Kapat

Nasrettin Hoca Beldesi'ne de gelen Koçdemir, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmalarında Nasrettin Hoca'nın önemli bir yeri olacağını kaydetti

Tarih: 07.01.2012

Nasrettin Hoca Beldesi'ne De Gelen Koçdemir, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmalarında Nasrettin Hoca'nın önemli Bir Yeri Olacağını Kaydetti, Nasrettin Hoca Beldesi'ne de gelen Koçdemir, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmalarında Nasrettin Hoca'nın önemli bir yeri olacağını kaydetti. Eskişehir Valisi Koçdemir ve il yöneticileri ilçelerde tarihi bölgelerinin durumu ve sorunların giderilmesi için ziyaretlerde bulundu Sivrihisar'ın Nasreddin Hoca Beldesi'ne gelen Koçdemir, belde kahvesinde köylülerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.


FriendFeed ile Paylaş
Nasrettin Hoca Beldesi'ne de gelen Koçdemir, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmalarında Nasrettin Hoca'nın önemli bir yeri olacağını kaydetti, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması kapsamında ilçe ziyaretlerinde bulunan Vali Kadir Koçdemir, Nasrettin Hoca'nın Dünya'nın merkezi ilan ettiği Sivrihisar'a geldi.

Eskişehir Valisi Koçdemir ve il yöneticileri ilçelerde tarihi bölgelerinin durumu ve sorunların giderilmesi için ziyaretlerde bulundu. Sivrihisar'ın Nasreddin Hoca Beldesi'ne gelen Koçdemir, belde kahvesinde köylülerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Belde için önemli olan Nasrettin Hoca şenliklerinin sönük geçtiği ve şenlik alanının ihtiyacı karşılamadığının belirtilmesi üzerine Vali Koçdemir, bu etkinliklerin Eskişehir için önemli olduğunu kaydetti. Sıkıntıları dinlemek maksadıyla beldeye geldiklerini belirten Koçdemir, en küçük fikri bile değerlendireceklerini kaydetti.
Vali Dr. Kadir Koçdemir ve il müdürleri daha sonra Eskişehir'in en büyük ilçesi Sivrihisar'ı ziyaret etti. Kaymakam Hüseyin Çakırtaş ve Belediye Başkanı Fikret Arslan, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik durumu ve gerçekleştirilen altyapı, sağlık ve eğitim hizmetleri hakkında bilgi verdi. Vali Koçdemir ve beraberindeki heyet birçok tarihi eseriyle Eskişehir'in tarihi mekanlarından olan Sivrihisar'ın Ulucami, Zaimağa konağı, Kültür Merkezi (Kilise) ve Alemşah Kümbeti gibi önemli tarihi mekanlarını gezdi. Yapılan restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı. Görüşmelerde Sivrihisar'ın Frig Vadisi projesi içerisinde destinasyon noktası olma talebi de değerlendirildi. Hayata geçirilen turistik ve kültürel projelerin ilçenin kalkınmasını hızlandıracağını belirten Vali Koçdemir, Sivrihisar'ın tarihi ve kültürel altyapısıyla 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmalarında büyük rol üstleneceği vurguladı.
Vali Koçdemir Eskişehir ilçelerinden olan Seyitgazi'yi de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  
Cihan Haber AjansıEtiketler: , vali kocdemir eskisehir ilcelerinden olan seyitgaziyi de ziyaret ederek incelemelerde bulundu, hayata gecirilen turistik ve kulturel projelerin ilcenin kalkinmasini hizlandiracagini belirten vali kocdemir, sivrihisarin tarihi ve kulturel altyapisiyla 2013 turk dunyasi kultur baskenti calismalarinda buyuk rol ustlenecegi vurguladi, gorusmelerde sivrihisarin frig vadisi projesi icerisinde destinasyon noktasi olma talebi de degerlendirildi, yapilan restorasyon calismalariyla ilgili bilgiler aldi, vali kocdemir ve beraberindeki heyet bircok tarihi eseriyle eskisehirin tarihi mekanlarindan olan sivrihisarin ulucami, zaimaga konagi, kultur merkezi (kilise) ve alemsah kumbeti gibi onemli tarihi mekanlarini gezdi, kaymakam huseyin cakirtas ve belediye baskani fikret arslan, ilcenin sosyal, kulturel ve ekonomik durumu ve gerceklestirilen altyapi, saglik ve egitim hizmetleri hakkinda bilgi verdi, kadir kocdemir ve il mudurleri daha sonra eskisehirin en buyuk ilcesi sivrihisari ziyaret
Bu Haber Toplam 422 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya