Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Samsun Tekkeköy Belediyesi'nin, İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) desteği ile açılan 4. kaynakçılık kursu tamamlandı-SAMSUN

Tarih: 01.01.2011

Samsun Tekkeköy Belediyesi'nin, İş Ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) Desteği Ile Açılan 4. Kaynakçılık Kursu Tamamlandı-SAMSUN, kaynakçılık kursu tamamlandı. Kursun sonunda öğrendiklerinden yazılı sınava tabi tutulan 45 kursiyer, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte mezun olacak Avrupa'da çalışmak isteyen kaynakçıları ise ikinci bir sınav bekliyor.


Samsun Tekkeköy Belediyesi'nin, İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) desteği ile açılan 4. kaynakçılık kursu tamamlandı. Kursun sonunda öğrendiklerinden yazılı sınava tabi tutulan 45 kursiyer, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte mezun olacak. Avrupa'da çalışmak isteyen kaynakçıları ise ikinci bir sınav bekliyor. Yurt dışında çalışmak isteyen kursiyerler şimdi uluslararası geçerliliği bulunan akreditasyon belgesine sahip olabilmek için Loyd Sınavı'na hazırlanıyor.
Sanayideki iş kollarının yetişmiş kaynakçı probleminin çözülmesi amacıyla 4. kursunu tamamlayan Tekkeköy Belediyesi, mezun olmayı hak kazanacak kursiyerleri belirlemek için sınav yaptı. Tekkeköy Halk Eğitim Müdürlüğü'nün ilçenin meslek edindirme kurs merkezinde gerçekleştirdiği yazılı sınava, 45 kaynakçı adayı katıldı. Kaynakçı olmak isteyen kursiyerlerden yurt dışında çalışabilmek isteyenler, uluslararası geçerliliğe sahip Türk-Loyd Belgesi alacak. Bunun için de ocak ayı içinde yapılacak Loyd Sınavı'na girecek olan kursiyerler, şimdi merakla sınav sonuçlarını bekliyor. Sınavı kazanıp mezuniyet belgesine kavuşan kursiyerler, Loyd sınavını kazanıp belgeyi alırsa yurt dışında istihdam edilecek.
Bugüne kadar 200 mezun veren kaynakçılık kursuna ilginin günden güne artması sebebiyle 5.sinin açılacağı öğrenildi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, kursun ilgi görmesinin ilçeye kurulması beklenen tersane ile 4 organize sanayi bölgesinin ihtiyaç duyduğu yetişmiş iş gücünü bulamamasından kaynaklandığını söyledi. Kaynakçılık kursunu sürdüreceklerini dile getiren Başkan Tekin, "Meslek Edindirme Kurs Merkezi'nde düzenlediğimiz kaynak ve ahşap montaj kurslarında bugüne kadar yaklaşık iki yüz kişiyi mezun edip sertifikalarını verdik. Bu kurslar yeni yılda da sürecek. Şubat ayı içinde 40 kursiyerin katılımıyla 5. Kaynakçılık Kursu başlayacak. Ayrıca bayanların isteği üzerine Ondokuzmayıs Sanayi Sitesi içerisine tekstil kursu açtık. Şuanda 25 bayan kursiyer bulunuyor. İlerleyen günlerde kursiyer sayısı 80'e ulaşacak." ifadelerini kullandı.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1429 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası