Kapat

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette

Tarih: 06.08.2013

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette, Yaklaşık 80 bin kişinin yaşadığı Okmeydanı’nda 50 yıllık tapu sorununda önemli bir aşamaya gelindi.


FriendFeed ile Paylaş
Okmeydanı tapularını internetten öğreniyor

Yaklaşık 80 bin kişinin yaşadığı Okmeydanı’nda 50 yıllık tapu sorununda önemli bir aşamaya gelindi. Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı’ndaki tüm mülk sahiplerinin tapu ve diğer bilgilerini Beyoğlu Belediyesine ait internet sitesinde duyurmaya başladı.

Okmeydanı’nda 80 bin kişiyi ilgilendiren 50 yıllık tapu sorunu çözmek için çalışan Beyoğlu Belediyesi, bir internet sitesi oluşturarak vatandaşların ihtiyacı olan bilgilere kolay bir şekilde ulaşmasına olanak sağlamaya başladı.

Yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle vatandaşın sorunlarla karşılaşmasını istemeyen Beyoğlu Belediyesi uzun yıllar boyunca bir kabus haline gelen tapu sorununun çözümünde son aşamaya geldi. Okmeydanı’nda yaşayan herkesin imar hakkı garantiye alınmış tapulara kavuşması için bir proje hazırlayan Beyoğlu Belediyesi, projeye dair bilgileri de bu sitede yayınlamaya başladı.

“Planlama olmasaydı yüzde 61’i mağdur olacaktı”

Okmeydanı’nda 50 yıldır çözülemeyen tapu sorununa son verdiklerini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okmeydanı daha önce bir vakıf arazisi olduğu için, üzerindeki binaların hiçbirinin tapusu yoktu. Adeta kangren haline gelmiş bu sorunu çözdük ve Okmeydanı’nı imara açtık. Ancak eğer planlama yapmamış olsaydık, Okmeydanı’ndaki binaların yüzde 61’i mağdur olacaktı. Bundan dolayı, kimseyi mağdur etmeyecek çok iyi bir planlama yaptık. Şimdi bu Vatandaşlarımızın eksik ve yanlış bilgilenmesini engellemek için her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Açtığımız bu siteyle artık herkes tapusunu nasıl alacağını, ne kadar ödeme yapacağını, projede evinin nerde olacağını öğreniyor” diye konuştu.

Yoğun ilgiden dolayı site göçtü

Okmeydanı’nda yaşayan insanların kurdukları siteye yoğun ilgi gösterdiğini de belirten Demircan, “Hatta sitemizin açılmasından kısa bir süre sonra ciddi yoğunluk yaşadık. Bundan dolayı bir müddet erişimde sorun yaşandı. Ancak şimdi siteye girişte hiçbir sorun yaşanmıyor. İsteyen herkes istediği zaman belediyeye gelip tapularını alabilir. Artık böyle bir sorunumuz kalmadı. Herkes yıllardır hayalini kurduğu imar hakkı garanti altına alınmış tapularına kavuşmuş olacak” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından “www.vatandasinokmeydani.com” ismiyle kurulan internet sitesinde projenin tüm detayları anlatılıyor. Yaşanabilecek tüm sorunları en aza indirmeyi amaçlanan internet sitesinde kişiler, adres ve sokak bilgilerini girerek tüm bilgilerine ulaşabiliyor.Etiketler: okmeydanı, tapu sorgulama, internetten tapu sorgulama,

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette Haritası
Okmeydanı Tapuları Artık İnternette 5.9 / 10 puan almıştır. Bu puan 18 kullanıcı puanı 1 yorum baz alınarak oluşturulmuştur.
Okmeydanı Tapuları Artık İnternette Adres:
.
Telefon:
Bu Haber Toplam 908 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya