Başakşehir Şehit Orhun Göytan İlkokulu Nerede Yol Tarifi

Başakşehir Şehit Orhun Göytan İlkokulu, Nerede, Yol Tarifi, Harita, Navigasyon, Adres, Telefon, Ulaşım

Devlet İlkokulları 28.10.2018, 09:22 28.10.2018, 22:29 BERKE EREN
397
Başakşehir Şehit Orhun Göytan İlkokulu Nerede Yol Tarifi

Başakşehir Şehit Orhun Göytan İlkokulu

HARİTA, YOL TARİFİ, NEREDE, NAVİGASYON

Telefon: 0 212 801 40 45

WEB Adresi: http://sehitorhungoytan.meb.k12.tr

Adres: Başakşehir Mahallesi İshakpaşa Sokak No4 Bulvarİstanbul Sitesi Yanı Başakşehir/İSTANBUL

VİZYON

Sürekli gelişme düşüncesinden hareketle, yaratıcılığı, yenilikleri destekleyen ve yetiştirdiği özgüveni yüksek bireylerle ülkesini tüm dünyada temsil eden bir okul olmak. İçinden çıktığı toplum için yaşayan ve üreten yiğit yürekler yetiştirmek. Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yön veren, başarıya aç, ulusal ve uluslararası alanda yetiştirdiği öğrencilerle model bir okul olmaktır. Ülkede “İLK” leri ve “EN” leri çıkaran okul olmak. Paydaşlarının parçası olmaktan gurur duyduğu ve bölgesinde tercih edilen önder bir kurum olmak. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye’de adından söz ettiren, mezun ettiği her bireyin başarılarıyla Türkiye’nin gurur duyduğu ideal kurum olmaktır. Mesleki ve teknik eğitimde, bölgesinde ve ülkesinde en saygın ve tercih edilen kurum olmaktır. Sadece bilgiyi paylaşan değil, üreten, bilginin tek otorite olduğu, demokratik ilişkilerin tam anlamıyla uygulandığı bir okul olmak. Küreselleşen dünyanın ihtiyaç duyduğu teknolojiye ayak uyduran, gelişime ve değişime açık, nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğini sevgiyle yürüten , evrensel bilgiye koşan, alanında ihtiyaçları karşılamada gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış teknik insan gücünü yetiştiren, uluslar arası düzeyde saygın bir eğitim kurumu olmak. Okulumuz bireylerin mesleki ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayan; Ulusal ve AB ülkelerince akredite edilmiş bölgesinde ve ülkesinde saygın ve tercih edilen kurum olmak. Değişen dünya şartlarında Mesleki ve teknik eğitimde bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan, ülkesinde ve bölgesinde en saygın ve tercih edilen bir kurum olmak. Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmektir. Nitelikli elamanda; arayan değil aranan, taşınan değil, taşıyan olmak. Mesleğinde önder, bilgiyi üretmede lider, saygılı ve sorumlu bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmek. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, paylaşımcı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek. Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmek. Öğrencilerini sorumluluk sahibi, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiren, sosyal, kültürel ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayan, alanında tercih edilen kurum olmak. Öğrencilerimizin bireysel yetenekleri göz önünde bulundurarak, Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırabilecek; nitelikli, çağın teknolojisiyle donanmış üretici insan yetiştirmektir. Değişen dünya şartlarında; milli ve ahlaki değerlerimizi koruyarak bilgi toplumu insanını yetiştirmek. Eğitimin yeniden tanımlandığı okul kavramını sorgulandığı günümüzde, eğitim alanındaki yeni yaklaşımları takip ediyor, “öğrencilerimize daha iyi bir eğitim imkânı nasıl sağlarız?” sorusunu sürekli olarak kendimize soruyoruz.Sosyal-kültürel ihtiyaçları karşılayarak yeteneklerinin gelişmesini sağlamak. Eğitim alanındaki yeni yaklaşımları takip eden böylelikle öğrencilerimize kaliteli eğitim sunan farklılıkları zenginlik kabul eden bir mesleki eğitim kurumuyuz.

BAŞARILAR

KURUM BİLGİLERİ

Öğretmen Sayısı:30

Rehber Öğretmen Sayısı:2

Öğrenci Sayısı:883

Öğretim Şekli: NORMAL ÖĞRETİM

Ders Başlama ve Bitiş Saati:09:00 & 14:20

Derslik Sayısı:24

Fen Laboratuarı Sayısı:3

Yabancı Dil:İNGİLİZCE

İnternet Bağlantısı:ADSL (16 Mbit ve üzeri)

Spor Salonu:1

Yemekhane:1

Kütüphane:1

Kantin:1

Bahçe:1

Isınma Şekli: DOĞALGAZ KALORİFER

ULAŞIM BİLGİLERİ

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık: İstanbul il merkezine 26 km uzaklıkta; Başakşehir ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır.

Ulaşım: İETT otobüslerinden 79K Yenibosna-Kayaşehir, MK22 Metrokent-Arnavutköy, MK11 KayabaşıKiptaş-Olimpiyatköy Metro, 78E Başakşehir 4.Etap-Kayabaşı Kiptaş, 79E Kayabaşı Kiptaş-Kayaşehir-Eminönü, 79B Bakırköy-Kayaşehir, 78F Başakşehir 4.Etap-Kayaşehir araçları ile Bahçetepe İETT durağında inilerek yaklaşık 200m yürüme mesafesi ile okulumuza ulaşılabilinir.

Yorumlar (0)