Kategori
Yabancı Ziyaretçi Bileti | Foreign Visitors Ticket - ₺770,00
Yerli Ziyaretçi Bileti | Local Visitors Ticket - ₺220,00
Yerli İndirimli Bilet | Local Discounted Ticket - ₺55,00
 Mekan
İBB Kültür A.Ş Dijital Deneyim Müzesi

link

İBB KÜLTÜR AŞ DİJİTAL DENEYİM MÜZESİ

Avrupa’nın en büyük ve Türkiye’nin ilk Dijital Deneyim Müzesi’nde deneyime, teknolojiye, geleceğe yeni kapılar aç!

İBB Kültür AŞ Dijital Deneyim Müzesi, renkli interaktif sergiler, sanal gerçeklik deneyimleri, yenilikçi ve çağdaş yaklaşımlarla donatılmış alanlar ve çok daha fazlası ile sizi algıların ötesine taşıyacak.  Yerli yaratıcılığın ve inovasyonun bir vitrini olan müzede, sanatın ve teknolojinin sınırlarını zorlayan bir deneyim sunuluyor. Sanal gerçeklikten artırılmış gerçekliğe, dokunmatik ekranlardan yapay zekâ destekli interaktif uygulamalara kadar geniş bir teknoloji yelpazesi kullanılarak, ziyaretçilere eserlerle doğrudan bir iletişim ve etkileşim kurma fırsatı sunuluyor. 

Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi'ne nasıl gidilir? Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi'ne nasıl gidilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından hayata geçirilen Dijital Deneyim Müzesi, 2000 m²'lik geniş bir alanda ziyaretçilerine farklı deneyim odaları sunuyor. Bu odalar; teknoloji ve sanatın en etkileyici şekilde birleştiği, ziyaretçilerin interaktif deneyimlerle dolu bir yolculuğa çıktığı özel alanlar. Her bir deneyim odası, çeşitli temalar ve teknolojilerle donatılarak, ziyaretçilerin global ölçekte teknoloji ve sanata dair yeni perspektifler kazanmalarını, unutamayacakları bir deneyimi hafızalarına kaydederken merak ve ilhamla beslenecekleri bir alan açmayı amaçlıyor. Müze bu deneyim odaları aracılığıyla, ziyaretçilere sadece gözlem yapma fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda onları interaktif ortamın bir öznesi yaparak sanatın ve teknolojinin merkezine yerleştiriyor. Bu sıra dışı deneyim alanları, her yaştan ve her ilgi alanından ziyaretçiyi ağırlamaya hazır.

İBB Kültür AŞ’nin yenilikçi adımları ve çağdaş yaklaşımları sayesinde müze, geleneksel müzecilik anlayışını teknolojinin sonsuz olanaklarıyla birleştirerek, kültür ve sanatın evrensel dilini yeni bir boyuta taşıyor.

Ziyaret:

Dijital Deneyim Müzesi, Pazartesi hariç her gün 09.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Editör: Nihat Uludağ