Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Selçuklu'da kurban kesim ve satış yerleri belirlendi-KONYA

Tarih: 04.11.2010

Selçuklu'da Kurban Kesim Ve Satış Yerleri Belirlendi-KONYA, Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı. Yetkililer belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu


Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı. Yetkililer belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesim ve satış yerleri belli oldu. Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca üç ayrı noktada kurban satış yeri belirlendi. Komisyon ayrıca Selçuklu ilçesinde bulunan tüm semt pazarlarında kurban kesiminin yapılabileceğini bildirdi.

Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince iş makineleri ile kurban satış yerleri düzenlenerek kurban satıcılarının hizmetine sunuldu. İlçede trafiğin aksamaması ve vatandaşların rahat ortamda kurbanlık alış verişi yapmalarını sağlamak amacıyla üç bölgede kurban satış yeri belirlendi.

Buhara Mahallesinde Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (Hobi bahçeleri bitişiği), Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı yanında bulunan boş alan ve Yazır Mahallesi TOKİ Konutları, TOKİ Semt Pazarı alanında kurban satışı yapılabilecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kurban satış yerlerinin trafiği aksatmayacak şekilde kurulacağını söyledi. Kurban Bayramı'nın belediyeler açısından farklılığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Kurban Bayramı belediyeler açısından farklıdır ve çalışmalar buna göre yapılmaktadır. Kurban satış yerlerinin tespiti, hayvanların sağlığı, kesim yerleri, kesim yerlerinin temizliği ve kurban atıklarının sağlıklı bir şekilde toplanması şehir ve şehirde yaşayanların sağlığı için önemlidir. Kurban satışlarının rahat bir ortamda yapılması için 128 bin metrekarelik alanı düzenledik ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu bölge 8–10 bin hayvan satışının yapılmasına uygun bir bölgedir. Hemşehrilerimizin ihtiyacına cevap verebilecek bir satış yeri oluşturduk. Ayrıca emniyet, zabıta ve sağlık ekipleri de kurban satış yerinde gerekli önlemleri alarak kurban bayramına kadar satış yerlerinde hizmet verecek. Belediye olarak, her türlü önlemi aldık ve çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bayram tatili süresince de ekiplerimiz çalışacaklar. Kurban Satış Yerlerimizin halkımızın ve satıcıların beğenisini toplayacağını umuyoruz. Aynı şekilde kesim yerlerinde de gerekli önlemleri aldık. Hemşehrilerimizin bayramını en iyi şekilde geçirmesini sağlamak için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır." dedi.

Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri ise şöyle:KURBAN SATIŞ YERLERİ

Buhara Mahallesi Selçuklu Belediyesi Spor Sarayı ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (hobi bahçeleri bitişiği), Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı Yanı, Yazır Mahallesi TOKİ Konutları, TOKİ Semt Pazar Alanı.KURBAN KESİM YERLERİ

Dumlupınar Mahallesi: Dumlupınar Semt Pazar Yeri, Şeyh Şamil Mahallesi: Şeyh Şamil Pazar Yeri, Bosna Hersek Mahallesi: Bosna Hersek Mahallesi'ndeki iki pazar yeri, M. Akif Mahallesi: Özalkent Semt Pazar Yeri, Işıklar Mahallesi: Fatih Sultan Mehmet Semt Pazar Yeri, Nişantaş Mahallesi: Seyit Onbaşı Semt Pazar Yeri, Yenişehir Mahallesi: Yeşil Meram Sitesi arkası (1 Nolu Sağlık Ocağı karşısı), Medrese Mahallesi: Mürşit Pınar Sokak Mürşit Camii önü, Akşemsettin Mahallesi: Akşemsettin Semt Pazar Yeri, Yazır Semt Pazarı, Sakarya Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazarı, Buhara Mahallesi: Selçuklu Belediyesi Spor Sarayı ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan (Hobi bahçeleri bitişiği), Sancak Semt Pazarı, H.Cihan Mahallesi Semt Pazarı.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1698 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası