Kapat

Şehitkamil Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesi'nde yaptırılan ve inşaatı biten 288 adet 1+1 Sosyal Konutların noter huzurunda kura çekimi yapıldı-GAZİANTEP

Tarih: 18.05.2011

Şehitkamil Belediyesi Tarafından Şirinevler Mahallesi'nde Yaptırılan Ve Inşaatı Biten 288 Adet 1+1 Sosyal Konutların Noter Huzurunda Kura çekimi Yapıldı-GAZİANTEP, İsmi okunan talihliler, ev sahibi olma sevincini cep telefonuyla yakınlarıyla paylaşırken, kimileri gözyaşlarına hakim olamadı. Atatürk Kültür ve Spor Merkezi'nde noter huzurunda yapılan kura çekilişine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili


FriendFeed ile Paylaş
Şehitkamil Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesi'nde yaptırılan ve inşaatı biten 288 adet 1+1 Sosyal Konutların noter huzurunda kura çekimi yapıldı. İsmi okunan talihliler, ev sahibi olma sevincini cep telefonuyla yakınlarıyla paylaşırken, kimileri gözyaşlarına hakim olamadı.

Atatürk Kültür ve Spor Merkezi'nde noter huzurunda yapılan kura çekilişine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi başkan yardımcıları, Şehitkamil ve İl Genel Meclis üyeleri ile çok sayıda kuraya katılan vatandaş ve aileleri katıldı.

BAŞKAN FADILOĞLU: "BUNDAN SONRA 2+1 DAİRELER YAPACAĞIZ"
Başkan Fadıloğlu, konutların 57 metrekareden oluştuğunu belirterek, "Daireler 1 oda, 1 salondan oluşuyor. 4 bloktan iki bloğun altında sosyal tesis mevcut. Bay bayan taziye evlerimiz, okuma salonlarımız, el beceri kursumuz, aile hekimliği odamız ve çocuk kreşi bulunuyor. Binalarımız bütün donanımıyla çok nitelikli bir yapıya sahip. Amacımız, şehirdeki dönüşüme ön ayak olabilmektir." dedi.

Geçmiş dönemdeki idarelerin, vatandaşın ihtiyacını görmezden geldiğini, bunun için vatandaşların barınmak adına bir şeyler yaptığını dile getiren Fadıloğlu, "Yerel yönetimlerin vatandaşın ihtiyacını görüp ona göre yönelmesi gerekir. Biz de buna göre hareket edip bu konutları yaptırdık. Bundan sonra 2+1 daireler yapacağız. Projenin tamamı, belediyede çalışan arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirildi. Dışarıdan proje satın alınmadı. Daireleri 30 bin 220 liradan satışa çıkardık. Bunun üzerinde herhangi bir kar marjı yoktur." diye konuştu.

Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu'nu, projeden dolayı tebrik ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Çelik ise "TOKİ kurulduğunda AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 tarihine kadar Türkiye'de toplam 43 bin konut yapılmıştı. 20 yılda 43 bin konut yapılmıştı. Bizim iktidarımızda, 2002-2011 yılları arasında büyük bir çoğunluğu dar gelirli vatandaşlarımız için olan 490 bin konut yaptırıldı. Yapılan bu konutlar uygun fiyatla halkımıza satıldı." şeklinde konuştu.
Bekar vatandaşlara da müjde veren Çelik, "Yeni evlenen çiftlere yuva kredisi adı altında yine TOKİ'nin yaptırdığı evlerden vereceğiz. Bu evlerde mobilya ve beyaz eşyası hazır olacak. Bunu da 20 yıl vadeyle ayda 100 lira taksitle vereceğiz. Ümit ediyorum ki gençlerimiz bu imkanla ev bark sahibi olacak." şeklinde konuştu.

SIDIKA KARADAŞ'IN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI
Kurada ev sahibi olan ve sevinçten kısa süreliğine bir baygınlık geçiren Sıdıka Karadaş, eşinin 6 yıldır olmadığını ve kendi ayakları üstünde durmaya çalıştığını belirterek, Üç çocuğum var, çocuk hastanesinde çalışıyorum. Maddi dururum iyi değil, kuradan ben çıkınca heyecanlandım ve çok sevindim, bu evleri bizlere hazırlayıp bizi düşünen Şehitkamil Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. dedi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1191 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya