İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince "Açıktan Hırsızlık", “Otodan Hırsızlık” suçları ile ilgili Kâğıthane ilçesinde yürütülen çalışmalar kapsamında; 2021 ve 2022 yıllarında Çağlan ve Çeliktepe Mahallelerinde 14 adet hırsızlık suçunun işlendiği ve olayların iki farklı araçla ve aynı yöntemle işlendiği belirlenmiştir.

Elde edilen bulgular ışığında görevlilerimizce kapsamlı bir inceleme başlatılmıştır. İncelemelerde, şüpheli araçlar üzerine yoğunlaşıldığında aynı araçların farklı ilçelerde 12 adet otodan ve açıktan hırsızlık olayına daha kullanıldıkları tespit edilmiştir.

Çalışmaların devamında; şüpheli iki aracın plakaları tespit edilmiş, her iki aracın da S.Y. isimli şahıs adına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır. S.Y. isimli şahsın adres bilgileri tespit edilerek 19.02.2022 tarihinde yapılan operasyonda; S.Y. isimli kadın şahıs ve araçları kullanarak olayları gerçekleştirdiği belirlenen kardeşi B.Y. isimli şahıs yakalanmıştır.

Şahısların yapılan sorgulamasında; S.Y.’nin 1 adet yaralama suçundan, B.Y.’nin ise hırsızlık, yaralama ve uyuşturucu madde ticareti gibi suçlardan çok sayıda kaydının olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıslar hakkında tahkikat işlemleri devam etmektedir.