Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu

Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, randevu, iletişim, ulaşım, adres, telefon, nöbetçi eczaneler

Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu

Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, randevu, iletişim, ulaşım, adres, telefon, nöbetçi eczaneler

BERKE EREN
BERKE EREN
08 Ekim 2017 Pazar 21:43
4880 Okunma
Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu

MERKEZİ RANDEVU SİSTEMİ

RÖNTGEN SORGULAMA

HEKİM ÇALIŞMA TAKVİMİ

İETT ULAŞIM

NÖBETÇİ CEZANELER

HASTANE ADRES VE TELEFONLAR

ADRES: Demirkapı Mahallesi, Velioğlu Caddesi, No: 93 BAĞCILAR/İSTANBUL

Telefon: 0212 515 05 05

FAX: 0 212 515 25 00

Web: http://www.bagcilaragizdis.gov.tr

EVDE BAKIM BİRİMİ;

EVDE BAKIM NEDİR? • Evde Bakım Hizmeti, yaşlılığa veya kronik hastalığa bağlı olarak merkezimize gelemeyecek durumda olan kişilere kendi ev ortamlarında ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin verilmesidir. Evde bakım hizmetleri, diş hekiminin ağız içi muayenesinden sonra tespit ettiği ağız ve diş sağlığı sorunlarının çözümü için yapılacak tedavilerin hekim ve yardımcı sağlık personeli ile birlikte profesyonel bir şekilde evde hastanın kendi mekanında verilmesidir.

EVDE BAKIM HİZMETLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR

• Evde Bakım Hizmetimizden, kronik hastalığa veya yaşlılığa bağlı olarak merkezimize gelemeyecek durumda olan kişiler faydalanabilir.

• Evde sağlık hizmeti alabilecek grupta önceliği; kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken hasta gurubu oluşturuyor. Bu gruba;

• Yürüyemeyen ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olup yatağa tam bağımlı olan engelli ve yaşlı hastalar(Alzheimer, defans, felç hastaları gibi.)

• İleri derecedeki kas hastalığı, diyabet, kalp, damar, hipertansiyon ve nörolojik hastalığı olanlar.

• Terminal dönem, kanser (onkoloji) hastası olan palyatif bakım hastaları.

• KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı)vb. akciğer ve solunum sistemi hastalıkları olan, oksijen tedavisine ihtiyacı olan diğer hastalar giriyor.

EVDE BAKIM NELER SAĞLAR?

• Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinize getirir.

• Kişiye özel ağız ve diş sağlığı bakımı sağlar.

• Aile fertlerini ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirir.

• Kişinin yaşam kalitesini arttırır, periyodik ağız ve diş sağlığı bakımı sağlar.

• Ağız ve diş sağlığı sorunlarının çözümünü hızlandırır.

• Kişinin bundan sonraki yaşamında ağız diş sağlığı sorunları olmadan daha sağlıklı yaşamasını sağlar.

• 7.Kişi ve ailenin diğer fertlerinin ağız ve diş sağlığı sorunlarının yaşamlarına kattığı olumsuzlukları anlayıp çözümün ne kadar yakınlarında ve kolay ulaşılabilir olduğunu anlamalarını sağlar.

• Zamanınızdan tasarruf sağlar.

• Kişilerin hayata olan bakış açılarını pozitif yönde değiştirir.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ NASIL ÇALIŞIR? VATANDAŞLAR BU BİRİME NASIL ULAŞABİLİR?

• Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışır ve hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlıdır. Kurumumuzda Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sağlık Bakanlığının Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında başlatılan Evde Sağlık Hizmeti Birimi, 1 Diş Hekimi, 1 Hemşire,1 Diş Protez Teknisyen ve 1 Şoför den oluşmaktadır. Evde Sağlık Hizmeti ile Kronik hastalığa veya yaşlılığa bağlı olarak Merkezimiz ve Merkezimize bağlı birimlerimizde (Beylik düzü DTPM/Yeşilova DTPM) gelemeyecek durumda olan ve kurumumuzdan ağız ve diş sağlığı hizmeti almak isteyen kişilere kendi ev ortamlarında ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmektedir. Hizmetten yararlanmak isteyen evde yatağa bağımlı hastalar Merkezimizin 441 53 12 nolu telefon numarasını arayarak ya da yakınlarının Kurumumuz Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizden talep edebilmektedir.

NASIL VE NEREYE MÜRACAAT EDİLİR?

Genel ulaşım için; Evde sağlık hizmetleri telefonu 444 evde yani 444 38 33 olup ev telefonundan bulunduğu il merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Merkezimiz için; Kronik hastalığa veya yaşlılığa bağlı olarak merkezimize gelemeyecek durumda olup merkezimizden ağız ve diş sağlığı hizmeti almak isteyen kişiler evde bakım hizmetinden yararlanmak için merkezimizin 0212 441 53 12 no’lu telefon numaralarını arayarak gerekli bilgiyi alabilirler.

• * Evde Sağlık Hizmeti programına alınan hastalar randevu sistemi ile ve mesai saatlerinde takip edilmektedir.

• *Hasta yakını kendi kimliğini, hastanın kimliğini ve hastanın evde bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren doktor raporu ile kurumumuzun Evde Sağlık Hizmetleri Birimine başvurur.

• Hasta yakını kendi kimliği, hastanın kimliği ve hastanın evde bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren doktor raporu ile kurumumuzun evde sağlık hizmetleri birimine başvurarak ‘Evde Sağlık Hizmeti Formu’ doldurularak kayıt işlemleri başlatılır.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİMİZİN YAPTIĞI HİZMETLER

• Hastalarımıza; Diş çekimi, dolgu, detertraj, parsiyel ve total protez, sabit protez, protez tamiri, diş ilavesi, protez besleme, simantasyon, ağız hijyen eğitimi gibi hizmetler ev ortamında uygulanır.

RÖNTGEN BİRİMİ

Röntgen (Panaromik/Sefalometrik): Kliniklerimizden yönlendirilen hastaların periapikal, panoramik , ve 3D tomografi film çekimleri müracaat edilen aynı gün yapılmaktadır. Dijital röntgen cihazları ile hizmet verilmektedir. Çekilen röntgen filmleri bilgisayara aktarılarak ağ bağlantısı ile hastanın hekimine hasta hiç beklemeden gönderilmektedir. Talep eden hastalara filmleri CD’ye aktarılarak verilmektedir.

STERİLİZASYON

Hastanemiz çalışan ve hasta güvenliğine değer vermektedir. Bu yüzden sterilizasyon ve enfeksiyon kontrolünün önemi büyüktür. Enfeksiyon kontrolü; modern cihazlar ile güncel sterilizasyon bilgiler ışığı altında yapılmaktadır.

HASTA İLETİŞİMİ BİRİMİ

Hasta hakları uygulamalarının geliştirilmesi için yerel düzeyde çalışmak.

Birimlere ulaşan şikâyetleri belirtilen süre içerisinde incelemek ve buna dayanarak şikâyet bildirim formunu doldurmak. Hasta hakları merkez biriminin hazırlamış olduğu hizmet içi ve halkın sağlık eğitimi çalışmalarına yardım etmek.

Son Güncelleme: 08.10.2017 22:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mağdur Halkın Sesi 2018-06-29 23:24:08

Bir randevu alalım dedik adam 20 gün sonraya randevu veriyor.Ne iş bu.20 gün boyunca diş ağrısımı çekeceğiz.20 günde ağrıdan olan dişimizide kaybedelim.

Avatar
Vatandaş 2018-07-02 12:56:36

randevu vermiyorlar her seferinde tekrar arayın d