Sultanbeyli'de okul servisli hırsızlar gözaltına alındı

Sultanbeyli'de okul servisiyle hırsızlık yapan 5 hırsız suçüstü yakalandı.

GÜNDEM 20.10.2019, 20:03 BERKE EREN
91

06.10.2019 günü İlimiz Sultanbeyli ilçesi Hasanpaşa Mahallesi Gaziemir Caddesi üzerinde bulunan bir iş yeri önünde şüpheli şahısların olduğu ihbarı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Bahse konu adrese ivedilikle geçilmiş Hüsnü Can İ., İsmail K., Eren İ., Ozan Ş. ve Ömer Faruk A. isimli şahıslar iş yerine girmek üzereyken suçüstü yakalanarak gözaltına alınmış, ele geçirilen plakasız araçta yapılan aramada (1) adet çalıntı plaka, (1) adet ruhsatsız tabanca, (5) adet fişek ve kasa taşımak için taşıyıcı ve hırsızlık olayında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirilmiştir.

Yapılan araştırmalarda şahıslardan İsmail K. isimli şahsın “Mala zarar verme”, “Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek sureti ile hırsızlık”, “Basit Yaralama”, “Bina eklentileri içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık” , “Evden hırsızlık”, “Oto hırsızlığı”, “Bisiklet ve Motosiklet hırsızlığı”, “Tehdit”, “Kasten yaralama”, “Hakaret” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarından aranma kaydı olduğu tespit edilmiş, diğer şahısların yapılan sorgulamalarında herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamış, alınan savcı talimatı ile şüpheliler gözaltına alınmış İsmail K. isimli yaşı küçük şahıs gerekli yasal işlemlerinin yapılabilmesi için Çocuk Büro Amirliğine teslim edilmiştir.

Konu ile ilgili yakalanan ve 07.10.2019 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar adli makamlarca tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.

Yorumlar (0)