Pişkin iş yeri hırsızı

Ataşehir'de iş yerine girerek hırsızlık yapmak isteyen zanlı, bakın güvenlik kameralarına nasıl yakalandı

GÜNDEM 20.06.2021, 10:53 20.06.2021, 10:57 BERKE EREN
12

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “İşyerinden Hırsızlık” konusu ile ilgili Ataşehir ilçesinde yürütülen çalışmalar kapsamında;
18.06.2021 günü saat 17.00 sıralarında İlimiz Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi üzerinde şüphe üzerine durdurulmak istenen bir şahıs kaçmaya başlamış, yaşanan kısa süreli kovalamaca sonucu T.G. isimli şahıs Mobil Park ekiplerince Barbaros Mahallesinde bulunan bir sokak içerisinde yakalanarak gözaltına alınmış, şahsın yapılan üst aramasında 0,5 gram eroin ele geçirilmiştir.
Yapılan araştırmalarda yakalanan şüpheli şahsın, 23.05.2021 günü Ataşehir ilçesinde bir alışveriş merkezindeki restoran içerisinden (1) adet LCD Televizyon ve (7) adet alkollü içecek çalınması neticesinde meydana gelen “İşyerinden Hırsızlık” konusunun faili olduğu, farklı tarihlerde İlimiz ve Kocaeli ilindeki ilgili mahkemelerde (7) ayrı suçtan aranma kaydı ile (3) yıl (5) ay (7) gün kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu, ayrıca Kocaeli ili Gebze ilçesinde farklı tarihlerde meydana gelen (2) ayrı “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık” suçundan faili firar olarak arandığı belirlenmiştir.
Çalışmaların devamında şüpheli şahsın Ataşehir ilçesi Küçükbakkalköy Mahallesindeki ikametinde yapılan aramalarda, 33,1 gram bonzai maddesi ele geçirilmiştir.
Konu ile ilgili yakalanan T.G. isimli şüpheli şahıs hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan işlemleri tamamlanarak 19.06.2021 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

 

Yorumlar (0)