Şişli'de ayrılmak isteyen sevgilisi genç kızı döven zanlı yakalandı

Şişli'de kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini feci şekilde döven zanlı yakalandı

GÜNDEM 13.12.2020, 21:40 BERKE EREN
42

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği görevlilerince yürütülen çalışmada;

09.12.2020 günü müşteki H.T.E. , M. H. B. isimli şahıs ile yaklaşık bir buçuk aydır sevgili olduklarını, şahsın kendisini arayarak ilaç içmek suretiyle intihar ettiğini söylemesi üzerine şahsın evine gittiğini, burada şahsın intihar etmediğini öğrendiğini, bir müddet sonra da aralarında kıskançlık sebebiyle tartışma çıktığını, ardından arkadaşı C.A.’nın ikametine gittiği,
M. H. B. şahsın bu ikamete gelerek kendisini darp ettiğini ve öldürmekle tehdit ettiğini beyanla müracaat etmiştir.Olay ile ilgili C.A isimli şahsın bilgisine başvurulmuştur. Şüpheli M. H.B. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli M. H. B. isimli şahıs hakkında uzaklaştırma tedbiri uygulanmış, 10.12.2020 günü çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

12.12.2020 günü sosyal medyada ‘can güvenliğim yoktur’ şeklinde yaptığı paylaşıma istinaden müşteki H.T.E ve C.A ya tekrar ulaşılmış, C.A isimli şahıs 09.12.2020 tarihindeki verdiği beyan sonrasında M.H.B. İsimli şahsın kendisine husumet beslemeye başladığını, komşu olduklarını, evin duvarlarını yumruklayarak hem kendisini hem H.T.E. ‘yi tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu beyan etmiştir.
Şüpheli şahsa Uzaklaştırma Kararı uygulanmıştır .
Tehdit-Hakaret-Kişilerin Huzır ve Sükununu Bozmak suçlarından işlem başlatılmış, M.H.B isimli şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
14.12.2020 günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilecektir .

Yorumlar (0)