Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Kimsesiz çocukların sergisi

Tarih: 05.06.2007

Kimsesiz çocukların Sergisi, İBB Kadın Koordinasyon Merkezi kimsesiz çocuklar yararına Altunizade'de sergi düzenlediİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin kimsesiz çocuklar yararına düzenlediği 3.geleneksel El Emeği sergisi Altunizade Kü ltür Merkezi'nde açıldı.

İstanbul Kadın Koordinasyon Merkezi’nin 3 yıldır aralıksız düzenleyerek geleneksel hale getirdiği El Emekleri Sergisi Altunizade Kültür Merkezi'nde açıldı. Açılışa İstanbul B? ?yükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın Eşi ve Kadın Koordinasyonu Merkezi (KKM) Başkanı Özleyiş Topbaş, İstanbul Valisi Muammer Güler'in Eşi Neval Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Eşi Hülya Cerrah ile İlçe Belediye Başkanlarının eşleri, iş dünyasından Demet Sabancı ve çok sayıda davetli katıldı.

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu-Şeyh Zayed Çocuk yuvasında kalan 7-12 yaş arası kimsesiz ç ocuklar yararına düzenlenen kermese yardımsever bayanlar da yoğun ilgi gösterdi. 8 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak sergide, KKM çalışanlarının bir yıl boyunca atölyelerde ürettiği el emeği takılar, nakışlı örtüler, cam objeler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

"Çocuklar için neler yapabiliriz dü şüncesiyle çalışıyoruz"

Açılışta konuşan KKM Baş kanı Özleyiş Topbaş daha önce ziyaret ettiği Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çok daha farklı hale getirildiğini belirterek, yuvaya ilk ziyaretinden itibaren "bu çocuklar için daha iyi neler yaparız" düşüncesiyle çalışmalar yaptıkları nı söyledi. Özleyiş Topbaş, “İlk organizasyonumuzda yaptığımız m? ?zayedede çok iyi bir gelir elde ettik. Daha sonra yardım severlerin yardımıyla bu yuvanın büyük bir bölümünü yenileyerek daha yaşanılabilir bir hale getirdik. Hala ücretlerini ödediğimiz 10 bakıcı anne tutarak çocuklarımızın bakı mının daha iyi yapılmasını sağladık” dedi.

0-12 yaş grubu arasında çocukların barındığı çocuk evini İstanbul Valisi Muammer Güler’in eşi Neval Gülerle birkaç gün önce ziyaret ettiğini söyleyen Bayan Topbaş, 6-12 yaş arası çocukların kaldığı bölümün çok vahim halde olduğunu gördüklerini ve bu kermesin gelirini söz konusu bölümü daha yaşanabilir bir hale getirmek için kullanacaklarını kaydetti.

İstanbul Valisi Muammer Güler’in Eşi Neval Güler da Özleyiş Topbaş ile 3 yıldır birlikte çalı ştıklarını ve çok güzel işler başardıklarını söyledi. Çocuk yuvası nın bu yeni çalışmalarla çok daha güzel bir hale geldiğini ve çocukların çok mutlu olduğunu söyleyen Güler, “1965 yılında yapılan bu barınma evi günümüz şartlarına uygun değil ve her bölümünün ayrı ayrı restore edilip onarılması gerekiyor. Burada da yardımseverlere büyük görevler düş? ?yor” diye konuştu.

KKM’nin kadınlara ve çocuklara yö nelik başarılı çalışmalarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Eşi Özleyiş Topbaş’ı tebrik eden Neval Güler, birlikte çok daha güzel işler yapacaklarının altını çizdi. Tö rende konuşmaların ardından stantlarda yer alan el emeği ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Etiketler:
Bu Haber Toplam 1156 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası