Chris Botti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuz..., İstanbul
17 May 2024
21:00
bilet
Etkinliğe Dair
Grammy Ödüllü Efsane Müzisyen Chris Botti 17 Mayıs’ta İstanbul’da!

Welcome Back Devil Istanbul Şimdi Sahnede Welcome Back Devil Istanbul Şimdi Sahnede

Yaşayan en büyük caz müzisyenlerinden biri kabul edilen Grammy ödüllü trompet virtüözü, besteci Chris Botti, Kod Müzik organizasyonuyla, 17 Mayıs Cuma akşamı, İBB Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek. Amerika’nın en çok satan çağdaş caz trompetçisi Botti, İstanbul konserinde müzikseverlere caz, pop ve klasik müzik arasında eşsiz bir yolculuk vadediyor. Canlı performanslarının gücüyle hayran kitlesini tüm dünyada her geçen gün arttıran ve konserleri kapalı gişe satan Chris Botti, Türk müzikseverler tarafından da yakından takip ediliyor.

Bir Yıldızın Sanatsal Yolculuğu:

Chris Botti, Sting, Paul Simon, Barbra Streisand, Lady Gaga, Tony Bennett, Frank Sinatra ve Aretha Franklin gibi müzik dünyasının devleriyle çalıştı. On stüdyo albümü ve sayısız canlı kayıtla caz müziğin zirvesinde yer alan Botti, parlak kariyerinin son on üç yılında caz ve pop müziğin sınırlarını aşarak kendine özgü bir ün kazandı. 

Sanatçı 2013 yılında "Impressions" albümüyle En İyi Pop Enstrümantal Albüm kategorisinde Grammy Ödülü kazandı. Ayrıca 2008’de "Italia" ve 2010’da canlı kayıt albümü "Chris Botti in Boston" ile üç adaylık aldı. Albümlerinin dördü Billboard caz albümleri listesinde bir numaraya ulaşırken, 2004’te People dergisinin “En Güzel 50 İnsan” listesinde yer aldı.

Vol.1:

Botti, akustik caz ve klasik standartlara odaklanan "Vol.1" adlı yeni albümüyle kariyerine yeni bir yıldız ekledi. Blue Note Records etiketiyle yayınlanan albüm ve müzikseverlerden büyük beğeni topladı.
İstanbul’da kapalı gişe pek çok konsere imza atan Chris Botti, son olarak 2021 yılında Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nin açılış konserleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmuştu.

Yıldızların Altında

Müzikseverler Chris Botti'nin yumuşak ve melodik trompet sesini bu kez, yıldızlı bir İstanbul akşamında Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde deneyimleyecek.