Kapat

Selçuklu'da kurban kesim ve satış yerleri belirlendi-KONYA

Tarih: 04.11.2010

Selçuklu'da Kurban Kesim Ve Satış Yerleri Belirlendi-KONYA, Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı. Yetkililer belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu


FriendFeed ile Paylaş
Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı. Yetkililer belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesim ve satış yerleri belli oldu. Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca üç ayrı noktada kurban satış yeri belirlendi. Komisyon ayrıca Selçuklu ilçesinde bulunan tüm semt pazarlarında kurban kesiminin yapılabileceğini bildirdi.

Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince iş makineleri ile kurban satış yerleri düzenlenerek kurban satıcılarının hizmetine sunuldu. İlçede trafiğin aksamaması ve vatandaşların rahat ortamda kurbanlık alış verişi yapmalarını sağlamak amacıyla üç bölgede kurban satış yeri belirlendi.

Buhara Mahallesinde Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (Hobi bahçeleri bitişiği), Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı yanında bulunan boş alan ve Yazır Mahallesi TOKİ Konutları, TOKİ Semt Pazarı alanında kurban satışı yapılabilecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kurban satış yerlerinin trafiği aksatmayacak şekilde kurulacağını söyledi. Kurban Bayramı'nın belediyeler açısından farklılığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Kurban Bayramı belediyeler açısından farklıdır ve çalışmalar buna göre yapılmaktadır. Kurban satış yerlerinin tespiti, hayvanların sağlığı, kesim yerleri, kesim yerlerinin temizliği ve kurban atıklarının sağlıklı bir şekilde toplanması şehir ve şehirde yaşayanların sağlığı için önemlidir. Kurban satışlarının rahat bir ortamda yapılması için 128 bin metrekarelik alanı düzenledik ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu bölge 8–10 bin hayvan satışının yapılmasına uygun bir bölgedir. Hemşehrilerimizin ihtiyacına cevap verebilecek bir satış yeri oluşturduk. Ayrıca emniyet, zabıta ve sağlık ekipleri de kurban satış yerinde gerekli önlemleri alarak kurban bayramına kadar satış yerlerinde hizmet verecek. Belediye olarak, her türlü önlemi aldık ve çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bayram tatili süresince de ekiplerimiz çalışacaklar. Kurban Satış Yerlerimizin halkımızın ve satıcıların beğenisini toplayacağını umuyoruz. Aynı şekilde kesim yerlerinde de gerekli önlemleri aldık. Hemşehrilerimizin bayramını en iyi şekilde geçirmesini sağlamak için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır." dedi.

Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri ise şöyle:KURBAN SATIŞ YERLERİ

Buhara Mahallesi Selçuklu Belediyesi Spor Sarayı ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (hobi bahçeleri bitişiği), Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı Yanı, Yazır Mahallesi TOKİ Konutları, TOKİ Semt Pazar Alanı.KURBAN KESİM YERLERİ

Dumlupınar Mahallesi: Dumlupınar Semt Pazar Yeri, Şeyh Şamil Mahallesi: Şeyh Şamil Pazar Yeri, Bosna Hersek Mahallesi: Bosna Hersek Mahallesi'ndeki iki pazar yeri, M. Akif Mahallesi: Özalkent Semt Pazar Yeri, Işıklar Mahallesi: Fatih Sultan Mehmet Semt Pazar Yeri, Nişantaş Mahallesi: Seyit Onbaşı Semt Pazar Yeri, Yenişehir Mahallesi: Yeşil Meram Sitesi arkası (1 Nolu Sağlık Ocağı karşısı), Medrese Mahallesi: Mürşit Pınar Sokak Mürşit Camii önü, Akşemsettin Mahallesi: Akşemsettin Semt Pazar Yeri, Yazır Semt Pazarı, Sakarya Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazarı, Buhara Mahallesi: Selçuklu Belediyesi Spor Sarayı ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (Hobi bahçeleri bitişiği), Sancak Semt Pazarı, H.Cihan Mahallesi Semt Pazarı.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1777 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya