Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

İstanbul'a modern balık hali

Tarih: 20.12.2009

İstanbul'a Modern Balık Hali , İstanbul’un gelişen ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan Kumkapı’daki Su Ürünleri Hali’ni Gürpınar’a taşınıyor.
İstanbul’un gelişen ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan Kumkapı’daki Su Ürünleri Hali’ni Gürpınar’a taşınıyor. 240 bin metrekarelik geniş bir alanda inşa edilecek modern balık halinin planları Belediye Meclisi’nde onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, şehrin gelişen ihtiyaçlarına cevap veremeyen Kumkapı’daki Su Ürünleri Hali’ni Gürpınar’a taşıyor. Beylikdüzü İlçesi’nin Gürpınar sahili dolgu alanına inşa edilecek Su Ürünleri Hali’nin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 18 Aralık 2009 Cuma günkü birleşiminde oybirliğiyle kabul edildi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın da onay verdiği yeni Su Ürünleri Hali, 240 bin metrekarelik geniş bir alanda inşa edilecek ve dünyanın en modern hallerinden biri olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, balıkçı barınağı, su ürünleri tesisi, mendirek, çekek yeri, iskele, yanaşma yeri, dalgakıran, kayıkhane, depo, otopark gibi yapı ve tesislerden olaşacak hal için proje ihalesine çıkacak. AB ülkelerine su ürünleri ihracatı yapabilecek teknik, hijyenik ve fiziksel yeterliliğe sahip olacak yeni halin Türkiye’nin su ürünleri ihracatını önemli ölçüde arttırması bekleniyor.

Balık sezonu açılış töreninde yeni hal müjdesini veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da “Gürpınar’da inşa edilecek yeni halimiz dünyada bir numara olacak. En ileri teknolojiye sahip bu tesis İstanbullulara 50 yıl hizmet verecek. İhracatımızı arttıracak” demişti. Başkan Topbaş, projenin uygulama aşamasında da ilgili kurum ve kuruluş görüşlerinin dikkate alınacağını vurgulamıştı.

1983 yılından bu yana 10 bin metrekare kapalı ve 17 bin metrekare açık olmak üzere 27 bin metrekare alanda hizmet veren Kumkapı’daki mevcut Su Ürünleri Hali’nde 100’ün üzerinde deniz ürünü satılıyor. Halde Tarım İl Müdürlüğü’nden ruhsatlı çeşitli boylarda bin civarında tekne faaliyet gösteriyor. 26 yıldır faaliyet gösteren balık hali, aradan geçen süreçte hem nüfus artışının hem de gelişen teknolojinin beklentilerine cevap vermekte zorlanıyor. Hale fiziki yetersizlikler nedeniyle aynı anda birkaç tekne yanaşamıyor.

Etiketler:
Bu Haber Toplam 1151 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası