Uzun namlulu silahlarla geldiler

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalarda;

GÜNDEM 02.05.2020, 21:12 BERKE EREN
32
Uzun namlulu silahlarla geldiler

30.04.2020 tarihinde bazı basın yayın kuruluşlarında “Uzun namlulu silahlarla geldiler... Mahalle ayaklandı!” başlıklarıyla yer alan, ilimiz Avcılar ilçesinde kimliği belirsiz şahısların ellerinde pompalı tüfeklerle bir apartmana girmeye çalışmaları konusu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalarda;

            Aynı gün İlimiz Avcılar ilçesi Üniversite Mahallesinde bulunan, coronavirüs salgını nedeniyle 45 gündür kapalı olan ve silah satışı yapan bir işyerinin deposundan pompalı av tüfeği çalınması neticesinde meydana gelen “İşyerinden Hırsızlık” olayı gerçekleştiği yönünde alınan müracaat doğrultusunda, bahse konu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Muhammet A. (26), Uğurcan S. (22) ve İkram Ahmet B. (26) isimli şüpheli şahıslar olayda çalındığı değerlendirilen (2) adet pompalı tüfek ile birlikte 01.05.2020 tarihinde yakalanmıştır.

            Yakalanan şüphelilerden İkram Ahmet A. isimli şahıs, 28.04.2020 tarihinde bahse konu adresten (5) adet pompalı tüfek çalmak suretiyle hırsızlık olayını gerçekleştirdiklerini, pompalı tüfekleri bırakmak için Avcılar ilçesi Gümüşpala Mahallesinde bulunan bir apartmana girdiklerini, apartman sakinlerinin kendilerini fark etmesi üzerine silahları bırakamadan kaçtıklarını ve tüfeklerden (2) adedini sattığını diğerlerini arkadaşlarına verdiğini beyan etmiştir.

            Konu ile ilgili yakalanan şahıslar 02.05.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilmiştir.

Yorumlar (0)