Kapat

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz'de halkı yamaç paraşütü ile tanıştırmak için organizasyon düzenlendi-MUĞLA

Tarih: 05.03.2011

Muğla'nın Fethiye Ilçesine Bağlı Ölüdeniz'de Halkı Yamaç Paraşütü Ile Tanıştırmak Için Organizasyon Düzenlendi-MUĞLA, Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotlar Kooperatifi ile Türk Hava Kurumu (THK) Fethiye Şubesi'nin organizasyonu ile 24 “ 26 Mart tarihleri arasında Halk Uçuşu gerçekleştirilecek. Halk günü uçuşlarında vatandaşlar deneyimli pilotlar eşliğinde uçuş yapabilecek Fe


FriendFeed ile Paylaş
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz'de halkı yamaç paraşütü ile tanıştırmak için organizasyon düzenlendi. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotlar Kooperatifi ile Türk Hava Kurumu (THK) Fethiye Şubesi'nin organizasyonu ile 24 “ 26 Mart tarihleri arasında Halk Uçuşu gerçekleştirilecek. Halk günü uçuşlarında vatandaşlar deneyimli pilotlar eşliğinde uçuş yapabilecek. Fethiye ve çevresinde yaşayanlar için ilk defa başlatılan bu gün ile yamaç paraşütü sezonu da açılmış olacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotlar Kooperatifi Başkanı Cemal Övet, Halk Günü kapsamında insanları Babadağ'da yamaç paraşütü ile tanıştıracaklarını söyledi.
24 Mart'ta başlayacak uçuşların 3 gün devam edeceğini belirten Övet, bu süre boyunca 250 kişiye yamaç paraşütüyle atlama şansı verileceğini aktardı.
Uçuş ücretlerinin sadece halk gününe özel 30 TL olarak belirlendiğini ifade eden Cemal Övet, THK ile ortaklaşa yürütülen halk gününe Türkiye'nin dört bir yanından başvuru gelmeye başladığını açıkladı.
Amaçlarının Babadağı tanıtmak ve uçuş sezonunu halkla birlikte açmak olduğunu belirten Cemal Övet şöyle konuştu: Babadağ'la tanışmak ve yamaç paraşütü yapmak isteyen halkımız için bu bulunmaz bir fırsat. Halk Günü'nü geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Böylelikle yaz mevsiminde 200 TL'ye kadar ulaşan ücretleri ödeyemeyen vatandaşlarımız 30 TL gibi cüzi bir ücretle bu sporu yapma fırsatı bulacaklar.

KAYITLAR THK'YA YAPILACAK
Kayıtları kabul eden THK Fethiye şubesine ise daha ilk günden 100 kişi başvurdu. Özellikle Fethiye dışından büyük bir talep geldiğini anlatan THK Fethiye Şubesi Başkanı Ercan Çelik, Halk Günü'ne katılacak olan vatandaşlarımız kurumumuza gelerek 30 TL karşılığında uçuş rezervasyonu yaptıracaklar. Uçuşlarımız 3 bölüm halinde sabah 09.00-11.00, öğleyin 11.00-13.00 ve öğleden sonra 13.00-15.00 saatlerinde gerçekleştirilecek. Bu şekilde insanların uçmaya olan merakını bir nebze olsun gidermiş olacağız. şeklinde konuştu.

GEÇEN YIL 44 BİN KİŞİ UÇTU
Ölüdeniz'de bulunan Babadağ'dan 2010 yılında yaklaşık 44 bin kişinin yamaç paraşütüyle atlayış yaptı. Bir önceki yıla göre yüzde 20'l 2000 ik artış gösteren sayının bu yıl 50 bine ulaşması hedefleniyor.
Melsa İşletme Müdürü İbrahim Akoğlu da yaptığı açıklamada yaşanan yamaç paraşütü kazalarının ise artan uçuş sayılarıyla ters orantılı olduğunu belirtti.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 660 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya