Kapat

Muş Özel Çağlayan Ufuk İngilizce'de de lider-MUŞ

Tarih: 19.08.2010

Muş Özel Çağlayan Ufuk İngilizce'de De Lider-MUŞ, Muş Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu, Cambridge Üniversitesi KET sınavında Doğu Anadolu birinciliğini elde etti.


FriendFeed ile Paylaş
Muş Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu, Cambridge Üniversitesi KET sınavında Doğu Anadolu birinciliğini elde etti.

Cambridge Üniversitesi sınav genel merkezi ile British Council işbirliğiyle düzenlenen İngilizce yeterlilik sınavlarının Muş şampiyonu, Özel Çağlayan Ufuk ilköğretim okulu oldu. 2010 SBS'de Türkiye birincisi çıkaran Çağlayan Ufuk Koleji büyük bir başarıya daha imza attı.

Cambridge Üniversitesi sınav genel merkezi ( UCLES) ile British Council işbirliğiyle düzenlenen İngilizce yeterlilik sınavlarına giren Çağlayanlı öğrenciler, A2 seviyesinde 900 puan alarak Muş'ta bir ilki gerçekleştirdiler.

Dünyanın birçok ülkesinde on binlerce kişinin katıldığı sınavlara 2009-2010 eğitim öğretim yılında 13 bin 500 öğrenci katıldı. KET sınavına, kendi kategorisinde giren Çağlayanlı 3 öğrenciden 3'ü de 80 puan üzeri alarak yüzde 100 başarı göstererek, uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını almaya hak kazanıp, zirveye yerleştiler. Mutluluklarını, arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaşan Ali Kasım Çetinkaya, İpek Fatma Özkan ve Denizer Güvenç Çağlayan; Ufuklu öğrenciler olarak 2011 yılında daha büyük başarı göstereceklerini kaydettiler. 5 yıllık bir geçmişi olan Özel Çağlayan Ufuk Koleji, son yıllarda almış oldukları birinciliklerine KET sınavında alınan birinciliği de ekleyerek başarısını perçinleştirdi.

Özel Çağlayan Ufuk Koleji İngilizce zümre başkanı Sebahattin Çağlı, bu başarının elde edilmesinde öğretmen ve öğrencilerin sistemli ve gayretli çalışmalarının çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Çağlı, yıl içinde yapılan sınavların, İngilizce kulüplerinin, İngilizce gecesinin ve etütlerin öğrencilerin dili kullanma ve seviyelerinin gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Okul Müdürü Cengiz Karakuş ise bu başarının elde edilmesinde emeği geçen İngilizce öğretmenlerine, öğrencilere ve öğrenci velilerine teşekkür etti. Karakuş, 2009 SBS Muş birinciliği, 2010 SBS Türkiye birinciliğinin ardından İngilizce bölge birinciliğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.
Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 452 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya