Kapat

PENDİK ADA TESİSLERİ

Tarih: 20.06.2010

PENDİK ADA TESİSLERİ, İstanbul'un adaları gündüz bir başka, gece bir başka güzellik sergiliyor. Yediğiniz yemeğe, içtiğiniz çaya eşlik ederek keyifli anların şahidi oluyor


FriendFeed ile Paylaş
Lezzetin manzaralı adası


İnsanların beklentileri her geçen gün farklılaşıyor ve değişiyor hiç şüphesiz. Sadece yemek yenilen mekânlar yanında her tür ihtiyaca cevap veren ve sosyal içeriğe sahip işletmeler de epeyce revaçta İstanbul'da.
Bunlardan birisi de yedi yıldır hizmet veren ve Pendik'te bulunan Ada Tesisleri. Her şey bir yana, bir kere manzara harika. Önünüzde uzanan İstanbul'un adaları gündüz bir başka, gece bir başka güzellik sergiliyor. Yediğiniz yemeğe, içtiğiniz çaya eşlik ederek keyifli anların şahidi oluyor.

Altı kattan oluşan Ada Tesisleri, komple bir tesis olarak tasarlanmış. Tesislerin yönetim kurulu başkanı Mehmet Emin Karataş, her katı bin m²'den oluşan mekanın konferans salonları, özel toplantı odaları ve teras kafesi ile Anadolu yakasının nadir yerlerinden birisi olduğunu belirtiyor. "Burası Marmara Denizi'ni en iyi gören yerlerden birisi. Daha çok toplu organizasyonlar için tasarladığımız bir yer. Her yıl 500 kadar düğün yapıyoruz tesisimizde ve aynı anda dört düğün yapacak kapasitemiz var." diyor. Toplu yemek organizasyonlarıyla da ön plana çıkan Ada Tesisleri, düğün ve nişan için bir havuz başına da sahip. Tabii havuz aynı zamanda bayanların yüzme ihtiyacını da gideren bir işlev de görüyor. Akşam 18.00'den sonra erkekler için kullanıma açılan havuz, üzeri açılır kapanır bir mekanizma ile güneş gören bir sisteme sahip. 150-250 ve 400 kişi kapasiteli salonları bulunan kişilik salonlar var. Düğün yemeklerinin 7 farklı menüsü bütçenize göre 28-47 TL arasında değişiyor.

Ada Tesisleri'nin en üst katında bulunan restoran ise 200 kişi kapasitesine sahip ve denizi ayaklarınızın altına seren bir konumda. İşletme Müdürü Erdoğan Çiftçi, kırmızı ve beyaz et ağırlıklı skalada 85 farklı yemeği müşterilerine sunduklarını belirtiyor. Mekan her ne kadar toplu organizasyonlar için tasarlansa da alakart servisi de mevcut. Özellikle en üst kattaki teras bu iş için biçilmiş bir kaftan. Önünüzdeki adalara bakarak keyifle hazırlanan yemekleri yiyebilirsiniz. Özellikle de pazar günü 110 çeşitten oluşan brunch keyfinin tadına doyum olmuyor. Sabah 09.00'da başlayan brunch öğlen 14.00'e kadar devam ediyor. Ayrıca her sabah yirmi çeşitten oluşan 15 TL'lik kahvaltı tabağı ile güne iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun yanında tattığım karışık ızgaranın lezzeti de tam yerinde idi. Etlerin hem tazeliği hem pişme derecesi gayet kıvamında olmuş. Susurluk danası ve Karaman koyunu kullanan Ada Tesisleri'nin alakart müşteri çekmesi gerek. Bu menü ile bu mümkün ama çeşitlerinin de artması lazım.

Aynı anda 2 bin 5 yüz kişiyi ağırlayan bu devasa mekanda manzara, lezzet ve fiyat üçlüsü buluşmuş. Dördüncüsü eksik, o da sizsiniz... sonradangurme@zaman.com.tr

***

Güzel manzara, iyi lezzet, uygun fiyat...

Ada Tesisleri, toplu yemek ve organizasyonlar için ideal ama alakart müşteriyi de çekecek birtakım atraksiyonlar yapmalı.

Yemek çeşitleri et yemekleri yanında pide ve makarna ile sınırlı, bu çeşit artırılırsa iyi olur.

Otopark sorunu olmayan, mescidi bulunan mekânın en güzel yeri terası. Tabii hafta sonuna denk gelmemek en iyisi, çünkü genelde düğün-nişan olduğu için biraz kalabalık, rahatsız olabilirsiniz.

***

Manzaraya bak, çay demle!

Kahvaltı: 15 TL

Brunch kahvaltı (110 çeşit): 17,5 TL

Çorbalar: 3 TL

Ara sıcaklar: 3-6 TL

Ada spesiyal kebap: 15 TL

Adana-Urfa kebabı: 10 TL

Ali nazik kebabı: 12 TL

Sarma beyti: 13 TL

Külbastı, pirzola: 13 TL

Domatesli kebap: 12 TL

Kaburga: 10 TL

Fıstıklı kebap, abaganuş: 12 TL

Piliç şiş: 9 TL

Kuzu şiş: 13 TL

Karışık kebap: 14 TL

Patlıcan kebap: 14 TL

Salatalar: 5-6 TL

Soğuk mezeler: 4-5 TL

Pide çeşitleri (6 çeşit): 8-10 TL

Omlet çeşitleri: 3,5-5 TL

Piliç çeşitleri: 10 TL

Saray kavurma: 12 TL

Makarna çeşitleri: 6-8 TL

Tatlı çeşitleri: 4-6 TL

Pastalar: 5 TL

Türk kahvesi: 3 TL

***

Adalardan bir yar gider lezzete!

Ada Tesisleri

Batı Mah. Çiğdem Sok. No: 20 Pendik-İstanbul
Batı Mahallesi ( Pendik Burnu )

Çiğdem Sok. No:20 Pendik - İSTANBUL

Tel : +90 216 354 94 93 - 94
Fax : +90 216 490 01 84
E-mail : info@adatesisleri.com

www.adatesisleri.com

ZAMAN
Etiketler:
Bu Haber Toplam 5849 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya