Kapat

Kimsesiz çocukların sergisi

Tarih: 05.06.2007

Kimsesiz çocukların Sergisi, İBB Kadın Koordinasyon Merkezi kimsesiz çocuklar yararına Altunizade'de sergi düzenledi


FriendFeed ile Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin kimsesiz çocuklar yararına düzenlediği 3.geleneksel El Emeği sergisi Altunizade Kü ltür Merkezi'nde açıldı.

İstanbul Kadın Koordinasyon Merkezi’nin 3 yıldır aralıksız düzenleyerek geleneksel hale getirdiği El Emekleri Sergisi Altunizade Kültür Merkezi'nde açıldı. Açılışa İstanbul B? ?yükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın Eşi ve Kadın Koordinasyonu Merkezi (KKM) Başkanı Özleyiş Topbaş, İstanbul Valisi Muammer Güler'in Eşi Neval Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Eşi Hülya Cerrah ile İlçe Belediye Başkanlarının eşleri, iş dünyasından Demet Sabancı ve çok sayıda davetli katıldı.

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu-Şeyh Zayed Çocuk yuvasında kalan 7-12 yaş arası kimsesiz ç ocuklar yararına düzenlenen kermese yardımsever bayanlar da yoğun ilgi gösterdi. 8 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak sergide, KKM çalışanlarının bir yıl boyunca atölyelerde ürettiği el emeği takılar, nakışlı örtüler, cam objeler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

"Çocuklar için neler yapabiliriz dü şüncesiyle çalışıyoruz"

Açılışta konuşan KKM Baş kanı Özleyiş Topbaş daha önce ziyaret ettiği Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çok daha farklı hale getirildiğini belirterek, yuvaya ilk ziyaretinden itibaren "bu çocuklar için daha iyi neler yaparız" düşüncesiyle çalışmalar yaptıkları nı söyledi. Özleyiş Topbaş, “İlk organizasyonumuzda yaptığımız m? ?zayedede çok iyi bir gelir elde ettik. Daha sonra yardım severlerin yardımıyla bu yuvanın büyük bir bölümünü yenileyerek daha yaşanılabilir bir hale getirdik. Hala ücretlerini ödediğimiz 10 bakıcı anne tutarak çocuklarımızın bakı mının daha iyi yapılmasını sağladık” dedi.

0-12 yaş grubu arasında çocukların barındığı çocuk evini İstanbul Valisi Muammer Güler’in eşi Neval Gülerle birkaç gün önce ziyaret ettiğini söyleyen Bayan Topbaş, 6-12 yaş arası çocukların kaldığı bölümün çok vahim halde olduğunu gördüklerini ve bu kermesin gelirini söz konusu bölümü daha yaşanabilir bir hale getirmek için kullanacaklarını kaydetti.

İstanbul Valisi Muammer Güler’in Eşi Neval Güler da Özleyiş Topbaş ile 3 yıldır birlikte çalı ştıklarını ve çok güzel işler başardıklarını söyledi. Çocuk yuvası nın bu yeni çalışmalarla çok daha güzel bir hale geldiğini ve çocukların çok mutlu olduğunu söyleyen Güler, “1965 yılında yapılan bu barınma evi günümüz şartlarına uygun değil ve her bölümünün ayrı ayrı restore edilip onarılması gerekiyor. Burada da yardımseverlere büyük görevler düş? ?yor” diye konuştu.

KKM’nin kadınlara ve çocuklara yö nelik başarılı çalışmalarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Eşi Özleyiş Topbaş’ı tebrik eden Neval Güler, birlikte çok daha güzel işler yapacaklarının altını çizdi. Tö rende konuşmaların ardından stantlarda yer alan el emeği ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Etiketler:
Bu Haber Toplam 1271 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya