Tarih
Pazartesi, 05 Haziran 2023 20:00
 Kategori
LOCALAR - ₺550,00
1. Kategori - ₺450,00
2. Kategori - ₺350,00
3. Kategori - ₺250,00
Eczacıbaşı Genç Bilet - ₺10,00
bilet
 Mekan
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

“İnanılmaz bir olgunluğa sahip, olağanüstü bir virtüöz.”

– Victoires de la Musique Classique

BORUSAN QUARTET

Esen Kıvrak keman

Nilay Sancar keman

Efdal Altun viyola

Çağ Erçağ viyolonsel

LUCIENNE RENAUDIN VARY trompet

Astor Piazzolla

Buenos Aires’in Dört Mevsimi

Astor Piazzolla

Chau Paris

Alberto Ginastera

Danza de la Moza Donosa

Johann Baptist Georg Neruda

Trompet Konçertosu, Mi bemol Majör

Erik Satie

Solomun Bodruma Geliyor! Solomun Bodruma Geliyor!

Gymnopédie no. 1

Antonín Dvořák

Annemin Öğrettiği Şarkılar

Antonín Dvořák

Gökyüzüne Bakarken

Antonín Dvořák

İyi Geceler

Süre: 85’ (ara dahil)

Yeni neslin en heyecan verici trompet sanatçılarından Lucienne Renaudin Vary ile 51. İstanbul Müzik Festivali’nde randevunuz var. Türkiye’nin önde gelen oda müziği topluluğu Borusan Quartet ile Festival Buluşması kapsamında seçkin bir repertuvarı seslendirecek genç Fransız müzisyen, yaşının ötesinde bir olgunluktaki yeteneğiyle müzikseverleri büyülüyor. Süreyya Operası’nın tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek buluşma, festivalin en çok beklenen performanslarından biri olarak öne çıkıyor.

Daha 17 yaşındayken Fransa’nın ünlü klasik müzik ödülü Victoires de la Musique Classique’in “Révélation” kategorisinde birinci olan trompetçi, Avrupa ve Asya’da birçok ünlü orkestranın turnesine katıldı. Hollanda Filarmoni Orkestrası ile Concertgebouw’da, Kaohsiung Senfoni Orkestrası ile Tayvan’da sahneye çıktı. Paavo Järvi yönetimindeki İngiliz Philharmonia Orkestrası, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve Münih Senfoni Orkestrası ile konserler veren, Gstaad Menuhin Festivali’nin programında yer alan sanatçı, Finlandiya’da Moshe Atzmon yönetiminde Sørensen’in Trompet Konçertosu’nu seslendirdi. 2021’de, Julian Lloyd Webber’in oluşturduğu “30 Yaş Altı En Iyi 30 Müzisyen” listesinde yıldızı parladı. 23 yaşına kadar Warner Classics etiketiyle üç albüm kaydetti; son albümü ile Genç Sanatçı kategorisinde Almanya’nın en prestijli ödüllerinden Opus Klassik Ödülü’nün sahibi oldu ve İsviçre’de genç müzisyenlere verilen Arthur Waser Ödülü’nü kazanan ilk kadın olarak tarihe geçti.

Bu konserde Vary’ye eşlik edecek, yıllardır Türkiye’nin ve dünyanın seçkin festival ve salonlarında gurur veren performanslara imza atan Borusan Quartet, klasik dönemden moderne uzanan geniş bir repertuvara sahip. Dörtlü, sezon konserlerinin yanı sıra 2020’den beri dünyanın en önemli oda müziği etkinliklerinden Amsterdam Yaylı Çalgılar Dörtlüsü Bienali’nin programında yer alıyor. Topluluk, BBC Müzik Dergisi’nin “Ayın En İyi Oda Müziği Kaydı” ödülünü ve finali Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ICMEC Uluslararası Oda Müziği Topluluğu Yarışması’nda altın madalyayı kucakladı.

Festival, yükselişini sürdüren genç trompet yıldızı Lucienne Renaudin Vary ile Borusan Quartet’i buluşturacak bu çok özel konseri İstanbullu müzikseverlere sunmaktan mutluluk duyuyor.

LUCIENNE RENAUDIN VARY

Piazzolla: María de Buenos Aires

Viyolonselde Pablo Fernandez ve Konzerthausorchester Berlin eşliğinde (Ekim 2021)

https://www.youtube.com/watch?v=YrjbKKJ9IxY

#odamüziği #yaylıçalgılardörtlüsü #trompet #buluşma

Editör: TE Bilisim