Kapat

Salihli Özel Can Hastanesi'nde sezeryan ile doğan Mehmet Nafiz Tunca alt çenesindeki 2 dişi ile görenleri hayrete düşürdü-MANİSA

Tarih: 26.07.2011

Salihli Özel Can Hastanesi'nde Sezeryan Ile Doğan Mehmet Nafiz Tunca Alt çenesindeki 2 Dişi Ile Görenleri Hayrete Düşürdü-MANİSA, Doğum zamanı geldiği için Salihli Özel Can Hastanesi'ne başvuran anne Fatma Tunca, Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr Muammer Özgün'ün başarı ile tamamladığı sezeryan ameliyatı ile 3.


FriendFeed ile Paylaş
Salihli Özel Can Hastanesi'nde sezeryan ile doğan Mehmet Nafiz Tunca alt çenesindeki 2 dişi ile görenleri hayrete düşürdü.
Doğum zamanı geldiği için Salihli Özel Can Hastanesi'ne başvuran anne Fatma Tunca, Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Muammer Özgün'ün başarı ile tamamladığı sezeryan ameliyatı ile 3.700 gr ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğduğu andan itibaren etrafına gülücükler saçan ve sevimliliği ile tüm hastane personelinin bir anda sevgilisi olan Mehmet Nafiz Tunca bebeğin, alt çenesindeki 2 dişi görenleri hayrete düşürdü.
Örneğine az rastlanır bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Muammer Özgün ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Şengül Polat, Mehmet bebeğin 2 dişi ile doğmasının genetik olabileceğine bağlayarak, Bu tür vakalar çok nadir görülür. Bunun tıbben bir açıklaması yoktur. Allah'ın takdiri dememiz daha doğru olacaktır. Bebek ve anne son derece sağlıklı. Ancak bebeğin ağzındaki bu 2 dişin çekilmesi gerekiyordu. Biz de çektik. Çünkü Mehmet bebeğin ağzında zamansız çıkan bu dişler sallanıyordu. Annesinin sütünü emmesi sırasında her an çıkabilir ve bebeğin boğulmasına neden olabilirdi. Bu riski göze alamazdık ve Mehmet bebeğin 2 sevimli dişini çektik. Şimdi son derece huzurlu bir şekilde beslenebiliyor. dediler.
Anne Fatma ve baba Şenol Tunca ise bebeklerinin dişli doğmasına çok şaşırdıklarını ifade ederek, şunları dile getirdiler: Ailemizde böyle bir durum hiç olmadı. Biz de çok şaşırdık. Ama bunun bebeğimizin sağlığına engel olmadığı konusunda doktorlarımız tarafından bilgilendirilince rahat bir nefes aldık. Bebeğimize anında müdahale edildi. Gereken ne ise hastane ve doktorlar tarafından yapıldı. Doğum doktorumuz Op. Dr. Muammer Özgün, çocuk doktorumuz Dr. Şengül Polat ve hastane yönetimine bizi mutlu bir şekilde yuvamıza uğurladıkları için çok teşekkür ediyoruz.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1457 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya