Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi yakında hizmete açılacak-BURSA

Tarih: 30.05.2010

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi Yakında Hizmete Açılacak-BURSA, Bursa'da çıkan yangın sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, haziran ayında tam kapasite ile hizmete açılacak.


Bursa'da çıkan yangın sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, haziran ayında tam kapasite ile hizmete açılacak.

Kalabalık bir heyetle hastanede incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 415 yataklı hastanenin gerekli tıbbi cihazların ve muhtelif tefrişat malzemelerinin temin edilmesinin ardından haziran ayında hizmete açılacağını söyledi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Müdür Yardımcıları Dr. Sibel Pasin ve Turgay Balyimez ile beraber Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ'ı makamında ziyaret etti. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İsmail Özcan, Hastane Müdürü Cihat Yenigün ve Başhemşire Gül İşlek'in de hazır bulunduğu ziyarette hastanedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Akan, Dr. Karadağ ile fikir alışverişinde bulundu.

Dr. Akan, ziyaretin ardından yangında zarar gören Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım bölümü ve diğer kısımlarında yangın yönetmeliğine uygun hale getirilmesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başhekim Dr. Karadağ'dan bilgi alan Akan, çalışmaların hızlandırılmasını ve tadilat gören yerlerin bir an önce hizmete girmesini istedi.

Başhekim Karadağ ise hastanenin yangında zarar gören kısımlarında ve diğer tadilat gören yerlerde yürütülen çalışmaların hızlandırılacağını ve yoğun bakımın ise önümüzdeki hafta hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Daha sonra heyetle beraber inşaatı devam eden kadın doğum ve çocuk hastanesine geçen Akan, burada da yürütülen çalışmaları inceledi. Tüm katları gezen Akan, tedarik edilen demirbaşları kontrol etti, eksik olan tıbbi malzemeler hakkında da Dr. Karadağ'dan bilgi aldı. Bu hastanedeki çalışmaların da hızlandırılmasını isteyen Akan, hastanenin bir an önce vatandaşın hizmetine sunulması gerektiğini ifade etti.

Yeni kadın doğum ve çocuk hastanesinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, temin edilen demirbaşların da yerleştirilmeye başlandığını kaydeden Karadağ, eksik olan tıbbi malzemelerin temin edilmesinin ardından hastaneyi hizmete sunacaklarını söyledi.

Ziyaretin ardından değerlendirmede bulunan Müdür Dr. Akan, 8 yıl önce temeli atılan hastanede sona gelindiğini belirtti. Akan, "Bursa'nın sağlık hizmetlerine kadın doğum ve çocuk hastanesi büyük katkı sağlayacak. Hastanede çalışmalar devam ediyor. Buradaki çalışmaların da hızlandırılmasını istedim. Gerekli tıbbi cihazların ve muhtelif tefrişat malzemelerinin temin edilmesinin ardından hastaneyi haziran ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. 33 bin metrekarelik alana kurulan, 6 katlı 415 yataklı hastane, Bursa ve Güney Marmara'nın sağlık alanına büyük bir rahatlama getirecektir." dedi.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 589 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası