Kapat

Sarıyer Belediyesi 5 bin işçi arıyor

Tarih: 25.09.2007

Sarıyer Belediyesi 5 Bin Işçi Arıyor, Sarıyer Belediyesi İstinye Park ile yaptığı anlaşma gereği 5 bin işçi arıyor. İş fı rsatı için hemen başvurun


FriendFeed ile Paylaş
Sarıyer Belediyesi’nden iş imkanı…!


5 bin kişilik kadroya 884 kişi başvurdu


Yeni aç? ?lan alışveriş merkezi İstinyePark ile anlaşma yapan Sarıyer Belediyesi yaklaş ık 5 bin kişiye iş imkanı sundu.. Ancak iş için sadece 704 kişi yeni başvuru yaparken 180 kişide daha önce belediyeye başvuru yapmıştı. Sarıyer Belediyesi beklenen iş başvuru oranının çok düşük olduğunu açıklad? ?.Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Sarıyer Belediyesi. vatandaşlara hizmet götürmenin yanı sıra onlara iş fı rsatı da sunuyor. Sarıyer ilçe sınırları içerisinde yeni açılan alışveriş merkezi İstinyePark ile anlaşma yapan Sarıyer Belediyesi orada istihdam edilmek üzere 5 bin kişilik personel alımında önceliğin Sarıyerlilere verilmesini sağladı.


İşsizliğin azaltılması için bölgeye büyük bir fırsat sunan Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün “ Sarıyer’de gezdiğim mahallelerde sürekli olarak iş istenmesi üzerin girişimlerde bulunduk. İşsiz vatandaşlarımıza iş bulmak için büyük bir fırsat olan İstinyePark’a 5 bin kişilik eleman alımında Sarıyerlilere öncelik verilecek. Ancak yaptığımız duyurulara rağmen sadece 884 kişi iş başvurusunda bulundu. Bu rakamın daha fazla olmasını bekliyorduk” dedi.


Sarıyer Belediyesi’ne daha önceden iş başvurusu yapan 400 kişi aranarak iş görüşmesi için ç ağırıldı. Bunlardan sadece 180 kişi iş başvurusu yaptı. 25 Eylül tarihi itibariye duyurular sonucu iş başvurusu yapanlar ise 704 kişide kaldı.


Gelen iş başvuruları belediye içinde kurulan bir birim ile alış veriş merkezinin yönetimine sunulacak. Yönetim gelen başvuruları değerlendirerek uygun gördükleri kişileri işe alacağı belirtildi.
Etiketler:
Bu Haber Toplam 8261 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya