Kapat

ada pafta parsel sorgulama

Tarih: 22.02.2010

Ada Pafta Parsel Sorgulama, Taşınmazlara ait bilgi ve belgeler, Medeni Kanunun 1020. maddesi ( "Tapu Sicilleri herkese açıktır. İlgilisini inanılır kılan herkes, tapu kütüğündeki ilgili sayfanın ve bilgilerinin tapu memuru önün


FriendFeed ile Paylaş
Taşınmazlara ait bilgi ve belgeler, Medeni Kanunun 1020. maddesi ( "Tapu Sicilleri herkese açıktır. İlgilisini inanılır kılan herkes, tapu kütüğündeki ilgili sayfanın ve bilgilerinin tapu memuru önünde kendisine gösterilmesi veya örneklerinin verilmesini isteyebilir.. " hükmü ve yine Tapu Sicil Tüzüğünün 101. maddeleri gereğince sadece ilgilisine verilebilir.
Taşınmazınızın kayıtlı olduğu Tapu Sicil Müdürlüğüne taşınmazın ilgilisi olduğunuzu ortaya koyan belgelerle birlikte müracaat ederek ilgilisi olduğunuzun tesbiti halinde taşınmazınız ile ilgili bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda açıklanan nedenlerle:

İnternet üzerinden başkalarına ait gayrimenkullerin bilgilerine ulaşmanız mümkün değildir.

İnternet üzerinden yalnızca kendinize ait taşınmaz bilgilerine, size verilecek bir kullanıcı adı ve şifre ile ulaşabilmeniz için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün çalışmaları (TAKBİS - http://www.tkgm.gov.tr/ana.php?Sayfa=projedetay&ID=4) devam etmektedir. Bu tür sorgulama henüz TAKBİS uygulamasına geçmiş il ve ilçelerdeki taşınmazlar için geçerlidir.Etiketler:
Bu Haber Toplam 207334 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Yavuz GENÇER
19/05/2015 - 14:56
Arnavutköy bölgesinde her bütçeye uygun yatırımlık arsalar mevcuttur İstanbulun her bölgesinde arsalarınnız değerinde alınır ve satılır ve kat karşılığı yapılır

mustafa TEPEGÖZ
17/12/2012 - 22:39
merhabalar arkadaslar ..hangi siteden acaba acık adresi yazıp pafta ve adası nı ögrenebilirim..su an yurtdısında oldugum icin devlet kurusuluslarına gidip ögrenemiyorum acaba internet üzerinden hangi siteden bunu ögrenebilirim ? yardımcı olabilirseniz cok sevinirim simdiden tesekkürler iyi günler ..

murat BAKıR
27/08/2012 - 14:27
arsamın imar durumunu nasıl öğrenebilirim mail olarak sölerseniz sevinirim teşekkürler.

mehmet SELIM
25/08/2012 - 09:34
arkadaşlar harita.iski.gov.tr kapandı baska bir parsel sorgulama varmı??var ise link adresini paylaşalım......arkadaslar:)

RECEP KAYA
24/11/2011 - 12:07
harita.iski.gov.tr

ümit SELMAN
08/11/2011 - 23:53
merhababir parselin internet üzerinden havzada olup olmadığını veya imar durumunu nasıl öğrenebilirim mailolarak veya burdan cevap alabilirmiyim

[1]
Toplam Yorum Sayısı: 6

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya