Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Sultanbeyli Almanya sergisi

Tarih: 03.01.2012

Sultanbeyli Almanya Sergisi, Almanya'ya göçün 50. yılı nedeniyle Sultanbeyli Belediyesi, Almanya'nın Hamm kentinde 3 ayrı sergi açtı.


Sultanbeyli Almanya'ya taşındı
Almanya'ya göçün 50. yılı nedeniyle Sultanbeyli Belediyesi, Almanya'nın Hamm kentinde 3 ayrı sergi açtı. Ahşap el sanatları, Ressam Amadeo Preziosi'nin İstanbul resimleri ve Gökmen Kamberoğlu'nun Sultanbeyli karma fotoğraflarından oluşan sergi büyük ilgi gördüHamm kentinde bir dizi etkinlik düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi, Hamm Belediyesi ile işbirliği yaparak Almanya'ya işçi göçünün 50. yılı nedeniyle iki gün süren kültür etkinliği gerçekleştirdi. İsmail Afşin yönetimindeki Sultanbeyli Belediyesi El Sanatları Merkezi tarafından hazırlanan ahşap el sanatları sergisi, 1850'li yıllarda İstanbul'a giden İtalyan Ressam Amadeo Preziosi'nin İstanbul'a dair çeşitli tabloları ve fotoğraf sanatçısı Gökmen Kamberoğlu'nun Sultanbeyli karma fotoğraf sergisiyle Sultanbeyli Hamm'a taşındı. Avrupa'nın içerisinde adeta bir Anadolu havası estiren ve Türk dostu özelliğiyle tanınan Hamm'da açılan sergiler, dostluğun yeniden pekişmesi adına önemli bir adım oldu. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan sergilerin açılışını Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann gerçekleştirirken, her iki başkan da sergilerin açılışından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Açılışın kendi şehrinde yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann Türk heyetine teşekkür etti. Açılışta konuklara hitaben bir konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise 'Almanya'ya Göç'ün ardından tam 50 yıl geçti. Ve bugün biz burada artık ortak sergiler açıp dostluklarımızı pekiştiriyoruz. Ben Hamm Belediye Başkanı Hunsteger Petermann ve ekibine gösterdikleri dostluktan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada Türk sanatlarının kendine has üslubunu bulacaksınız. Aynı zamanda yapacağımız panel ve konserle birlikte kısa süreliğine de olsa buradaki kardeşlerimizle birlikte vakit geçirmenin de mutluluğunu yaşayacağız' dedi. Etkinlik kapsamında Ebruzen Eray Atay ve kaligrafi sanatçısı Muhammed Başdağ da katılımcılara kendi sanat alanlarıyla ilgili bir takım özellikleri sergilediler. Açılışa katılan Türk ve Alman konuklar tarafından büyük ilgiyle izlenen sanatçılar, konuklara çalışmalarından bir takım örnekleri de hediye etti. Sergi ve gösterilerin yanı sıra etkinlikler çerçevesinde bir de panel düzenlendi. Prof Dr. Cemal Yıldız tarafından yönetilen ve eğitimci Adem Aygün, Dr. Merdan Güneş, Özkan Ergen ve gazeteci Hasan Öztürk'ün konuşmacı olarak katıldığı panelde, Almanya'daki Türklerin eğitim ve kültür sorunları ele alındı.

ERKAN OĞUR KONSERİ KONUKLARI MEST ETTİ

Hamm Kültür Merkezinde yapılan etkinliklerin ardından Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demirci tarafından verilen konserde katılımcılar gönüllerince eğlendi. Konseri izlemeye gelen Türk ve Alman konuklar zaman zaman sanatçılara eşlik etti.Etiketler: Ahşap el sanatları, Ressam Amadeo Preziosinin İstanbul resimleri ve Gökmen Kamberoğlunun Sultanbeyli karma fotoğraflarından oluşan sergi büyük ilgi gördü
Bu Haber Toplam 853 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası