Atatürk İlkokulu

Atatürk İlkokulu

Devlet İlkokulları 08.05.2021, 21:03 BERKE EREN
10
Atatürk İlkokulu

Adres:Merkezefendi Mah. G/46 Sokak No 13/1 Zeytinburnu / İstanbul

Telefon:0212 679 98 43

Belgegeçer:0212 665 65 35

Web:https://zeytinburnuataturk.meb.k12.tr

Başarılar:2020-2021 Egitim-Öğretim Yılı Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması İlçe 1. Liği Mert Duman 10 Kasım Atatürk´Ü Anma Haftası Resim Yarışması İlçe 1. Liği Mert Duman 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri Resim Yarışması İlçe 1. Liği Elif Hüma Özdemir "Sağlık Çalışanlarına Vefa" Konulu Mektup Yarışması İlçe 1. Liği Zeynep Acur 2019-2020 Egitim-Öğretim Yılı İbb Spor Kulübünün Buz Hokeyi Minikler Takımı As Oyuncusu Öğrencimiz Eyüp Uras Gürbüz - Türkiye Şampiyonluğu Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sahaya Kalan Proje- Okulumu Doğa İle Güzelleştiriyorum-Fatma Özsüzer İstabul Mem "Tohumlar Umut Olsun " Hikaye Yazma Çalışması İl 3. Sü Almina Şahin Tüm Akıl Ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvası Q-Bitz İlçe 3.Lüğü: Roni Toprak Işık Geleneksel Çocuk Oyunları 2012 Doğumlular Mendil Kapmaca İlçe 2.Si Geleneksel Çocuk Oyunları 2010 Doğumlular Mendil Kapmaca İlçe 3. Sü 2018-2019 Eğitim Eğitim- Öğretim Yılı Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergilenmeye Layık Proje- Tohumdan Üreten Eller- Fatma Özsüzer Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sahaya Kalan Proje- Geçmişimle El Ele- Buse Burçin Seven 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması İlçe 3. Lüğü Gülin Güney "İstiklal Marşı´Nın Kabul Edildiği Günü Ve Mehmet Akif Ersoy´U Anma Günü" Resim Yarşması İlçe 3.´Lüğü: Dilanur Akyıldız 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2010 Yaş Gruplarında Mendil Kapmaca İlçe 1. Liği 2008 Yaş Gruplarında Mendil Kapmaca İlçe 3. Lüğü "Zeytinburnu Çocuklarından Zeytindalı Mehmetçiklerimize Mektup" Konulu Mektup Yazma Yarışması İlçe 3.´Lüğü: Bilge Neval Haras "23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı" Konulu Resim Yarışması İlçe 1.´Liği Nihan Asya Kızılcık "2018 Yılı Karayolu Trafik Haftası" Konulu Resim Yarışmasında İlçe 1.´Liği Nursena Orçun, İlçe 2.´Liği Zeynep Gündüz "2018 Yılı Karayolu Trafik Haftası" Konulu Şiir Yarışmasında İlçe 1.´Liği Kaan Bartu Ermiş, İlçe 2.´Liği Süeda Çoban Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması İlçe 1.Liği 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması İlçe 2.Liği 24 Kasım Öğretmenler Günü Şiir Yarışması İlçe 2.´Si: Zeynep Hasanoğlu Geleneksel Çocuk Oyunları Minikler Kategorisinde (2007 Doğumlular) İlçe 3.Lüğü Geleneksel Çocuk Oyunları Mendil Kapmaca- Sek Sek Kategorisi (2008 Doğumlular) İlçe 4. Lüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü Şiir Yarışması İlçe 3. ´Sü: 3f Sınıfından Cemre Diker Göç Ve Göçmen Temalı Resim Yarışması İlçe 1. ´ Si: 3b Sınıfından Elif Naz Deveci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Kapsamında Düzenlenen Mendil Kapmaca Ve Seksek Minikler Kategorisinde (2007-2008) İlçe 3. Sü "Palyaço Balığını Yeniden Renklendiriyoruz" Konulu Tasarım Yarışması : 1. Sınıflar İlçe 1. Si: 1e Sınıfından Nisa Nur Yıldırım 2. Sınıflar İlçe 1. Si: 2a Sınıfından Fatma Nur Habiboğlu 3. Sınıflar İlçe 2. Si 3f Sınıfından Hilal Nur Deveci "23 Nisan Benim Bayramım" Konulu Resim Yarışması İlçe Ve İl 1. Si: 2a Sınıfından Zeynep Hasanoğlu Fiziksel Etkinlikler Müsabakaları 2006 Doğumlular Kategorisi İlçe 1. Si Bayrampaşa Doğa Koleji Satranç Turnuvası 9 Yaş Kategorisi İl 5. Si: 3c Sınıfından Eda Nur Altıntaş Beşiktaş Bilsem Fizik Birimi "Uçan Yumurta" Proje Yarışmasında: En Etkili Takım Ödülü: 4g Sınıfından M. Enes Dalkılıç- Melih Çetinkaya En İyi Nişancı Tasarım Ödülü: 3 B Sınıfından Halil Üveys Ayan En Çevreci Tasarım Ödülü:3b Sınıfından Ceren Şener Cheetos İstanbul´Un En Hızlısı Atletizm Yarışmasında: 2006 Doğumlu Kızlar İlçe 1. Si: 4f Sınıfından Elif Eylül Kamil 2006 Doğumlu Kızlar İlçe 3. Sü: 4f Sınıfından Nuranıa Isaeva 2006 Doğumlu Erkekler İlçe 1. Si: 4g Sınıfından Muhammed Enes Dalkılıç 2006 Doğumlu Erkekler İlçe 2. Si: Sınıfından Mert "Bağımlılık Projeleri Yarışıyor" Yarışması : Dijital Canavarlara Karşı Minik Eller Projemiz İle İlçe 2. Liği 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Laleyi Yazıyorum-Çiziyorum Yarışması Kategorilerinde İlçe 3.´Leri : 1c Sınıfından Harun Ayberk Akçay- 4c Şevval Çağlar Bilgi Evleri Kitap Okuma Yarışması 8. Si 4d Sınıfından Koray Malı **** Okulumuz 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Başarı Ve Centilmenlik Ödülünde İlçe 5. Olmuştur. Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Başarı Ve Centilmenlik Ödülünde En Fazla Puan Artıran Okullar Kategorisinde İlçe 1. Olmuştur. Okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Döneminde Taktir Alan Öğrenci Sayısı 148, Teşekkür Alan Öğrenci Sayısı 190´Dır. Okulumuz 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılında Başarı Ve Centilmenlik Ödülü Kazanmıştır. Okulumuz Atletizm Takımımız Şampiyonalarda Büyük Başarılar Elde Ederek, Önemli Dereceler Kazanmıştır. Bu Başarılardan Bazıları; * Zeytinburnu İlçesi "Kaymakamlık Kupası" Yarışmasında Küçük Kızlarda Ve Yıldız Kızlarda Takım Halinde Birinci Olmuştur. * Zeytinburnu İlçesi "Kaymakamlık Kupası" Yarışmasında Küçük Kızlarda Ferdi Olarak Birincilik, İkincilik Ve Üçüncülük Almışlardır. * Zeytinburnu İlçesi "Kaymakamlık Kupası" Yarışmasında Yıldız Kızlarda Ferdi Olarak Birincilik, İkincilik Ve Üçüncülük Almışlardır. * Zeytinburnu İlçesi "Atatürk Kupası" Yarışmasında Küçük Kızlarda Ve Yıldız Kızlarda Takım Halinde Birinci Olmuştur. * Zeytinburnu İlçesi "Atatürk Kupası" Yarışmasında Küçük Kızlarda Ferdi Olarak Birincilik, İkincilik Ve Üçüncülük Almışlardır. * Zeytinburnu İlçesi "Atatürk Kupası" Yarışmasında Yıldız Kızlarda Ferdi Olarak Birincilik, İkincilik Ve Üçüncülük Almışlardır. Okulumuz Kros Yarışmalarında Büyük Başarılar Elde Ederek, Önemli Dereceler Kazanmıştır. Bu Başarılardan Bazıları; * Şevket Aktalay İzci Korusunda Yapılan Okullar Arası İl Kros Yarışmasında Okulumuz İl Üçüncüsü Olmuştur. * Şevket Aktalay İzci Korusunda Yapılan Okullar Arası İl Kros Yarışmasında Öğrencimiz Fatma Arık Ferdi Olarak İstanbul Birincisi Olmuştur. * Okulumuz Takımı Konya İlinde Yapılan Türkiye Grup Şampiyonasında Takım Halinde Birinci Olmuştur. * Fatma Arık Ferdi Olarak, Konya İlinde Yapılan Türkiye Grup Şampiyonası´Nda Birinci Olmuştur. Okulumuz Sportif Başarılarda Olduğu Kadar Sosyal Ve Kültürel Faaliyetlerde Başarılar Elde Etmiştir. Bunlardan Bazıları; * Okul Satranç Takımı Zeytinburnu İlçe Satranç Turnuvası´Nda Okul Satranç Takımı Yıldızlarda Zeytinburnu Birincisi Olmuştur. * Okulumuz Takımı İzmir İlinde Yapılan Türkiye Grup Şampiyonasında Takım Halinde Birinci Olmuştur. 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı Yarışmalardan Alınan Dereceler İlçe Çapındaki Yarışmalar Birincilik: Proje Yarışması Suna Tarhan Hatıralarımız Işığımız Olsun Suna Tarhan Beslenme Dostu Okul Projesi Atatürk İlköğretim O. Zeytinburnu´Nun En Hızlısı Yarışması Banu Gülek (1997 Doğumlu Kızlar) Zeytinburnu´Nun En Hızlısı Yarışması Yeliz Karataş (1998 Doğumlu Kızlar) Zeytinburnu´Nun En Hızlısı Yarışması Esin Dinç (1999 Doğumlu Kızlar) Çevre Konulu Şiir Yarışması Beyza Tüter Çevre Konulu Kompozisyon Yarışması İrem Sakallı İlçe Satranç Turnuvası (Küçükler Bireysel) Asım Turan İlçe Satranç Turnuvası (Küçükler Takım) Atatürk İlköğretim Okulu İlçe Satranç Turnuvası (Yıldızlar Bireysel-4.Masa) Zeynep Köprülü İkincilik: Enerji Verimliliği Beyza Şekeroğlu Türk Kızılayı Beyza Güner Türk Polis Teşkilatının 166. Yıldönümü Ali Osman Şahin Çanakkale Zaferi´Nin 96. Yıl Dönümü Nurşen Yıldırım İlçe Satranç Turnuvası (Yıldızlar Takım) Atatürk İlköğretim Okulu İlçe Satranç Turnuvası (Yıldızlar Bireysel-1.Masa) Mesut Baş İlçe Satranç Turnuvası (Yıldızlar Bireysel-2.Masa) Enis Günay İlçe Satranç Turnuvası (Yıldızlar Bireysel-3.Masa) Gürkan Bülbül Üçüncülük Hatıralarımız Işığımız Olsun Mehmet Sena Hasanoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ecem Çümen Zeytinburnu´Nun En Hızlısı Yarışması Beyzanur Koçyiğit (2000 Doğumlu Kızlar) Kitap Okuma Yarışması Sevcan Aygen İl Çapındaki Yarışmalar Birincilik: İstanbul Puanlı Atletizm (Yıldızlar 200m) Derya Nur Kemaloğlu İstanbul Puanlı Atletizm (Yıldızlar 100m) Derya Nur Kemaloğlu İstanbul Satranç Turnuvası (Küçük Erkekler) Emirhan Deviren İstanbul´Un En Hızlısı (1997 Doğumlu,100m) Derya Nur Kemaloğlu Tsf İstanbul İl Temsilciliği Asım Turan İkincilik: İstanbul Puanlı Atletizm Banu Gülek (Yıldızlar Uzun Atlama) Üçünlük: İstanbul Puanlı Atletizm (Yıldızlar 100m) Banu Gülek İstanbul Satranç Turnuvası (Küçük Kızlar) Semanur Güvenç İstanbul´Un En Hızlısı (1998 Doğumlu,100m) Yeliz Karataş Dördüncülük: İstanbul Satranç Turnuvası (Takım) Atatürk İlköğretim Okulu İstanbul´Un En Hızlısı (1997 Doğumlu,100m) Banu Gülek Türkiye Çapındaki Yarışmalar Birincilik: Atletizm Türkiye Yarı Final -Ankara -100m. Derya Nur Kemaloğlu Atletizm Türkiye Yarı Final- Ankara -200m. Derya Nur Kemaloğlu Üçüncülük: Atletizm Türkiye Kapalı Salon Şam. İzmir-100m.D.Nur Kemaloğlu Atletizm Türkiye Final- Adana- 200m.Derya Nur Kemaloğlu Dördüncülük: Atletizm Türkiye Final Adana 100m. Derya Nur Kemaloğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bay. Derya Nur Kemaloğlu Türkiye Adına "Dünya Çocukları" Koşusu-Ankara Not:2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Okulumuz Zeytinburnu Belediyesi Tarafından Düzenlenen Başarı Ve Centilmenlik Yarışmasında Bir Önceki Yıla Göre En Fazla Puan Artıran Okullar Kategorisinde 502.15 Puanla İlçe Birincisi Olmuştur.

Öğretmen :51

Öğrenci :870

Derslik :28

Atölye-İşlik :1

Toplantı Salonu :1

Fen Laboratuvarı :1

Kütüphane :1

Yemekhane :1

Öğretim Şekli:Normal Öğretim

Ders Başlama Ve Bitiş:9.00-12.50- Pandemi Nedeniyle

Yabancı dil:İngilizce

Isınma Şekli:Doğalgaz

Servis Bilgisi:Mevcut

Bağlantı:Fatih Projesi Fiber İnternet

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık:İlçe Merkezine 4km, İl Merkezine 11 Km Uzaklıktadır.

Yerleşim Yeri Bilgisi:T1 - Merkezefendi Tramvay Durağının Hemen Yanındadır. Merkezefendi Mah. G/46 Sk. No:13/1 Zeytinburnu/İstanbul

Sınava Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi:%100

Sportif Etkinlikler:Halk Oyunları Çalışmaları Sınıflar Arası Futbol Turnuvaları Geleneksel Satranç Turnuvası Geleneksel Çocuk Oyunları Yarışmalarına Aktif Katılım

Bilimsel Etkinlikler:Harezmi Eğitim Modeli Uygulama Okulu Destek Eğitim Odası Faaliyetleri

Proje Çalışmaları:Tohumdan Üreten Eller, Geçmişimle El Ele, Özel Çocuk Güzel Toplum, Şifalı Bitkileri Öğreniyorum, Benim Bir Hedefim Var, Sıfır Atık Projesi, Harezmi Eğitim Modeli Projesi Beslenme Dostu Okul, Beyaz Bayrak Projesi, Okulum Temiz Projesi E-Twınnıng Projeleri 1-Kendi Masalını Paylaş 2-İki Teker Bir Kitap 3-Elinde Fırça Dedemin Oyunlarına 4-The Sound Of Plants 5-Dersimiz "Matoyun" / Our Lesson Is "Mathgame" 6-Bilim İnsanları Küçük Yüreklerde Hayat Buluyor 7-Hatay´A Hayat Olalım E-Twinning Projesi 8-Geçmişi Bir De Böyle Tad E-Twinning Projesi 9-Meraklı Kuş Kaf Dağını Bulmuş 10-Yunus Der Ki... 11-Birlikte Öğreniyoruz 12-Discovering Medıa Lıteracy 13-Bak Şu Konuşan Oyuna(Look At That Talking Game ) 14-Anadolu Masal Dolu

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30