Kapat

Kırklareli DTP'nin camlarını kırdılar

Tarih: 05.05.2008

Kırklareli DTP'nin Camlarını Kırdılar, DTP Kırklareli İl Örgütünün camları kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kiş ilerce dün gece kırıldı.


FriendFeed ile Paylaş


DTP Kırklareli İl Örgütünün camları kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce dün gece kırıldı. Partinin d? ?ş kapısının bulunduğu duvara ise `O. çocukları DTP. Teröristler Yaşamak Haram Size, Bu ülkeyi Bölemezsiniz' yazıları yazıldı.

Olay, sabah saatlerinde ortaya çıktı. Karahomur Caddesi üzerinde bulunan Coştur İş Han? ?'ndaki DTP il örgütünün bulunduğu büronun camları gece saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kırıldı. Ayrıca binanın duvarına, `O. ç ocukları DTP. Teröristler yaşamak haram size. Bu ülkeyi bölemezsiniz' yazıları yazıldı.

Bu olayların 1 Mayıs gösterilerinden sonra başlamasının düşündürücü olduğunu belirten DTP Kırklareli İlçe Başkanı Mehmet Koçer, tepkisini şöyle dile getirdi:"Başbakanın Meclis'te yaptığı son açıklamaları, grubu bulunan bir parti olarak milletvekillerimizin elini s? ?kmaması, partimizi direkt olarak kamuoyuna hedef göstermesi bu olaylarla alakalı olan bir durumdur. Geçtiğimiz günlerde Sakarya'da yaptığımız demokratik bir eylemde linç girişiminde bulunuldu. Bir arkadaşımız kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Bütün bu olaylara rağmen ne devlet tarafından, ne de idari amirler tarafı ndan bir yaptırım uygulanmadı. Bu saldırı sadece çocukların yapabileceği bir saldırı değildir. Duvara yazılan yazılarda bir siyasi partini amblemini koyarak ismini kullanarak bu eylemi yapıyorlar. Yapılan bu olayı kınıyoruz."

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler:
Bu Haber Toplam 582 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya