Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan iki büyük müzik insanının yaşamları ve eserleri, Night Shift kapsamında gerçekleşecek Derinden Gelen Sesler: Bach’tan Itrî’ye etkinlik serisi ile aynı sahnede buluşuyor.

Link

1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı, kültür sanat etkinliklerine kapılarını açmaya devam ediyor. Sarnıcın büyülü atmosferini, müzik eşliğinde deneyimleme imkanı sunan Derinden Gelen Sesler: Bach’tan Itrî’ye etkinlik serisi 18 Ocak’ta başlıyor.

İnsanlığın ortak mirası olan Bach ve Itrî’nin eserlerinin dinleyicilerle buluşacağı etkinlikte, müziğin tüm sınırları aşan manevi gücüne ve farklı medeniyetlerden gelen insanların birbirlerini anlayabilecekleri yegâne dil olduğu gerçeğine bir kez daha tanıklık edilecek.

Ensemble Orient – Occident İstanbul orkestrasının yürütücülüğünde; Hakan Dedeler (Tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (Ney), Nurullah Ejder (Kanun), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (Soprano), Gülşah Erol (Viyolonsel), Hande Önder (Piyano) ve Serhan Bali’nin (Anlatıcı, Bariton) icra edeceği özel seçki ile tarihin derinliklerinden gelen sese kulak verilecek.

*Etkinlik biletleri, Passo’da satışa sunuluyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik tarihleri:

18 Ocak Çarşamba

25 Ocak Çarşamba

Serdar Ortaç 24 Haziran İstanbul Konseri Serdar Ortaç 24 Haziran İstanbul Konseri

8 Şubat Çarşamba

22 Şubat Çarşamba

 Bach ve Itrî hakkında;

Buhurizade Mustafa Itrî, 1640-1711 yılları arasında yaşamını sürdürdü. 1685 yılında doğan Johann Sebastian Bach ise 1750 yılında hayata veda etti. Bu iki büyük insan, yirmi beş yıllık süre zarfında iki ayrı medeniyetin kültür kutupları olarak dünyamızı ortaklaşa şereflendirdiler.

Editör: TE Bilisim