Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Topkapı'ya trafik eğitim parkı

Tarih: 07.05.2007

Topkapı'ya Trafik Eğitim Parkı, Topkapı Trafik Eğitim Parkı'nda, çocuklara yönelik olarak düzenlenecek şenliklerle devam ediyor


5-12 Mayıs 2007 tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası, 8 ve 9 Mayıs 2007 tarihlerinde, Topkapı Trafik Eğitim Parkı'nda, çocuklara yönelik olarak dü zenlenecek şenliklerle devam ediyor. Bugün(salı)saat 10.00'da başlayacak olan ş enlik, görme ve bedensel engellilerin de içinde bulunduğu öğrencilere trafik eğitimi verilmesi ile başlayacak. Orkestra dinletisi, palyaçolar eşliğinde resim çalışması, emniyet kemeri yarışması, kil çamurdan nesne yarışması gibi birçok faaliyetin yeraldığı şenlikte, çocukların trafik eğitimlerine katkıda bulunulması amaç lanıyor.


İstanbul'da, 2005-2006 yılı Eğitim-Öğretim döneminde, 572 okula ulaşılarak, toplam 190.736 öğrenciye, 2006-2007 Yılı Eğitim-Öğretim Döneminde, 427 okula ulaşılarak, toplam 129.738 öğrenciye trafik eğitimi verildi. Topkapı Şehir Parkı içinde, 6.500m2'lik bir alan içerisinde inşa edilen eğitim parkı içerisinde öğrencilerin trafik eğitimi alabilmeleri için gerekli tüm altyapı hazırlanarak, tüm uygulamalar, akülü araçlar özürlü öğrencilerimizin de kullanımına yönelik olarak tasarlandı.

Eğitim sınıfında bilgisayar destekli eğitim verilirken, hava şartlarının parkın kullanımına uygun olmadı ğı günlerde eğitim, kapalı ortamda, 3 adet trafik simülatör aracı ile (trafik simü lasyon modülü) gerçekleştiriliyor

Trafik Eğitim Parkları


İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Dairesi Başkanlığ ı-Trafik Müdürlüğü'nce, trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirilmesi amacıyla, İlköğretimdeki 8-14 yaş grubu öğrencilere, gelen talepler doğrultusunda sivil kuruluşlara ve kamu kurumlarına Trafik Eğitim Parkları ve Gezici Eğitim Otobü slerinde trafik eğitimi verilmesi çalışmaları devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda trafiğe kapalı alanlarda oluşturulan Trafik Eğitim Parkları; Yatay-Düşey Trafik İşaretleri, Sinyalizasyon Sistemleri, Bisiklet Yolları, Yaya Geçitleri, Hemzemin Geçit, Yaya Kaldırımları ve benzeri trafik oluşumlarını içeren Eğitim Pisti, Eğitim Sınıfı ve Eğitim Laboratuarlarından oluşuyor.

Halen biri Florya'da, biri Topkapı'da olmak üzere iki adet trafik eğitim parkının bulunduğunu belirten Trafik Müdürlüğü yetkilileri, Anadolu Yakası'na hitap edecek, üçüncü Trafik Eğ itim Parkının da, Maltepe'de 2007 yılı sonunda tamamlanması planlanlandığ ı belirtildi. 2011 yılı sonu itibarı ile hedeflenen 4'ü Avrupa Yakasında, 3'ü de Anadolu Yakası'nda olmak üzere toplam 7 adet Trafik Eğitim Parkı yapılacağı ifade edildi.

Gezici Trafik Eğitim Otobüsü


İçerisi özel olarak dizayn edilmiş olan 2 adet eğitim otobüsüyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığ? ?'nın hazırlamış olduğu Eğitim-Öğretim takvimi takip edilerek, uzmanlar tarafı ndan Trafik Eğitim Parklarına ulaşım imkânı bulunmayan okullar ziyaret edilmek suretiyle interaktif ortamda trafik eğitimi veriliyor. Yürütülen eğitim çalışmaları nın görsel ve yazılı olarak desteklenmesi amacı ile Trafik Eğitim Kitabı, Trafik Boyama Kitabı, Trafik Eğitim Seti, Trafik İşaretleri Panosu, Trafik Eğitim Broşürleri öğrencilere dağıtıldığı ifade edildi.


Etiketler:
Bu Haber Toplam 24068 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
eda FS
12/01/2011 - 15:32
ben buraya gittim çok güzel bole arabaya bindik sonnraa büsürü buraya gitmenizi tavsiye ederi m ::::))))))))))))))))

[1]
Toplam Yorum Sayısı: 1

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası