Kapat

Bakırköy Meslek Lİseleri

Tarih: 22.06.2008

Bakırköy Meslek Lİseleri, Bakırköy'de bulunan meslek liseleri


FriendFeed ile Paylaş
BAKIRKÖY 70. YIL SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Okulumuz 1984 yılında Sağlık Bakanlığına bağlı ve yatılı olarak eğitim ve öğ retime başlamıştır.1996 yılına kadar Hemşirelik ve laboratuar bölümlerinden mezun vermiştir.1996 yılında Sağlık Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan protokol gereği okulumuz, binası ile birlikte İstanbul Üniversitesine devredilmiştir.2000 yılında okulumuz Acil Tıp ve Radyoloji Teknisyenliği Bölümleri ile gündüzlü olarak tekrar eğitim ve öğretime açılmıştır.2005 yılında da tüm kadrosu ile Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

Bakırköy Zuhratbaba Mahallesindeki binasında bir müdür,iki müdür yardımcısı ve 29 öğretmen ile eğitim-öğretime devam etmektedir.Toplam öğrenci sayımız 229 olup okulumuz tam gündür.Okulda bir Bilgi Teknoloji Sınıfı,bir Teknik Uygulama Odası,9 adet sınıf bulunmaktadır.Sınıflar 20-35 kişilik olup okulumuz Ortaö ğretim Kurumları Sınavı ile öğrenci almaktadır.

--------------------------------- -----------------------------------------------

BAKIRKÖY ANADOLU İMAM-HATİP VE İMAM -HATİP LİSESİ

Okulumuz 1975 yılı Ekim ayında Kanarya Fevzi Çakmak Camii altında dört şube ve 60 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. Bütün imkânsızlıklara ve olumsuz şartlara rağmen eğitim ve öğretime devam edildi.1976 senesinin Kasım ayında Bağcılar’da kaba inşaatı bitmiş bir binaya taşındı. Zaman içerisinde okulumuzun diğer katları da tamamlandı gü nden güne öğrenci sayısı arttı.1981 yılında Bakırköy’e taşı ndı. 1986–1987 öğretim yılına kadar mevcut binanın tüm eksiklikleri tamamlandı.

1988–1989 öğretim yılından itibaren mevcut binanın kâfi gelmediği anlaşılarak ek bina için 1989 Kasım ayında temel atı ldı. Koruma derneğinin büyük gayretleri neticesinde 15 Ekim 1990 tarihinde ek bina hizmete açıldı. Ayrıca okulumuz bahçesi içerisinde bulunan 3542 metrekarelik ? ?ahıs arsası kamulaştırılarak okulumuz bahçesine katıldı. Okulumuz halen Anadolu İmam-Hatip ve İmam-Hatip Lisesi olmak üzere 2 binada, 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı ile eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmektedir.


--------------------------------------------------------------------------------

BAKIRKÖY ANADOLU KIZ MESLEK VE KIZ MESLEK LİSESİ

Okulumuz 1946 yılında Taş Mektep diye anılan, Bakırköy içinde bir binada Kız Sanat Okulu olarak açılmıştır. Daha sonra şu anda kullandığ? ?mız binaya 1951-1952 yılında taşınmıştır. Önce Orta Sanat Okulu olarak öğretim yapan okulumuzda, 1955-1956 öğrenim yılında Bakırköy Kız Enstit? ?sü olarak kültür derslerine de ağırlık verilerek, eğitim ve öğretim daha da m? ?kemmelleştirilmiştir. Kız Sanat Enstitüsü Orta kısmı 1974-1975 öğretim yı lında Bakırköy Kız Meslek Lisesi ve Pratik Kız Sanat Okulu olarak eğitim ve öğ retimine devam etmiştir.1986 yılından itibaren 3308 sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitimi Kanunu doğrultusunda alanını tanıma çalışma hayatına hazı rlanma ve nitelikli eleman yetiştirme programlarıyla eğitim ve öğretime devam etmiştir.

1990-1991 öğretim yılında okulumuz bünyesinde Büro Y? ?netimi ve Sekreterlik bölümü açılarak Anadolu Kız Meslek Lisesi olmuştur. 1986-1987 öğretim yılında yeni binamız açılarak hizmete girmiştir. Ana binamız idare odaları, dershaneler, bilgisayar laboratuarı, konferans salonundan olu? ?maktadır. Yeni binamız idare odaları, atölyeler ve ana okulundan oluşmaktadır. Halen okulumuz Bakırköy Anadolu Kız Meslek Ve Kız Meslek Lisesi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Ayrıca Bey kent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bakırköy Kampüsü Tekstil ve Grafik bölümleri ikinci öğretim olarak hizmet vermektedir.


--------------------------------------------------------------------------------

BAKIRKÖY ANADOLU TİCARET MESLEK VE TİCARET MESLEK LİSESİ

Okulumuz 1973-1974 öğretim yılında Zuhuratbaba Mahallesinde bulunan Halil Bedii Yönetken İlkokulu bünyesinde eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulumuz A tipi projeye göre yapılmış, 22 derslikli, 3 + 1 (yapı lma aşamasındadır.) bilgisayar, 1 fen bilgisi laboratuarı, kütüphane, idare odaları ve spor salonundan oluşmaktadır. 1 Müdür, 1 Müdür Başyardı mcısı, 7 Müdür yardımcısı 1 bölüm şefi 73 kadrolu, 5 görevli, 2 ücretli olmak üzere toplam 80 öğretmen, 2 ücretli memur, 1 kadrolu hizmetli 1 kadrolu gece bekçisi, 4 ücretli hizmetli, 2 ücretli güvenlik görevlisi ile 2.171 Ticaret Meslek Lisesi, 116 Anadolu Ticaret Meslek Lisesi olmak üzere toplam 2.287 örgün eğitim, yaklaşık 100 yaygın eğitim (Açık Öğretim Lisesi) öğrencisine eğitim vermektedir.


Etiketler:
Bu Haber Toplam 74471 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya