Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette

Tarih: 06.08.2013

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette, Yaklaşık 80 bin kişinin yaşadığı Okmeydanı’nda 50 yıllık tapu sorununda önemli bir aşamaya gelindi.


Okmeydanı tapularını internetten öğreniyor

Yaklaşık 80 bin kişinin yaşadığı Okmeydanı’nda 50 yıllık tapu sorununda önemli bir aşamaya gelindi. Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı’ndaki tüm mülk sahiplerinin tapu ve diğer bilgilerini Beyoğlu Belediyesine ait internet sitesinde duyurmaya başladı.

Okmeydanı’nda 80 bin kişiyi ilgilendiren 50 yıllık tapu sorunu çözmek için çalışan Beyoğlu Belediyesi, bir internet sitesi oluşturarak vatandaşların ihtiyacı olan bilgilere kolay bir şekilde ulaşmasına olanak sağlamaya başladı.

Yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle vatandaşın sorunlarla karşılaşmasını istemeyen Beyoğlu Belediyesi uzun yıllar boyunca bir kabus haline gelen tapu sorununun çözümünde son aşamaya geldi. Okmeydanı’nda yaşayan herkesin imar hakkı garantiye alınmış tapulara kavuşması için bir proje hazırlayan Beyoğlu Belediyesi, projeye dair bilgileri de bu sitede yayınlamaya başladı.

“Planlama olmasaydı yüzde 61’i mağdur olacaktı”

Okmeydanı’nda 50 yıldır çözülemeyen tapu sorununa son verdiklerini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okmeydanı daha önce bir vakıf arazisi olduğu için, üzerindeki binaların hiçbirinin tapusu yoktu. Adeta kangren haline gelmiş bu sorunu çözdük ve Okmeydanı’nı imara açtık. Ancak eğer planlama yapmamış olsaydık, Okmeydanı’ndaki binaların yüzde 61’i mağdur olacaktı. Bundan dolayı, kimseyi mağdur etmeyecek çok iyi bir planlama yaptık. Şimdi bu Vatandaşlarımızın eksik ve yanlış bilgilenmesini engellemek için her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Açtığımız bu siteyle artık herkes tapusunu nasıl alacağını, ne kadar ödeme yapacağını, projede evinin nerde olacağını öğreniyor” diye konuştu.

Yoğun ilgiden dolayı site göçtü

Okmeydanı’nda yaşayan insanların kurdukları siteye yoğun ilgi gösterdiğini de belirten Demircan, “Hatta sitemizin açılmasından kısa bir süre sonra ciddi yoğunluk yaşadık. Bundan dolayı bir müddet erişimde sorun yaşandı. Ancak şimdi siteye girişte hiçbir sorun yaşanmıyor. İsteyen herkes istediği zaman belediyeye gelip tapularını alabilir. Artık böyle bir sorunumuz kalmadı. Herkes yıllardır hayalini kurduğu imar hakkı garanti altına alınmış tapularına kavuşmuş olacak” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından “www.vatandasinokmeydani.com” ismiyle kurulan internet sitesinde projenin tüm detayları anlatılıyor. Yaşanabilecek tüm sorunları en aza indirmeyi amaçlanan internet sitesinde kişiler, adres ve sokak bilgilerini girerek tüm bilgilerine ulaşabiliyor.Etiketler: okmeydanı, tapu sorgulama, internetten tapu sorgulama,

Okmeydanı Tapuları Artık İnternette Haritası
Okmeydanı Tapuları Artık İnternette 5.8 / 10 puan almıştır. Bu puan 16 kullanıcı puanı 1 yorum baz alınarak oluşturulmuştur.
Okmeydanı Tapuları Artık İnternette Adres:
.
Telefon:
Bu Haber Toplam 807 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası