Ante Sanat

Ante Sanat, kurslar, eğitim, seminer, adres, iletişim

Ante Sanat

Ante Sanat, kurslar, eğitim, seminer, adres, iletişim

BERKE EREN
BERKE EREN
14 Aralık 2017 Perşembe 22:06
100 Okunma
Ante Sanat

Genç ve eğitimli kadrosuyla Ante, tüm atölyelerinde sanatın birleştirici gücüyle toplumda birbirini anlamaya, önyargıları kırmaya, hayalgücü ve üretimi arttırmaya yönelik çalışmalarla fark yaratma amacındadır.

Ante için önemli olan atölyelerde kişiler arasındaki farkı gözeterek yaklaşımları mümkün olduğunca özelleştirmektir.

Çocuk, genç ve profesyonellere yönelik tüm atölyelerde amaç dogmatik bir öğretim yerine kişinin biricikliğini keşfedebileceği anlar yaratmaktır. 

Duygu Üzüm Arat ve Can Kulan tarafından kurulan sanata dair olanla ilgilenen, sanatın toplumu iyileştirici ve birleştirici gücüne inanan, çocuk, genç ve profesyoneller için atölyeler düzenleyen bir oluşumdur. 

Ante tutkuyla hareket alır. 

Kendi çabaları dışında sanatla neredeyse 

tanışamayan, tanımını yapamayan bir neslin tehlikesi gerçeklik kazanmaya başlayınca talep artmış ve sanat atölyeleri, çocuk ve sanat eğitimleri çoğalmıştır.

Ante için bu toplumsal yönü olan bir taleptir.

Kuruluş nedeni de sanatçı sorumluluğunun gerektirdiği gibi bu talebi karşılamaktır.


6-16 Yaş Çocuklar için

Sanat Destekli Drama Atölyesi

Wisc-R Zeka Testi, Art Therapy ve 6-16 yaş çocuk psikolojisinden yararlanarak yenilikçi bir sistemle oluşturulan ̈Çocuklar için Sanat Destekli Drama Atölyesi ̈ çocukların ayrı ayrı performans ve sözel zekalarından yola çıkılıp atölye sırasında bireysel yönlendirme yapılmasıyla gerçekleşir. Sadece tiyatroyla değil sanatın farklı dallarıyla da desteklenen atölyede amacımız çocukların hayal güçlerini ve yeteneklerini daha özgürce geliştirebilecekleri ve sanatın farklı dallarında üretim yapabilecekleri bir alan yaratmaktır. 


Atölye, konservatuvarların ve güzel sanatlar fakültelerinin tiyatro bölümlerine hazırlanan öğrencilere yöneliktir.

Tümü MSGSÜ Devlet Konservatuvarı mezunu olan eğitmenlerle yürüttüğümüz atölyede amacımız, konservatuvar sınavlarına hazırlanan öğrenciyi bedensel ve zihinsel açıdan donatıp oyunculuk gücünü sınavlara yönelik geliştirmek ve teorik- pratik anlamda bir tiyatro kültürü vererek adayın mesleği iyice tanımasına olanak sağlamaktır.  

Hareket

Şan

Ses-Nefes-Diksiyon

Oyunculuk ve Doğaçlama

CAN KULAN   ÖZGÜN AKAÇÇA   EZGİ ÇANAKLI

Konservatuvara Hazırlık Oyunculuk Atölyesi


Kamera Oyunculuğu Atölyesi

''Dizi ve sinema oyunculuğunu anlamak''

Temel tekniklerin bocaladığı bu sektörü anlamak için maalesef sanatın derinliklerinden önce ticareti kavramamız gerekiyor. 

Kendimizi şekillendirip, zaman içerisinde sürekli geliştirmeli ve taze tutmalıyız. 

Emre Törün ile Kamera Oyunculuğu Atölyesi'nde amaç, sektörü en iyi şekilde anlamanın ve domine etmenin, oyunculuk potasında yollarını keşfetmek olacaktır. 

Analiz edilecek başlıklar

Kendini tanımak, sınırlarını esnetmek

Sektörü tanımak, anlamak

Ürünümüzü sektöre göre yapılandırmak

Hedef kitle araştırmaları

Yapım amaçları ve mantığı (yapımcıyı anlamak)

Hikaye oluşturma (senaryo ve senaristi anlama)

Hikayeyi yansıtma (yönetmeni anlama)

Karakter kurgulama ve tipleme analizi

Tip devamlılığı

Bütün bu çalışmalar kamera oyunculuğu egzersizleriyle eş zamanlı hatta iç içe yürüyecektir. 

Yapım süreci

Yapım elemanlarını (yapım, reji, kamera, ışık, sanat, kostüm, saç makyaj, set, ulaşım) tanıma

Kurgu, post, müzik gibi görülmeyen detaylar

Set davranışları ve adabı

Sosyal medya kullanımıRitim Terapi

Vurmalı Çalgılar

Çocuk-Yetişkin

Deniz Alemdar, vurmalı çalgıların oluşturduğu dinginlik ve beraberinde gelen konsantre halinin mutlak etkilerine inanıyor. Teknik ve tarihi bilgi pratiklerinin yanı sıra ,en ilkel güdülerimiz ile saf arkadaşlık, uzlaşma ve odaklanmaya yönelik öğretilerini aktarmayı hedefliyor. Ritim Terapi eğitim sürecinin nihai  adımlarından biri de yaratılacak bu müzikal birlikteliği, çocuklara veya yetişkinlere eşlik eden farklı enstrümanlar ile ortaya çıkan müziği ses kaydı yapmaktır.

Deniz Alemdar ritim terapi konusundaki birikimiyle,

Ante Sanat'ta köklere ve uzak diyarlara uzanan masallar eşliğinde, çocuklarla ve yetişkinlerle ritmik hikayeler yaratma hedefinde...İletişim Odaklı Tango Atölyesi

Tango için iki kişi arasındaki hareket uyumu ve mükemmele yakın sözsüz iletişimi ile beraber, çevresel farkındalıklarını da arttırarak yaratılan hareketler silsilesi diyebiliriz.
Tanımadığımız, hatta tanıdığımız birisiyle bile mükemmel iletişim kurmanın ne kadar zor olabileceğini biliriz. Hayatımızın her alanına girmiş olan teknoloji ve sosyal medya ile beraber, tüketim odaklı hale gelmiş olan yaşamlarımız bizi yalnızlaştırmaktadır. Gündelik yaşamlarımız, insanlarla yüzyüze iletişim
kurarken zorlanmamızı sağlamakta ve ben merkezden çıkıp ikili ve çoğul ilişkilerde kurmaya çalıştığımız iletişime sekte olmaktadır.
Tangonun, iletişimi odak noktasına alarak bizi ulaştıracağı nokta ise, gündelik yaşamlarımızda kaçınılmaz olarak alıştığımız tekil iletişimi ve hareketi, çoğul iletişime ve harekete dönüştürmesidir. Tango bunu yaparken sözsüz iletişimin sınırsızlığını bizlere deneyimletip, bedenlerimizdeki doğal hareketi inceleyip öğreterek çevremiz ile mükemmel uyuma yakınlaşmamızı sağlar. Aslında her bir insanda bulunan iletişim ve hareket uyumunu, daha önce deneyimlememiş olduğumuz bir yolla keşfetmek için tango belki de en güzel araçlardan birisidir. En önemlisi de, bu aracın zamanla hayatlarımızın merkezine girebilecek kadar derin ve eğlenceli bir sosyal dans oluşudur.
Müzik/Ritim/İnsan/İletişim/Çevre/Hareket farkındalığınızı arttıracak ve gündelik yaşamınıza yepyeni bir soluk getirecek olan İletişim Odaklı Tango Atölyesi ile tanışın.Actor Gym

Actor Gym piyasada profesyonel olarak çalışan ya da çalışmayı hedefleyen oyuncular için gerçekleşecek olan bir atölyedir.

Oyunculuk eğitimi sürecinde bireysel gelişimimizi ilerletip; kondisyonumuzu yüksek tutmayı, ekip çalışmasını ve ilişki kurmayı yoğun bir şekilde deneyimliyoruz. Fakat proje peşinde koşarken bireyselleşip, yalnız kalıyoruz. 

Oyunculuğun ilişki kurma sanatı olduğu gerçeğinden yola çıkarak hazırladığımız atölyemizde birlikte hareket edip, nefes-ses-artikülasyon çalışıp bedensel kondisyonumuzu her zaman en üst seviyede tutabilmek için gereken bireysel çalışma programları hazırlayacağız. 

Atölye sonunda amacımız her katılımcının atölye bittikten sonra da uygulayabileceği programlar hazırlayıp projeler için motivasyon ve kondisyonu yüksek tutabilmenin yollarını keşfetmeye yardımcı olmaktır.Bize ulaşın.

Adres Zühtüpaşa Mah.

Rıfat Bey Sok. No:13 Kızıltoprak,

Kadıköy, İstanbul

Telefon 0216 330 13 10 - 0553 914 13 10 

E-posta info@antesanat.com


Ekip

Duygu Üzüm Arat

Kurucu Ortak

Eğitmen

Can Kulan

Kurucu Ortak

Eğitmen

Sinem Çalışkan

Koordinatör

Eğitmenler

Özgün Akaçça

Actor Gym

Konservatuvara Hazırlık Oyunculuk

(Ses-Nefes-Diksiyon)

Ezgi Çanaklı

Konservatuvara Hazırlık Oyunculuk

(Hareket)

Eren Sanrı

İletişim Odaklı Tango

Deniz Alemdar

Ritim Terapi - Vurmalı çalgılar


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.