Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi

Pendik, Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi, Adres, Telefon

Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi

Pendik, Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi, Adres, Telefon

BERKE EREN
BERKE EREN
28 Şubat 2018 Çarşamba 21:25
61 Okunma
Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi

Özel Emsey Hospital Hastanesi Evde Bakım Birimi

RANDEVU ALMA

LABORATUVAR SONUÇLARI

ADRES

Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No:22 Pendik İstanbul Türkiye

TELEFON

444 2Tel: 0216 585 37 995 99 - 0850 811 25 99

FAKS

0 216 646 00 96

ÇAĞRI MERKEZİ

444 25 99 - 0850 811 25 99

WHATSAPP

0 552 156 25 99

GENEL BİLGİ İÇİN

info@emseyhospital.com

http://www.emseyhospital.com.tr

HARİTA


TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE GELİŞ

Hastanemizin önündeki Emsey Hastanesi durağından geçen otobüs hatları:

16-S : Uzunçayır (Metrobus) - Sabiha Gökçen
132-K : Kartal- Pendik Köprüsü-Sultanbeyli
132-V : Kartal-Pendik Köprüsü- Sultanbeyli Battalgazi
131-H : Hilal Konutları-Tepeüstü
KM-25 : Yenişehir-Kartal Metro-Cevizli Peronlar

Emsey Hastanesi Durağından Geçen Hatlar - İETT Sitesi

Hastanemize yakın diğer duraklardan geçen otobüs hatları için aşağıdaki linkleri tıklayabilirisiniz:

Sağlam Sitesi Durağından Geçen Otobüs Hatları

Ugetam Durağından Geçen Otobüs Hatları

Minibüs :Pendik - Hilal Konutları - Çamlık Sitesi minübüs hattı Hastemizin önündedir.


 

ÖZEL ARAÇ İLE GELİŞ

Kadıköy - Üsküdar – Maltepe: D-100 yolunu takip ederek Pendik Köprüsü Kavşağı’na kadar geliniz. Kavşaktan Kurtköy-Sabiha Gökçen levhasını takip ederek Ankara Caddesi’ne çıkınız. Yaklaşık 2 km sonra sol tarafınızda Gedik Meslek Yüksek Okulu’nu göreceksiniz. Okulu geçtikten hemen sonra ilk soldan Sülüntepe-Ugetam tabelasını takip ederek önce Yunus Emre Caddesi, devamında Safa Caddesi boyunca devam ediniz. Lise Caddesi’nden sağa dönünüz. Hastanemizi göreceksiniz.

Gebze – Tuzla : Pendik Köprüsü Kavşağı’na kadar D-100 yolunu takip ediniz. Kavşağa yaklaştığınızda sağdaki Kurtköy çıkışından Ankara Caddesi’ne çıkınız. Devamında güzergah Kadıköy-Üsküdar-Maltepe yönünden geliş gibidir.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden Geliş: Köprüden çıktıktan sonra Sabiha Gökçen Havaalanı levhalarını takip ederek Kurtköy'e kadar geliniz. Kurtköy otoban çıkışından çıkınız ve gişelerden geçiniz. Kurtköy-Pendik levhasından (Via/Port'un önü) otoyoldan çıktından hemen sonra ilk sağdan Kurtköy-Pendik çıkışından devam ediniz. Ankara Caddesi boyunca devam ediniz. Sağ tarafınızda Opet Benzin İstasyonu’nu göreceksiniz. Hemen devamında Yenişehir levhasından sağa sapınız. Osmanlı Kavşağı’ndasınız ve önünüzde Atlantis Alışveriş Merkezi görülüyor. Kavşaktan sol karşıya Millet Caddesi’ne devam ediniz. İlk kavşaktan Sultanbeyli levhasını takip ediniz.  Yaklaşık 500 metre devam ediniz. Orhangazi İlköğretim Okulu solunuzda kalacak. İkinci kavşaktan sola, devamında 200 metre sonra sağa dönünüz. Hastanemizi göreceksiniz. Yönlendirme tabelaları da güzergah boyunca size yardımcı olacaktır.

Boğaziçi Köprüsünden Geliş: Köprüden çıkışta iki şekilde gelebilirsiniz. Otobandan devam etmek için İlk çıkış olan Acıbadem Çıkışı’nı geçtikten hemen sonra Sabiha Gökçen - Ankara tabelasını takip ediniz. Bu yol sizi otobandan Kurtköy çıkışına getirecektir. Devamında güzergah üst bölümde Avrupa Yakası gelişle aynıdır. D-100 yolunu tercih edecekseniz Uzunçayır bölgesine kadar devam ediniz. Burada Ankara yönüne dönünüz. Bu noktadan sonra yolun devamı Anadolu yakası Kadıköy-Üsküdar bölgesinden geliş gibidir.

Sabiha Gökçen Havaalanından geliş: Sabiha Gökçen'den çıktıktan sonra Havaalanı Kavşağı’na geldiğinizde kavşaktan düz karşıya Kurtköy- Yenişehir yönüne devam ediniz. Osmanlı Kavşağı’ndasınız ve önünüzde Atlantis Alışveriş Merkezi görülüyor. Kavşaktan sol karşıya Millet Caddesi’ne devam ediniz. İlk kavşaktan Sultanbeyli levhasını takip ediniz.  Yaklaşık 500 metre devam ediniz. Orhangazi İlköğretim Okulu solunuzda kalacak. İkinci kavşaktan sola,  devamında 200 metre sonra sağa dönünüz. Hastanemizi göreceksiniz. Yönlendirme tabelaları da güzergah boyunca size yardımcı olacaktır.

Geldiğiniz bütün bu güzergahlarda belli bir noktadan sonra elektrik direklerindeki yönlendirme levhaları sizlere yardımcı olacaktır.


EVDE BAKIM VE MOBİL SAĞLIK

 

UZUN DÖNEM HASTA BAKIM HİZMETLERİ

Hasta ve bakıma ihtiyacı olan bireylerin yaşadıkları ev ortamında teşhis, tedavi ve bakımlarının profesyonel Sağlık Personelleri ve Bakım Destek Personelleri aracılığı ile sunulmasıdır. Bu hizmetler hastanın bağımlılık düzeyine göre belirlenir. Uzun dönem hasta bakımı aşağıdaki hizmetleri içerir:

Doktor muayene ve vizitleri: Birim staf doktoru ve temel branşlarda uzman doktor muayene ve vizitleri.


Sağlık Personeli: Mesleğinde uzman Sağlık Memuru, Hemşire, ATT ve Ebe.


Bakım Destek Personeli: Alanında eğitimli yardımcı sağlık personeli.


Fizyoterapist: Fizik tedavi ve rehabilitasyon.


Diyetisyen: Özellikle bağımlı hastaların ve kronik hastalığı olan bireylerin evde beslenme takibi.


Tıbbi Cihaz, medikal sarf malzeme ve ilaç temini: Hasta ve bakıma ihtiyacı olan bireylerin hasta yatağı, suni solunum cihazı, havalı yatak, oksijen tüpü, konsantratör vb. gibi tıbbi ekipmanların ve diğer malzemelerin temininin sağlanması.


Ambulans: Hastaların evden hastaneye, hastaneden eve nakli hastanemizin donanımlı ambulansı tarafından gerçekleştirilir.


GİRİŞİMSEL HEMŞİRELİK UYGULAMALARI

Kısa süreli tedavi ve bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın Mobil Araçlarımızda bulunan Sağlık personelleri tarafından eve ve iş yerine giderek tedavi ve bakımlarının yerinde gerçekleştirilmesidir. Girişimsel Hemşirelik Uygulamaları genel olarak aşağıdaki hizmetleri içerir:

Parenteral Uygulamalar: İM, İV, SC Enjeksiyonlar (adale içi, damar içi), sıvı (serum) tedavisi ve takibi.


Enteral Uygulamalar: Ağız yolu ile beslenemeyen hastaların Nazogastrik (burun yolu ile) Katater ile, PEG (mide tüpü) ile beslenmesi.


Katater (Sonda) Uygulamaları: Nazogastrik Katater (beslenme sondası), Foley Katater (idrar sondası).


Pansuman ve Yara Bakımı: Her türlü cerrahi işlem sonrası yara bakımı (pansuman), yanık pansumanı ve yatağa bağımlı hastalarda meydana gelebilen bası yaralarının bakım ve takibi.


Anne-Bebek Bakımı: Emsey Hospital'da veya başka bir sağlık kuruluşunda doğum yapmış anneleri ve bebeklerini ilk on gününde eşlik edilmesi. Annenin ve bebeğin tıbbi ve hijyenik bakımı, eğitimi, anne ile bebeğin uyumu, zorluklarla başa çıkma gibi konularda ev ziyaretlerinin yapılması.


TA/DM Takibi: Sürekli olarak hastanede tansiyon ve şeker takibi yaptıran hastalarımıza bulundukları yerde (ev, iş vb.) mobil sağlık ekipleri aracılığı ile TA ve DM takiplerinin yapılması.


Radyolojik Tetkikler: Direkt röntgen grafilerini Mobil Sağlık aracımızda bulunan Portable (Taşınabilir) Röntgen cihazı ile hastaneye yorulmadan yerinde çekim yapılması, istenildiğinde rapor yazdırabilmesi. Ayrıca Radyolog doktorumuzu Portable (Taşınabilir) Ultrasound cihazı ile evinize getirip bir çok USG tetkiklerinin ve raporlamasının yapılması.


Laboratuvar Tetkikleri: Hastanede yapılan bütün laboratuvar tetkiklerini ev ortamında veya bulunduğunuz yerde Mobil Sağlık ekiplerimiz aracılığı ile tetkik numunelerinin alınıp hastanede çalıştırılması. Tetkik sonuçlarının mail, posta veya elden teslim edilmesi.


EKG Çekimi: Bulunduğunuz yerde Elektrokardiografi çekimi ve istediği takdirde doktorlarımız tarafından değerlendirilmesi.


NST Çekimi: Doğumu yaklaşan anne adaylarının 28. haftadan başlamak üzere bebeğin kalp sesleri ve uterusun (rahim) kasılmalarının özel bir cihaz yardımı ile ölçülüp kayda alınmasıdır. Mobil Sağlık Ebe/Hemşireleri size iş yerinizde veya evinizde zaman kaybı olmadan ziyaret edip NST çekiminizi gerçekleştirip genel bir değerlendirme yapabilir. Sonuçlarınız doktorunuza mail yolu ile ulaştırılır.


Check-Up Uygulamaları: Hastanede yapılabilen tüm Check-Up uygulamaları Mobil Sağlık ekiplerimiz tarafından da yapılabilir. Yaşamınızı riske eden faktörlerin önceden tespit edilmesi için erkek-bayan, genç-yetişkin ve diğer özel Check-Up paketlerimizle hizmetinizdeyiz.


Bir telefon ile herkesin 'ev'ine sağlık…

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.