Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Taksim İlk Yardım Hastanesi GOP'a Taşınıyor

Tarih: 02.08.2013

Taksim İlk Yardım Hastanesi GOP'a Taşınıyor, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İkitelli’de yapılacak sağlık kompleksinin temelinin yıl sonunda atılacağı müjdesini verirken, Taksim İlkyardım Hastanesi’nin de iki ay içinde taşınacağını söyledi.


Taksim'deki o bina taşınıyor
2 ay içinde GOP'ta olacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İkitelli’de yapılacak sağlık kompleksinin temelinin yıl sonunda atılacağı müjdesini verirken, Taksim İlkyardım Hastanesi’nin de iki ay içinde taşınacağını söyledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nca Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde önceki akşamdüzenlenen iftar programına katılan Sağlık BakanıMehmet Müezzinoğlu, Taksim (İlkyardım) Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Gaziosmanpaşa’ya taşınacağını açıkladı: “1-1.5 ay içinde Gaziosmanpaşa’daki hastanemizi devralacağız. Zaten bütün tıbbi donanımı vemalzemeleri hazır bekliyor. Kurban Bayramı öncesinde hastanemizi açmış olmayı planlıyoruz. Onu açtıktan sonra Taksimİlkyardım’ın yıkımve yeniden yapımsüreci başlayacak” dedi. Bakan, İkitelli’de yapılması planlanan 2 bin 300 yataklı Şehir Hastanesi’nin temelinin de Kurban Bayramı’ndan önce atılacağı işaretini verdi.

ANITLAR KURULUNDA
Bu arada, Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, halk arasında ‘Taksimİlkyardım’ olarak bilinen Taksim EğitimAraştırma Hastanesi’nin adını, internet sitesinde Gaziosmanpaşa Taksim EğitimAraştırma Hastanesi olarak değiştirdi. Genel sekreterlikten alınan bilgiye göre, yıkılacak hastanenin yerine yapılması planlanan 44 binmetrakare kapalı alanlı yeni hastanenin plan ve projesi Anıtlar Kurulu’nun onayına sunuldu. Onay halinde Taksim’de; 200 yataklı, 64 poliklinik odalı, 43 yoğun bakımyataklı, tarihi dokuya uygun yeni bir hastanenin inşaatı başlatılmış olacak.

GÜMÜŞSUYU İÇİN YANIT BEKLENİYOR
Taksim’e yapılacak yeni hastanenin inşaatı tamamlanana kadar, hastanesiz kalan Taksim halkına, Gümüşsuyu’ndaki Askeri Hastane’nin hizmet vermesi planlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın Gümüşsuyu Askeri Hastane’nin sivillere de hizmet sunması için Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin sonucunun beklendiği öğrenildi. Temeli 2001 yılında dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından atılan Gaziosmanpaşa Taksim E.A.H. Yaklaşık 61 bin metrekarelik alanda kuruldu. Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde inşa edilen 300 yataklı hastanede, 36 yoğun bakım yatağı ve 49 poliklinik var. Geçici kabulü yapılan binaya, Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nin doktorları dahil tüm sağlık çalışanları, yatan hastalarıyla birlikte nakledilecek.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa’ya yapılan dev binaya taşınacak:Etiketler: taksim ilk yardım hastanesi, yeni yeri, taşınıyor,
Bu Haber Toplam 738 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası