Kapat

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi yakında hizmete açılacak-BURSA

Tarih: 30.05.2010

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi Yakında Hizmete Açılacak-BURSA, Bursa'da çıkan yangın sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, haziran ayında tam kapasite ile hizmete açılacak.


FriendFeed ile Paylaş
Bursa'da çıkan yangın sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, haziran ayında tam kapasite ile hizmete açılacak.

Kalabalık bir heyetle hastanede incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 415 yataklı hastanenin gerekli tıbbi cihazların ve muhtelif tefrişat malzemelerinin temin edilmesinin ardından haziran ayında hizmete açılacağını söyledi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Müdür Yardımcıları Dr. Sibel Pasin ve Turgay Balyimez ile beraber Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ'ı makamında ziyaret etti. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İsmail Özcan, Hastane Müdürü Cihat Yenigün ve Başhemşire Gül İşlek'in de hazır bulunduğu ziyarette hastanedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Akan, Dr. Karadağ ile fikir alışverişinde bulundu.

Dr. Akan, ziyaretin ardından yangında zarar gören Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım bölümü ve diğer kısımlarında yangın yönetmeliğine uygun hale getirilmesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başhekim Dr. Karadağ'dan bilgi alan Akan, çalışmaların hızlandırılmasını ve tadilat gören yerlerin bir an önce hizmete girmesini istedi.

Başhekim Karadağ ise hastanenin yangında zarar gören kısımlarında ve diğer tadilat gören yerlerde yürütülen çalışmaların hızlandırılacağını ve yoğun bakımın ise önümüzdeki hafta hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Daha sonra heyetle beraber inşaatı devam eden kadın doğum ve çocuk hastanesine geçen Akan, burada da yürütülen çalışmaları inceledi. Tüm katları gezen Akan, tedarik edilen demirbaşları kontrol etti, eksik olan tıbbi malzemeler hakkında da Dr. Karadağ'dan bilgi aldı. Bu hastanedeki çalışmaların da hızlandırılmasını isteyen Akan, hastanenin bir an önce vatandaşın hizmetine sunulması gerektiğini ifade etti.

Yeni kadın doğum ve çocuk hastanesinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, temin edilen demirbaşların da yerleştirilmeye başlandığını kaydeden Karadağ, eksik olan tıbbi malzemelerin temin edilmesinin ardından hastaneyi hizmete sunacaklarını söyledi.

Ziyaretin ardından değerlendirmede bulunan Müdür Dr. Akan, 8 yıl önce temeli atılan hastanede sona gelindiğini belirtti. Akan, "Bursa'nın sağlık hizmetlerine kadın doğum ve çocuk hastanesi büyük katkı sağlayacak. Hastanede çalışmalar devam ediyor. Buradaki çalışmaların da hızlandırılmasını istedim. Gerekli tıbbi cihazların ve muhtelif tefrişat malzemelerinin temin edilmesinin ardından hastaneyi haziran ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. 33 bin metrekarelik alana kurulan, 6 katlı 415 yataklı hastane, Bursa ve Güney Marmara'nın sağlık alanına büyük bir rahatlama getirecektir." dedi.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 615 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya