Kapat

Taksim İlk Yardım Hastanesi GOP'a Taşınıyor

Tarih: 02.08.2013

Taksim İlk Yardım Hastanesi GOP'a Taşınıyor, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İkitelli’de yapılacak sağlık kompleksinin temelinin yıl sonunda atılacağı müjdesini verirken, Taksim İlkyardım Hastanesi’nin de iki ay içinde taşınacağını söyledi.


FriendFeed ile Paylaş
Taksim'deki o bina taşınıyor
2 ay içinde GOP'ta olacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İkitelli’de yapılacak sağlık kompleksinin temelinin yıl sonunda atılacağı müjdesini verirken, Taksim İlkyardım Hastanesi’nin de iki ay içinde taşınacağını söyledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nca Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde önceki akşamdüzenlenen iftar programına katılan Sağlık BakanıMehmet Müezzinoğlu, Taksim (İlkyardım) Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Gaziosmanpaşa’ya taşınacağını açıkladı: “1-1.5 ay içinde Gaziosmanpaşa’daki hastanemizi devralacağız. Zaten bütün tıbbi donanımı vemalzemeleri hazır bekliyor. Kurban Bayramı öncesinde hastanemizi açmış olmayı planlıyoruz. Onu açtıktan sonra Taksimİlkyardım’ın yıkımve yeniden yapımsüreci başlayacak” dedi. Bakan, İkitelli’de yapılması planlanan 2 bin 300 yataklı Şehir Hastanesi’nin temelinin de Kurban Bayramı’ndan önce atılacağı işaretini verdi.

ANITLAR KURULUNDA
Bu arada, Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, halk arasında ‘Taksimİlkyardım’ olarak bilinen Taksim EğitimAraştırma Hastanesi’nin adını, internet sitesinde Gaziosmanpaşa Taksim EğitimAraştırma Hastanesi olarak değiştirdi. Genel sekreterlikten alınan bilgiye göre, yıkılacak hastanenin yerine yapılması planlanan 44 binmetrakare kapalı alanlı yeni hastanenin plan ve projesi Anıtlar Kurulu’nun onayına sunuldu. Onay halinde Taksim’de; 200 yataklı, 64 poliklinik odalı, 43 yoğun bakımyataklı, tarihi dokuya uygun yeni bir hastanenin inşaatı başlatılmış olacak.

GÜMÜŞSUYU İÇİN YANIT BEKLENİYOR
Taksim’e yapılacak yeni hastanenin inşaatı tamamlanana kadar, hastanesiz kalan Taksim halkına, Gümüşsuyu’ndaki Askeri Hastane’nin hizmet vermesi planlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın Gümüşsuyu Askeri Hastane’nin sivillere de hizmet sunması için Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin sonucunun beklendiği öğrenildi. Temeli 2001 yılında dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından atılan Gaziosmanpaşa Taksim E.A.H. Yaklaşık 61 bin metrekarelik alanda kuruldu. Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde inşa edilen 300 yataklı hastanede, 36 yoğun bakım yatağı ve 49 poliklinik var. Geçici kabulü yapılan binaya, Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nin doktorları dahil tüm sağlık çalışanları, yatan hastalarıyla birlikte nakledilecek.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa’ya yapılan dev binaya taşınacak:Etiketler: taksim ilk yardım hastanesi, yeni yeri, taşınıyor,
Bu Haber Toplam 934 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya