköy Adalet Anaokulu, Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumu ile proje ortağı, (Kurumumuz Bakanlık Ödülü)
5. 2018 “Hayat Boyu Engelli Dostu” Almanya ile AB K1 Erasmus+ Personel Hareketliliği.
6. 2018 “Suriyeli Mülteciler Uyum Programı” "Eğitim Karşılığı Nakit Destek Projesi" Almanya ve Yuva Derneği ile Suriyeli Mültecilere yönelik eğitimler düzenlenmesi.
7. 2018 “81 İl’de Kırk Yama Çalışması ile 15 Temmuz Halısı” Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü nezninde yapılan proje halısı Milli Eğitim Bakanlığı’n da sergilenmiştir.
8. 2018 “Umuda Işık Ol” İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile birlikte yükümlülere yönelik ebru kursları düzenlenmesi ve sergilenmesi.
9. 2019 “Ben de Varım” Özel Eğitim Gerektiren Öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen “Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Proje Sergisi” final sunumuna kalmıştır.
10. 2019 Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Vodafon Vakfı tarafından yürütülen “Ulusal-Girişimcilikte Önce Kadın” projesi (Giyim Kursiyerimiz inovasyon ödülü almıştır)
11. 2019 “Sırdan Sırmaya Donanma-yı Hümayun” İstanbul Üniversitesi ile ortak olarak yürüttüğümüz projemiz “Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Proje Sergisi”n de saha ziyaretine kalmıştır.
12. 2019 “Üç Kuşak Bir Arada Sanatla Terapi” Validebağ Huzueevi, Nihat Işık İlkokulu ile birlikte yürütülen projemiz “Kadıköy’de Önceliğimiz Öğrencilerimiz” projesinde sergilenmeye değer görülmüştür.
13.2019 "1 İlmek 1000 Yürek" Sosyal Sorumluluk Projesi ile birlikte örgü kurslarımıza devam eden kursiyerlerimiz ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı ve şapka örerek hediye etmekteler..
14. 2019 “Ağaçların Adları Projesi” İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurumumuz beyaz bayrak ve sertifika almaya hak kazanmıştır.
15. 2019 “Öğretmeniyle Güzel İstanbul” İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile Öğretmenler Tiyatro grubumuz “Necati Beyi Görmek İstiyorum” isimli Tiyatro Oyununu hazırlamış ve sergilemiştir.
16. 2019 “Empati” İşaret Dili Kurslarımıza katılan Marmara Üniversitesi öğrencileri ile Dosteller İşitme Engelliler Okulu öğrencileri birlikte yapılan bir dizi çalışmayı hayata geçirmiştir, proje ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Projesine katılım sağlanmıştır.
17. 2019 İz Bırakan İlk Türk Kadın Ressam” Kadıköy’de doğmuş ve büyümüş Mihri Müşfik Sultan’ı anlatan ve araştıran projemiz, “Kadıköy’de Önceliğimiz Öğrencilerimiz” projesinde sergilenmeye değer görülmüştür.
18. 2019 “Ustalar Çırakları ile Buluşuyor” Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün projesi, Kursiyerlerle birlikte Cam Köyü Ziyareti Devlet Sanatçısı Sertaç Bayraktar ile kursiyerlerin buluşturulması bahçemizde düzenlenen Tokat Baskı “Hamamiye” Sergisi ile Devlet Sanatçısı Tahsin İstengel’in kursiyerlerle buluşmaları sağlanmıştır.
19. 2020 “Çok Kültürlü Ortamlarda Güçlü İletişim ve Önyargısız Eğitim” Portekiz ile AB K1 Erasmus + Personel Hareketliliği projesi kapsamında göçmenlerle çalışan eğitmenlerin, AB boyutunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek "Çok kültürlü Sınıf Ortamında -Etkili İletişim Becerileri " ve “Çok Kültürlü Ortamlarda Göçmenlerin Entegrasyonu” konusunda kurslara katılmaları, bu kurslarla kişisel ve mesleki becerilerini arttırırken göçmen kursiyerlerin de sosyal uyumlarını arttırmaları amaçlanmaktadır.
20. 2020 3. Yaş Üniversitesi” Kadıköy Kaymakamlığı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen proje ile 60 yaş üstü yetişkinlerin tekrar üniversiteli olmaları ve sağlıkları ve ilgi alanları üzerine eğitim almaları sağlanmıştır.
21. 2020 "Bir Işıkta Sen Yak" İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği, İŞKUR, İstanbul Sanayi Odası, Adil Işık Grup ortaklığı ile yürütülen proje ile yükümlülere konfeksiyon eğitimi verilerek işe yerleştirilmeleri sağlanmaktadır.
22. 2020 “Yetişkinler İçin Dil Eğitimi Projesi- UNDP” Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Kapsamında Suriyeli Mültecilere Dil Eğitimleri Verilmektedir..
23. 2020 "İkinci Bir Şans İçin Elele" Almanya ile AB Erasmus KA 1 Personel + Hareketliliği. " İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile ortak yer aldığımız projede öğretmenlerimiz Denetimli Serbestlik kapsamındaki kursiyerlerimize yardımcı olabilmek adına “İletişim Becerileri ve Yaratıcı Drama” konusunda Almanya’da 5 gün eğitim ve işbirliği faaliyeti yapacaklardır.
24. 2020 ‘’Yetişkin Eğitiminde Engelliler İçin Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaslarının Güçlendirilmesi’’ Belçika ile AB Erasmus KA 1 Personel + Hareketliliği. Koordinatörü olduğumuz projemizde konsorsiyumun diğer üyeleri Eskişehir Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Ankara Sürekli Eğitim Araştırma ve Danışma Derneği (Seadder)’dir. Denetimli Serbestlik kapsamındaki bireylerde “İletişim Becerileri ve Yaratıcı Drama” konusunda Almanya’da 5 gün eğitim ve işbirliği faaliyeti yapacaklardır.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30