Tarih
Cuma, 07 Nisan 2023 11:00
 Kategori
SALON GÖSTERİMİ - ₺50,00
 Mekan
Kadıköy Sinema

bilet

dünyanın kralları

LOS REYES DEL MUNDO

THE KINGS OF THE WORLD

KOLOMBİYA, NORVEÇ, LÜKSEMBURG, MEKSİKA, FRANSA COLOMBIA, NORWAY, LUXEMBOURG, MEXICO, FRANCE / 2022 / DCP / Renkli Colour / 110' / İspanyolca; Türkçe, İngilizce altyazılı Spanish; Turkish, English s.t.

Yönetmen Director: Laura Mora

Serdar Ortaç 24 Haziran İstanbul Konseri Serdar Ortaç 24 Haziran İstanbul Konseri

2022 San Sebastian En İyi Film, SIGNIS Ödülü, Feroz Zinemaldia Ödülü | 2022 Chicago En İyi Yapım Tasarımı | 2022 Zürih En İyi Film Best Film | 2022 Varşova Warsaw Creme de la Creme Ödülü Award

"Bir gün tüm insanlar uykuya daldı... Ve dünyanın kenarları hep yandı”. Dünyanın Kralları, paylaşılan yalnızlıklar, direnmekten taşan itaatsizlik, öfke, dostluk ve haysiyet üzerine, umut ve umutsuzlukla dolu bir film. Rá, Culebro, Sere, Winny ve Nano: sokaklarda yaşayan, krallıksız, yasasız, ailesiz beş çocuk; vaat edilmiş topraklara doğru yollara düşen beş kral… Gerçeklikle hezeyan arasında bir yerde, vahşilikle sevimliliğin harmanlandığı yıkıcı bu sert masal, görkemli güzelliğiyle Kolombiya cangılından geçen, her şeyin olup bittiği, yokluğa doğru şiirsel bir yolculuk... Çağdaş Latin Amerika sinemasının en büyük yeteneklerinden biri olarak görülen Laura Mora Ortega'nın yönettiği Dünyanın Kralları, Kolombiya’nın Oscar adayı. 

Editör: TE Bilisim