Kapat

Şair Nedim Etüt İlköğretim

Tarih: 22.04.2009

Şair Nedim Etüt İlköğretim , Şair Nedim Etüt Beslenme İlköğretim Okulu Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Caddesi Firuze Sok. No:6 Gayrettepe


FriendFeed ile Paylaş
İletişim
Adres : Şair Nedim Etüt Beslenme İlköğretim Okulu Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Caddesi Firuze Sok. No:6 Gayrettepe / Beşiktaş (Gayrettepe Dedeman Oteli Arkası)
Telefon : 0 212 356 24 57
Faks : 0 212 356 24 56
E-mail : bilgi@sairnedim.k12.tr

TARİHÇEMİZ

Beşiktaş ilçesi Şair Nedim İlköğretim Okulu binası inşaatına 1962 yılında başlanmış, bu inşaat 1964 yılında sona ererek eğitim ve öğretime açılmıştır. Başlangıçta Esentepe Ortaokulu ile beraber eğitim ve öğretime müştereken hizmet vermiş olan bu okul ortaokulun kendi binasına taşınması ile müstakil olarak eğitim verme şekline dönüşmüştür.
Okul binası evvelce Serencebey yokuşundaydı 24. ilkokul olarak hizmetine devam ederken 1947 yılında ilkokulların numara ile belirlenmesi uygulanmasına son verilmesi nedeniyle isimle tanımlanmaya başlanmıştır.

Lale devrinin divan şairi olan Nedim’in Beşiktaş ilçesinde doğması ve daima bu ilçede oturması münasebetiyle okulumuza bu ünlü şairin adı verilmiştir. Mezarı Üsküdar ilçesinin Çiçekçi semtindedir.

Okul binasının arsası Hüseyin GÜLEK ismindeki yardımsever bir vatandaş tarafından hibe edilmiştir. Bina İstanbul valiliğince inşa ettirilmiş bulunmaktadır.

1965 yılında yapılan bir törenle hizmete giren bu okul çevrenin büyük ölçüde ihtiyacını karşılamaktadır çevrenin nüfus artışı dolayısıyla artan öğrenci sayısı karşısında ikili öğretime geçme zorunluluğu doğmuştur.

Okulumuz 1993–1994 öğretim yılında tekrar Esentepe Ortaokulu ile birleşerek ilköğretim okulu olmuş ve bu ili okula Şair Nedim İlköğretim Okulu adı verilmiştir iki okul binası 1994 yılında tüp geçitle fiziki olarak ta birbirine bağlanmıştır.

Okulumuz 1995-1996 öğretim yılında bakanlığımızın uygun görmesi sonucu çağdaş eğitim sistemi uygulamasının yapılacağı M.L.O (Müfredat Laboratuar Okulu ) olarak eğitim, öğretime devam etmektedir.

ŞAİR NEDİM ETÜT BESLENME İLKÖĞRETİM OKULU


Yıldız Posta Cd. Firuze Sok. No:6

Gayrettepe / Beşiktaş

Tel: 0212 356 24 57

Fax: 0212 356 24 56

NOTER ÇEKİLİŞİYLE ÖĞRENCİ ALIYOR HARİKA BİR OKUL TÜM VELİLERE DUYURULUR
Etiketler:
Bu Haber Toplam 10513 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya