Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ (TPPD), kalite kontrol aracı ile Silivri'de bulunan akaryakıt istasyonunu denetledi-İSTANBUL

Tarih: 08.04.2011

Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ (TPPD), Kalite Kontrol Aracı Ile Silivri'de Bulunan Akaryakıt Istasyonunu Denetledi-İSTANBUL, İstasyondan alınan benzin ve euro dizel örnekleri uzmanlar tarafından enine boyuna incelendi. 1 saat içerisinde petrol türevi ürünlerin kükürt oranları ile katkı yoğunlukları belirlendi Denetimlerde, TPPD Genel Müdürü Harun Şahbaz ve genel müdür yardımcı


Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ (TPPD), kalite kontrol aracı ile Silivri'de bulunan akaryakıt istasyonunu denetledi. İstasyondan alınan benzin ve euro dizel örnekleri uzmanlar tarafından enine boyuna incelendi. 1 saat içerisinde petrol türevi ürünlerin kükürt oranları ile katkı yoğunlukları belirlendi. Denetimlerde, TPPD Genel Müdürü Harun Şahbaz ve genel müdür yardımcıları da hazır bulundu.
Uzmanlar, akaryakıt istasyonunda ilk olarak euro dizel ve 95 oktan benzinden birer numune aldı. 7 ayrı ünitede yapılan analizlerde, mazotun içindeki kükürt değeri tespit edildi. Ardından parlama noktası ve akmaya karşı direnci ölçüldü. Euro dizelin karakterini de mercek altına alan uzmanlar daha sonra petrol türevi ürünün su oranına baktı.
95 oktan benzinin mazot gibi karakter analizi yapılırken solvent ya da diğer katkıları içerip içermediğine bakılıyor. Ayrıca üründe buhar baskısı olup olmadığı da inceleniyor.
Kalite kontrol aracının 1 saatlik analizlerini ilgiyle izleyen TPPD Genel Müdürü Harun Şahbaz, uygulamanın amacını, "Biz, bir kamu kuruluşuyuz. Sermayemizde her bir bireyin hakkı bulunuyor. Dolayısı ile ürünlerimizin güvenilir ve kalifiye olduğunu gözler önüne sermemiz gerekiyor. Onun için benzin ve euro dizel maddelerimizi kalite kontrol aracı ile denetliyoruz." şeklinde izah etti.
Harun Şahbaz, 7 ayrı ünitede yapılan analizler sonucunda akaryakıt ürünlerinin kükürt ve katkı maddelerinin oranları ile üretildiği rafinerinin belirlendiğini aktardı. Bu hizmetlerinin hem bayilerin hem de tüketicilerin menfaatine olduğunu dile getirdi. Kurum olarak 81 ilde kalite kontrol aracı ile denetimler yaptıklarını yapmaya da devam edeceklerini anlattı. Uygulamanın Türkiye'de tek olduğunu da sözlerine ekledi.
TPPD Tesisler ve Teknik Hizmetler Müdürü Zeki Çelebi de kalite kontrol aracı ile akaryakıtın tüm değerlerinin en ince ayrıntısına kadar ortaya koyulduğuna işaret etti. Uygulamanın önemli ve yararlı olacağını vurgulayan Çelebi, "Gerek tüketici gerek bayimize en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Aracımız sayesinde ile detaylı kontrolleri anında ve yerinde yapabileceğiz." dedi.
Kontrol aracında görevli uzman Faysal Selimoğlu, Silivri'deki istasyonda yaptıkları testlerin sonuçlarını açıkladı. Elde edilen bulguların kanun ve yönetmeliklere uygun olduğunu bildirdi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 649 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası